Wyścig łodzi desantowych w Dziwnowie

W tym roku nietypowo regaty wioślarskie łodzi desantowych  odbyły się  w sobotę 30 kwietnia. W XVI edycji Regat Wioślarskich w Dziwnowie wzięło udział 19 osad. Zawodnicy i zawodniczki podzieleni na kategorie rywalizowali w kilku wyścigach.

Rywalizacja była jak zawsze zacięta. Tym razem prym wiodły załogi mundurowe. Aż trzy drużyny wystawiła  Komenda Powiatowa Policja. Dwie drużyny reprezentowały garnizon wojskowy w Dziwnowie. Swoją drużynę wystawił również garnizon Międzyzdroje i Straż graniczna. Nie zabrakło również najmłodszych wioślarzy. W tym roku honorowym gościem regat był Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania. Nie była to pierwsza wizyta Wojewody na regatach w Dziwnowie. Pan Wojewoda był tu już wcześniej częstym gościem.

Na miejscu obecni goście i uczestnicy regat mogli wziąć udział w Dniu Dawcy Szpiku – Wysteruj Białaczkę w Dziwnowie, i zarejestrować się jako potencjalni dawcy. W czasie regat zarejestrowało się 25 potencjalnych dawców.

W grupie juniorów najlepiej spisała się drużyna  “Łopkowski TIM”, tuż za nimi finiszowała drużyna “Delta skład”, a za nią drużyna “Pontoniki przygody”. Kolejne miejsca zajęły drużyny “Marinero” i “Koty”. W drużynie kobiet najlepiej spisały się panie policjantki – “Policjantki KPP”. Drugie miejsce zajęła drużyna “OSP Dziwnów”. Nie zawiedli w tym roku również oldboje. W regatach wystartowały trzy drużyny. Najlepiej zaprezentowała się drużyna “Zielono – Szuwarowi”. Tuż za nią do mety przybyła drużyna “ZPS Dziwnów”, a trzecie miejsce zajęła drużyna “Dziadkowie”. Ta ostatnie drużyna złożona była w zasadzie z samych babć. A jedynym dziadkiem był Organizator Regat, Zbigniew Jeszka w roli sternika. Jak zawsze najwięcej drużyn wystartowało w grupie “Mężczyźni”. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. W tym roku najlepiej spisała się drużyna Komendy Powiatowej PSP. Trasę regat strażacy pokonali 4 minuty i 56 sekund. Drugie miejsce zajęła drużyna Straży Granicznej z wynikiem 5 minut 08 sekund. Trzecie miejsce zajęła drużyna chemików, a czwarte drużyna Kapitanatu Portu. Podczas zakończenia regat medale oraz puchary wręczali: Wojewoda Piotr Jania, Burmistrz Grzegorz Jóźwiak, Dowódca Garnizonu Wojciech Chrzanowski, Komendant PKP w Kamieniu Pomorskim Piotr Krakowski wspólnie ze swoim zastępcą Krzysztofem Kronenbergiem oraz Kapitan Portu Dziwnów.

W.T.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *