30-06-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Dziwnów – Ważne informacje związane z początkiem sezonu 2016

Choć wakacje od kilku dni już trwają, oficjalny początek sezonu ma miejsce jutro, tj. 01.07.2016. Tradycyjnie już otwiera go Festyn Rybaka na który serdecznie zapraszamy w dniu 02.07.2016 do Przystani Sezonowej usytuowanej przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 2a.
Wraz z początkiem sezonu zamieszczamy kilka ważnych informacji, istotnych dla turystów i mieszkańców.
– Na terenie Gminy Dziwnów od 01.07.2016 do 31.08.2016 obowiązuje STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA. Przy każdym z parkingów znajduje się parkomat, zaś kontrolować opłacone parkowanie będzie STRAŻ MIEJSKA oraz pracownicy firmy obsługującej parkomaty. Prosimy jednocześnie o parkowanie samochodów w taki sposób, aby nie blokowały jezdni oraz nie utrudniły ruchu.
Biuro STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA znajduje się przy ulicy Marii Konopnickiej w Dziwnowie (mapka)

Opłata za parkowanie dotyczy także mieszkańców Gminy Dziwnów (zameldowanych w gminie), którzy mogą wykupić jednorazowy karnet na cały sezon. Jest on dostępny w Biurze STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA w cenie 50pln za dwa miesiące (razem).
– Spacerowanie po plaży z psem jest możliwe tylko na plaży niestrzeżonej. Pamiętać przy tym należy o tym, aby pies był na smyczy, posiadał kaganiec, zaś właściciel posiadał torebkę na psie odchody.
– Teren gminy jest monitorowany kamerami tzw. stałymi oraz mobilnymi. Przestrzegamy tym samym amatorów zostawiania śmieci w lesie lub w przydrożnych rowach, przed tym procederem. Mobilne kamery (których w porównaniu z rokiem minionym przybyło) będą zmieniały swoje położnie, dlatego uczulamy również wandali. Niszczenie gminnego oraz mieszkańców i turystów majątku będzie się wiązało z poważnymi karami.
– Na terenie Gminy Dziwnów od każdego z turystów jest pobierana tzw. Opłata Miejscowa. Wynosi ona 1.80pln dziennie i powinna być doliczana do kosztów zakwaterowania.
Biuro Informacji Turystycznej znajduje się przy ulicy Reymonta 10 (Aleja Gwiazd Sportu), Tel. 91 32 18 957, email: it@mosik.pl. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt bezpośredni, telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro w dniach 01.07.2016 – 31.08.2016 jest czynne siedem dni w tygodniu w godzinach 10.00-20.00.

Serdecznie zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *