reklamuj-sie-2

Golczewo

ZSP w Golczewie jak nowy. Zmiany w edukacyjnej placówce dzięki unijnym środkom  

 Termomodernizacja oraz zagospodarowanie terenu – to najważniejsze elementy zakończonej rewitalizacji Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Inwestycja była możliwa dzięki unijnemu wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
W poniedziałek, 31 maja 2021 roku nastąpi uroczyste podsumowanie zrealizowanego projektu. Udział w wydarzeniu zapowiedział zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.   
Więcej »

Ratuj bezdomne zwierzaki przed groźnymi kleszczami

Małe, niebezpieczne i podstępne – tak określić można kleszcze, które wiosną zaczynają intensywniej atakować nie tylko ludzi, ale i zwierzaki. Z tym problemem mierzą się i opiekunowie psów i kotów, i schroniska. Teraz tego typu placówkom, w tym schronisku w Golczewie, możemy w bardzo łatwy sposób pomóc i to bez wychodzenia z domu! Na charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl właśnie wystartowała akcji Ratuj!, czyli internetowa zbiórka przeciwkleszczowych preparatów dla bezdomnych czworonogów.Więcej »

Sosnowicki Rajd na 6 Łapach

Zaproszenie na wydarzenie w Sosnowicach. Szczegóły poniżej.

 

Więcej »

Kuzyni Bartek i Sławek z goleniowskiego „Center” dosłownie rozłożyli na łopatki w Wysokiej Kamieńskiej iście „gościnnego” „Znicza”!  

A klasa

ZNICZ Wysoka Kamieńska – OKS CENTER MD Goleniów – 0 :7 (0:7)

Zapewne żaden z kibiców „Znicza” nie spodziewał się, że inauguracja sezonu, która miała miejsce w Wysokiej Kamieńskiej w minioną niedzielę, wypadnie aż tak blado, by nie powiedzieć – katastrofalnie!

Więcej »

Przebudowa ulic Papieża Jana II i Jedności Narodowej oficjalnie rozpoczęta!

Informujemy, że w dniu dzisiejszym Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński podpisał umowę na wykonanie zadania pn. „Przebudowa ulic Papieża Jana Pawła II i Jedności Narodowej w Golczewie wraz z robotami powiązanymi” . Wykonawca zadania KRISTONE Krystian Suda z siedziba w Karczewie8, 72-310 Płoty, zaoferował wykonanie zadania za kwotę 2.267.000,00 zł brutto, z czego 80% stanowi dofinansowanie zewnętrzne. Więcej »

Wznowiono wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że  LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Więcej »

Lokalne samorządy z marszałkowskim wsparciem na modernizację infrastruktury sportowej  

Rekordowa ilość lokalnych samorządów Pomorza Zachodniego skorzysta w 2020 roku ze wsparcia Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonego na modernizację infrastruktury sportowej w regionie. Finansowa pomoc trafi do 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, które pozyskane fundusze przeznaczą na remonty m.in. hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów piłkarskich, skateparków czy basenów. W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel 1,5 mln zł. To o 150 tys. więcej niż przed rokiem. Więcej »

Łączą siły na straży rzetelnych informacji

QUPI Inc. oraz JCI rozpoczynają wspólny projekt, którego celem jest przekazywanie jedynie zweryfikowanych informacji o koronawirusie. Jak mówią przedstawiciele obu organizacji, obecnie w nawale rozmaitych komunikatów trudno się zorientować, co jest prawdą, a co kłamstwem. To może prowadzić do błędów, które będą kosztowały zdrowie i życie.

https://www.facebook.com/JCIPolandAlerts/videos/3020456718006300/

Z jednej strony słyszymy, że noszenie maseczek nie pomaga, a kilka dni później nakładany jest nakaz ich noszenia. Sytuacji, kiedy eksperci sami sobie zaprzeczają, podając sprzeczne komunikaty, jest coraz więcej. Kilka dni temu dwie znane w świecie organizacje, QUPI Inc. oraz JCI rozpoczęły w Polsce wspólny projekt, którego celem jest rzetelne informowanie o epidemii w Polsce i na świecie.
– Połączyliśmy siły, by pomóc w zbieraniu rzetelnych informacji w świecie zagrożonym przez koronawirusa – mówi Damian Ratajczak, prezes QUPI Inc. – W naszej ocenie, to właśnie staranność przygotowywania informacji jest kluczem do pokonania zagrożenia. Chcemy informować i rozwiewać wątpliwości, które powstają w skutek rozprzestrzeniania się fake newsów – komentuje.
Założyciel QUPI Inc., Jason T. Madicus podkreśla, że zainicjowany projekt nabiera teraz wyjątkowego znaczenia:
– Założyliśmy QUPI Inc., by przeciwdziałać sytuacjom związanym z brakiem odpowiedniej pomocy medycznej oraz brakiem lekarzy w miejscach, gdzie są oni najbardziej potrzebni – mówi. – Już kilka lat temu postanowiliśmy wdrożyć projekt, którego celem jest kształcenie lekarzy przyszłości. Teraz nasza misja nabrała jeszcze większego znaczenia – dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się Joanna Mamczur, Prezydent Krajowy JCI, organizacji non profit, która działa od ponad 100 lat w ponad 120 krajach świata.
– Stworzyliśmy na Facebooku kanał JCI Poland Alerts, publikujemy tu aktualne informacje o sytuacji w Polsce i na świecie – tłumaczy.
W projekt zaangażowali się znani aktorzy, między innymi Alexander Nabiulin z Rosji, Paweł Sakowski i Ilona Janyst z Polski, Daniem Mavrov z Czech, czy Otto Sinclair z Panamy. Wszyscy przed wybuchem epidemii pracowali na planie serialu szpiegowsko-medycznego „No Second Chances”.

 

 

 

 

 

 

 

 

This email was sent to echo@echokamienia.pl
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferenc

Komunikat dotyczący pracy ARiMR Golczewo

Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – „koronawirusa”, aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie. Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:Więcej »

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów u Starosty Kamieńskiego. Dlaczego nie zostali zaproszeni wszyscy stypendyści z powiatu kamieńskiego?

11 marca 2020 r. Starosta Kamieński Józef Malec zaprosił do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim uczniów nagrodzonych stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Zaproszeni zostali stypendyści ze szkół prowadzonych przez Powiat. Nie został zaproszony stypendysta z Zespołu Szkół Społecznych w Dziwnowie Adam Matlak oraz stypendysta z Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Ottona z Wolina. Ta sytuacja powtarza się od dłuższego już czasu. Stypendia dla tych uczniów, tak jak tych ze szkół prowadzonych przez Powiat, przyznaje Prezes Rady Ministrów. Czyżby decyzja o przyznaniu stypendium przez Prezesa Rady Ministrów jest dla władz Powiatu niewystarczająca, by uhonorować tych młodych mieszkańców naszego powiatu zaproszeniem na spotkanie u Starosty?Więcej »