25-06-2016 » Dziwnów, Powiat i region

XX Sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie

W dniu dzisiejszym miała miejsce XX sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie. Porządek obrad składał się z dwóch głównych bloków – informacyjnego i dotyczącego uchwał. W pierwszej części, z uwagi na zbliżające się lato, dużo czasu poświęcono na omówienie stanu przygotowań do sezonu.

Bardzo szeroko omawiano kwestie dotyczące bezpieczeństwa, a dzięki obecności w czasie sesji funkcjonariuszy Policji, zagadnienia z tym związane zostały przekazane w sposób bezpośredni i z właściwym komentarzem. Wiele wskazuje również na to, iż dotychczas istniejący w Dziwnowie posterunek Policji, w czasie miesięcy letnich, ale też poza nimi, zacznie funkcjonować w nowy, bardziej kompleksowy sposób.
W wątku bezpieczeństwa pozostając – WOPR jest gotowy do sezonu, obsady gminnych plaż są zabezpieczone. Także wszystkie planowane do sezonu inwestycje (remonty dróg, przebudowy parkingów itp.) zostały zakończone, co oznacza, iż w jego czasie nie powinny mieć miejsca żadne utrudnienia w ruchu.
Najważniejszym punktem obrad była przyjęcie sprawozdania finansowego za rok 2015 i związanego z nim absolutorium dla burmistrza Dziwnowa. Rada Miasta przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu, udzielając jednocześnie absolutorium (jednogłośnie).
W drugiej części zajęto się uchwałami dotyczącymi sprzedaży i dzierżawy gruntów oraz zmian w budżecie gminy na rok 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *