07-04-2016 » Golczewo, Powiat i region

Agata Wyka i Dominika Szymczak laureatkami powiatowego konkursu

W dniu 6 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zgodnie z regulaminem – udział w nim wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych OTWP z terenu powiatu kamieńskiego.

Po uroczystym otwarciu turnieju, którego dokonał Józef Malec – Starosta Kamieński wraz z Marianem Kowalewskim – Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Tegoroczne zestawy testów konkursowych opracowane zostały przez mł. asp. Przemysława Wiaderskiego – funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej.
Po ocenie testu klasyfikacja w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe (I grupa)
I – Agata Wyka – Szkoła Podstawowa w Golczewie
II – Martyna Zakrzewska     – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim
III – Weronika Kujda – Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyzdrojach

Szkoły Gimnazjalne (II grupa)
I – Dominika Szymczak –     Gimnazjum w Golczewie
II – Szymon Juszczyk – Publiczne Gimnazjum w Sierosławiu
III – Fabian Makiełkowski – Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach

Szkoły Ponadgimnazjalne (III grupa)
I – Natalia Szczeblewska – Liceum Ogólnokształcące w Kamieniu Pomorskim
II – Jakub Koniuto – Liceum Ogólnokształcące w Wolinie
III – Łukasz Banaszczak – Liceum Ogólnokształcące w Wolinie

Laureaci eliminacji powiatowych OTWP są jednocześnie reprezentantami powiatu kamieńskiego w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2016 roku w Połczynie Zdroju.
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kamieniu Pomorskim składa serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom – współorganizatorom powiatowego OTWP.
Niezbędnego wsparcia organizacyjno-finansowego udzielili: Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim, Pomerania Brokers Sp. z o.o. Szczecin, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim oraz Komenda Powiatowa PSP w Kamieniu Pomorskim.
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kamieniu Pomorskim składa również podziękowania tym wszystkim, którzy włączają się w działania profilaktyczne w dziedzinie przeciwpożarowej jak i szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Nasze laureatki Agata Wyka i Dominika Szymczak przygotowywały się do konkursu pod czujnym okiem swoich opiekunów tj. pani Beaty Piotrowskiej nauczyciela ZSP w Golczewie (opiekun Agaty Wyki) i pana Mirosława Kołodzieja nauczyciela ZSP w Golczewie (opiekun Dominiki Szymczak).
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i trzymamy kciuki za nasze dziewczęta w konkursie wojewódzkim.

UM Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *