XXII STMiG -Dziwnów na III miejscu w kraju

Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich ogłosiła oficjalne wyniki XXII Sportowego Turnieju Miast i Wsi , który odbywał się w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w dniach 26 maja – 1 czerwca. W grupie miejscowości do 5000 mieszkańców sklasyfikowano rekordową liczbę miejscowości- 195. Miło nam poinformować, że trzecie miejsce w tej kategorii zajął Dziwnów. Nagrodą za zwycięstwo jest sprzęt sportowy warty pięć tysięcy złotych. Pod uwagę brane były trzy kryteria: liczba osób biorących udział w imprezach sportowych organizowanych w okresie trwania turnieju w stosunku do liczby mieszkańców, liczba imprez sportowych odbywających się w czasie trwania turnieju i liczba uczestników testu Coopera.

Cieszymy się, że mieszkańcy Dziwnowa licznie startowali w wielu zawodach i różnych formach aktywności fizycznej. W imprezach sportowych licznie uczestniczyli dzieci, młodzież i dorośli   z Przedszkola „Promyk Słońca”, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Społecznego „Pomerania”, Zespołu Szkół Społecznych, osoby niepełnosprawne z ośrodków specjalnych naszego powiatu, mieszkańcy Dziwnowa, jak również turyści wypoczywający w naszej miejscowości.

Wspólne działanie doprowadziło nas do sukcesu, a przypomnę, że Dziwnów  w dwudziestodwuletniej historii Sportowych Turniejów Miast i Gmin startuje od samego początku  i zawsze zajmuje miejsca w ścisłej czołówce: trzykrotnie wygrywał rywalizację w kraju i wielokrotnie zajmował miejsca na podium. W ubiegłym roku również zajęliśmy trzecie miejsce.

Dziękuję wszystkim instytucjom, organizacjom, a przede wszystkim bezpośrednim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszam za rok na XXIII  Sportowy Turniej Miast i Gmin, w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu.

Koordynator STMiG w Dziwnowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *