18-06-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Wycieczka do Truskawkowego Miasteczka w Koserow

Wycieczki organizowane przez nauczycieli przedszkola stanowią ważną formę oddziaływania wychowawczego i poznawczego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wycieczki wpływają m.in. na kształtowanie postaw społecznych, integrację uczestników, poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, a przede wszystkim na upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Dnia 12 czerwca 2018 roku dzieci z grupy I „Smerfy” wraz ze swoimi rodzicami, nauczycielkami Beatą Arczyńską i Agatą Lelo przy współpracy Anny Franczak i Oli Galackiej były uczestnikami wycieczki do Truskawkowego Miasteczka – Parku Rozrywki rodziny Karls w niemieckim Koserow.

Punktualnie o godzinie 9.00 wszyscy uczestnicy wycieczki z dobrymi humorami wsiedli do autokaru, który wyruszał spod naszego przedszkola. Jedną z atrakcji wycieczki była przeprawa promowa „KARSIBÓR” przez rzekę Świnę. Po przeprawie wyruszyliśmy w głąb wyspy Uznam i po około 40 minutach znaleźliśmy się pod farmą Karls w Koserow.
Karls to rodzinna firma ogrodnicza z prawie stuletnią tradycją. Pierwsze przedsiębiorstwo otwarto w 1921 roku na farmie truskawek niedaleko Rostocku. Rozpoczęło się od sprzedaży truskawek. W 1993 roku potomkowie Karla otworzyli bramy gospodarstwa dla klientów chcących kupić świeże truskawki. Coraz większa ilość odwiedzających była powodem do otwarcia przy plantacji kawiarni i sklepiku z upominkami.
Po wyjściu z autobusu rodzice wraz z dziećmi udali się do manufaktury z ogromną halą sklepową, w której unosił się słodki zapach truskawek. Przestronne, ładnie urządzone miejsce w stylu gospodarstwa rolnego, zachwycało licznymi detalami. Ściany zdobiła kolekcja dzbanków do kawy, która została wpisana w 2012 roku do Księgi Rekordów Guinnessa i nadal jest uzupełniana o kolejne egzemplarze. Zainteresowani mogli uczestniczyć w pokazach, np. wyrobu cukierków, pieczenia chleba czy produkcji dżemów truskawkowych. Przed zakupem wielu produktów można ich było spróbować, aby wybrać to, co się lubi. Po przejściu przez halę i wyjściu na farmę uczestnikom wycieczki ukazał się szereg atrakcji. Dzieci mogły skorzystać ze szlaku wspinaczkowego, małej i wielkiej poduchy do skakania, przejażdżki mini gokartami lub skaczącymi rowerami, kierowania zdalnie sterowanymi łódkami, zabaw na wodnym placu czy kopania dziur mini koparką. Na terenie farmy można było obejrzeć różne zwierzątka, m.in. kozy, kucyki, króliki, owce, kury i koguty. Na farmie dziecięcej można było również poskakać na słomie. Kolejną z atrakcji była przejażdżka traktorem po terenie wioski. Jednak najbardziej popularna okazała się czterotorowa zjeżdżalnia, z której dzieci i rodzice zjeżdżali na małych dywanikach osiągając zawrotną prędkość. Natomiast głodni i spragnieni uczestnicy mogli skosztować dań z domowej niemieckiej kuchni, burgerów, naleśników czy słodkości z Truskawkowej Kawiarni Elizabet.
Zmęczeni, ale zadowoleni około godziny 15 pożegnaliśmy Truskawkowe Miasteczko i wyruszyliśmy do naszego przedszkola.
Dziękujemy uczestnikom wycieczki – tym dużym i tym małym, za miło i aktywnie spędzony czas!

Opracowały: Agata Lelo, Beata Arczyńska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *