W 86 dniu wojny, w naszej szkole akcja pomocowa.

Zgodnie z założeniami sztabu kryzysowego,  utworzonego w SP im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie przez Samorząd Uczniowski,  w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, podjęliśmy się organizowania akcji pomocowych, na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.  W ciągu 86 dni wojny przeprowadziliśmy sześć  takich spektakularnych akcji. Dzisiaj  tj. 20 maja 2022r.  udało się zdobyć środki na utworzenie funduszu „Dzień Matki i Dzień Dziecka w jednym”- w całości dla matek z Ukrainy.

Komisja w składzie: Lena Dąbkowska, Aleksandra Salitra, Oliwia Zych, Maciej Kilianek i Aleksandra Kowal przeliczyła,  w obecności koordynatora akcji , zebrane pieniądze, w gabinecie historii. Kwota 150 zł za zajączki  w barwach polsko-ukraińskich, wykonane przez panią Paulinę Potoczną , w obecności pani dyrektor oraz uczniów,  została wrzucona do zaplombowanej skarbonki, wszystkie serca także zostały sprzedane, ostatnie w barwach biało- czerwonych zakupiła pani dyrektor Monika Hołdyńska. Kwota 2450 zł została komisyjnie przekazana do szkolnego sejfu, udostępnionego przez szkolny sekretariat. Tam będą przechowywane pieniądze  do momentu, gdy ustalimy dokładnie liczbę osób dorosłych (matek, ojców, opiekunów)ukraińskich dzieci, pomiędzy których zostanie podzielona uzyskana kwota, w ramach wsparcia finansowego.

Regulamin przyznawania funduszu przewiduje jedną kwotę dla matki/opiekuna bez względu na ilość posiadanych dzieci, co podyktowane jest ograniczonymi środkami finansowymi,  w stosunku do osób, którym chcemy pomóc. Szczegółowe rozliczenie funduszu, czyli rozliczenie się z kwoty 2450 zł zostanie Państwu przekazane niezwłocznie,  po rozdysponowaniu środków.

Uaktualniona także zostanie lista Darczyńców, a najpóźniej do połowy czerwca utworzona zostanie  „tablica pamiątkowa w antyramie”, w której zamieszczone zostaną nazwiska Darczyńców, w ramach podziękowania, za udział w akcjach pomocowych  na rzecz Ukrainy. Chcemy podziękować najpiękniej jak potrafimy.

Ze względu na zbliżający się koniec roku szkolnego i związany z nim ogrom pracy w szkole, zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli,  była to ostatnia akcja pomocowa, w  roku szkolnym 2021/2022.

Sprzedając: brownie na patyku, ciasta, galaretki, babeczki, naleśniki, książki, czekolady, płyty, breloczki, zajączki,  płyty DWD, wspólnie jako szkoła,  w sześciu akcjach pomocowych uzbieraliśmy łącznie 16,800 zł , co jednoznacznie pokazuje, że Polacy potrafią POMAGAĆ najlepiej na świecie, a Ukraińcy zasługują na pomoc. Za hojność, wsparcie, ogromne serce Samorząd Uczniowski  oraz dyrektor szkoły pani  Monika Hołdyńska STOKROTNIE DZIĘKUJE WSZYSTKI M RAZEM I KAŻDEMU Z OSOBNA. Dziękujemy przede wszystkim Rodzicom, ale także  Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom nie oświatowym szkoły, Przechodniom, którzy zajrzeli do naszej szkoły, żeby wesprzeć akcję, wszystkim  dziwnowskim instytucjom
i firmom, wymienianym wielokrotnie podczas rozliczeń, po każdej przeprowadzonej akcji.  Nie wymieniamy dzisiaj nikogo z nazwiska, nie tylko ze względu na RODO, ale także na  duże prawdopodobieństwo niecelowego pominięcia kogokolwiek, a przy tak ogromnym udziale LUDZI DOBREJ WOLI, byłoby to wysoce prawdopodobne, a nie chcemy nikomu świadomie sprawić przykrości. Jedynie czego dzisiaj pragniemy,  to szczerze, z ukłonami szacunku PODZIĘKOWAĆ WSZYTSKIM wspierającym akcje pod wspólnym hasłem NIE ZOSTAWIMY CIĘ UKRAINO W POTRZEBIE.

Jednocześnie namawiamy do nieprzyzwyczajania się do wojny, cierpienie innych ludzi nigdy nie może stać się codziennością, a z pomaganiem zawsze człowiek staje się piękniejszy, lepszy, a dzięki temu świat może stać się odrobinę mniej okrutny.

Samorząd Uczniowski składa także życzenia uśmiechu i zdrowia,  wszystkim Mamom uczniów naszej szkoły, polskim i ukraińskim. Niech 26 maja będzie dniem dla Was drogie Mamy bez trosk, z piękną pogodą zarówno w sercu jak i za oknem. Słońca, kwiatów i wszystkiego o czym  marzycie szanowne Mamy, życzą dzieci z naszej szkoły.

Osobiście chciałabym także  wyróżnić Uczniów/Uczennice, którzy w akcjach pomocowych  byli dla mnie największym wsparciem:  Karol Wesołowski, Antoni Zych, Gabriel Pociask,  Dorian Stochniałek, Wojciech Trychta, Lena Dąbkowska, Aleksandra Salitra, Oliwia Zych oraz Aleksandra Kowal i Maciej Kilianek- jesteście Aniołami.

Jako koordynator akcji pomocowych życzę także wszystkim Ukraińcom możliwości powrotu do wolnej Ojczyzny lub dobrego życia na obczyźnie, w każdym z tych przypadków jednak życzę, aby Ukraina wygrała z napaścią na wolność, suwerenność, godność i szczęście Jej obywateli.

Sława Polsce i Sława Ukrainie!!!

Renata Włodarczyk/Kronia

To top