Wojewódzkie Podsumowanie Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019. Pomorze Zachodnie zwyciężyło już po raz 15.

Ponad 80 lokalnych samorządów, prawie 2,5 tysiąca imprez rekreacyjnych oraz 270 tys. uczestników – to bilans XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 na Pomorzu Zachodnim, który pozwolił na kolejny zdecydowany triumf regionu w ogólnopolskiej klasyfikacji wydarzenia. Tegoroczny sukces to 15 zwycięstwo w historii i 14 wygrana z rzędu. Od lat organizację przedsięwzięcia wspiera Urząd Marszałkowski. Regionalne podsumowanie imprezy odbyło się w piątek, 29 listopada 2019 roku w Międzyzdrojach. Udział w nim wziął członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

Przedsięwzięcie tradycyjnie przeprowadzono od Dnia Matki do Dnia Dziecka (26 maja – 1 czerwca). Wzorem lat ubiegłych polegało na aktywnym uczestnictwie w różnych miejscach regionu imprezach rekreacyjno-sportowych, np. biegach, grach zespołowych, tańcu, rajdach rowerowych czy innej formie aktywnej turystyki. Na Pomorzu Zachodnim w 2458 imprezach zorganizowanych w 87 miastach oraz gminach uczestniczyło w sumie 270 tys. osób. To głównie: uczniowie, przedszkolaki, seniorzy, studenci, wczasowicze, harcerze, policjanci oraz osoby na co dzień pracujące.

– Pomorze Zachodnie nie zwalnia tempa i do pokaźnej puli triumfów w Sportowym Turnieju Miast i Gmin dorzuca kolejne zwycięstwo. Wygrana to zasługa samorządów, które co roku tak licznie włączają się w organizację wydarzenia. Sukcesu nie byłoby jednak, gdyby nie aktywność uczestników, dla których największą nagrodą stanowi już sam start w imprezie. W ten sposób walczą z własnymi słabościami, pokazują, że na zdrowy oraz sportowy tryb życia zawsze jest czas i miejsce – przyznał członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.

Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Za przeprowadzenie wydarzenia odpowiadało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w Warszawie. Koordynacją działań na terenie województwa zachodniopomorskiego zajmował się zaś Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie. Na organizację tegorocznej edycji przedsięwzięcia Urząd Marszałkowski przeznaczył ostatecznie 30 tys. zł, zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz objął ją honorowym patronatem.

Oto klasyfikacja podsumowująca przedsięwzięcie w województwie zachodniopomorskim. Uhonorowani zostali:

a/ Grupa I – Gminy do 5 tysięcy mieszkańców: I miejsce – Dziwnów, II miejsce – Brzeżno, III miejsce – Moryń, IV miejsce – Stepnica, V miejsce – Ustronie Morskie, VI miejsce – Rewal, VII miejsce – Karnice, VIII miejsce – Osina, IX miejsce – Boleszkowice.

b/ Grupa II – Gminy powyżej 5 do 7,5 tysięcy mieszkańców: I miejsce – Kalisz Pomorski, II miejsce – Tychowo, III miejsce – Trzcińsko-Zdrój, IV miejsce – Białogard (gmina), V miejsce – Banie, VI miejsce – Chociwel, VII miejsce – Mieszkowice, VIII miejsce – Świdwin (gmina), IX miejsce – Świeszyno.

c/ Grupa III – Gminy powyżej 7,5 do 15 tysięcy mieszkańców: I miejsce – Karlino, II miejsce – Kołobrzeg (gmina), III miejsce – Łobez, IV miejsce – Wałcz (gmina), V miejsce – Bobolice, VI miejsce – Dolice, VII miejsce – Stargard (gmina).

d/ Grupa IV – Gminy powyżej 15 do 40 tysięcy mieszkańców: I miejsce – Pyrzyce, II miejsce – Drawsko Pomorskie, III miejsce – Świnoujście, IV miejsce – Białogard (miasto), V miejsce – Gryfino.

e/ Grupa V – Gminy powyżej 40 tysięcy do 100 tysięcy: I miejsce – Police, II miejsce – Kołobrzeg (miasto).

f/ Grupa VI – Gminy powyżej 100 tysięcy: I miejsce – Koszalin.

To nie koniec tegorocznych wyróżnień. Nagroda dla najbardziej usportowionego zachodniopomorskiego samorządu wręczona została od Marszałka Województwa Gminie Ustronie Morskie. Ponadto Stanisław Wziątek – z rąk organizatorów ZZ TKKF w Szczecinie – odebrał okazały puchar za kolejną wygraną Pomorza Zachodniego w klasyfikacji ogólnopolskiej tegorocznej, jubileuszowej, bo już 25 edycji wydarzenia.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *