19-12-2019 » Dziwnów, Powiat i region

Uroczyste Spotkanie Świąteczno Noworoczne

W dniu dzisiejszym, tj. 19 grudnia 2019 roku, punktualnie o godzinie 12.00 w hali dziwnowskiego MOSiK-u, rozpoczęło się gminne Uroczyste Spotkanie Świąteczno-Noworoczne. Jak to już jest tradycją, stanowi ono swojego rodzaju podsumowanie rocznej działalności wszystkich gminnych instytucji. Jest to również doskonała okazja do złożenia podziękowań za ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę na rzecz samorządu i jego mieszkańców. Co jednak szczególnie godne podkreślenia – rokrocznie w czasie tego spotkania, są wręczane Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które burmistrz wręcza w imieniu Prezydenta RP.

Nie inaczej było tym razem. Ceremonia udekorowania medalami, została poprzedzona wystąpieniem Burmistrza Dziwnowa (Grzegorza Jóźwiaka), który gratulując tak długiego, małżeńskiego pożycia, odwoływał się do życiowego doświadczenia i inspiracji dla młodych pokoleń. Dużo mówił także o wspólnej, małżeńskiej drodze, która choć czasami wyboista i nie pozbawiona zakrętów, uczy odpowiedzialności, kompromisu, wspólnego dążenia do celu.

Następnym punktem w programie, było wręczenie statuetki „W dowód uznania od Gminy Dziwnów”. Jak wspomniała prowadząca dzisiejsze spotkanie, Przewodnicząca Rady Miejskiej (pani Ewa Trzebińska-Brzezińska), wyróżnienie to jest przyznawane od 1997 roku, a jego celem jest podziękowanie za wkład w życie lokalnej społeczności. W tym roku laureatem tej nagrody zostało gminne koło terenowe Związku Emerytów i Rencistów.

Podziękowania za pracę na rzecz kultywowania (krzewienia) olimpijskich idei, złożył na ręce Grzegorza Jóźwiaka, Jacka Klimeckiego, Małgorzaty Janawy, Jerzego Janawy, Sabiny Greli, Macieja Atrasa oraz Agnieszki Tomczak, przewodniczący Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, pan Stanisław Kopeć. Jak mówił, dbałość o sportowe wychowanie w duchu szlachetnych, olimpijskich zasad, jest tak samo istotna, jak pamięć o dokonaniach naszych sportowców. A to w roku 100 lecia PKOL-u, ma wartość szczególną.

O rocznej pracy na rzecz Gminy Dziwnów, mówił w ostatniej część spotkania Grzegorz Jóźwiak. Dziękując pracownikom wszystkich gminnych instytucji za wytrwałą i pełną zaangażowania pracę, podkreślił, że dzięki temu gmina systematycznie się rozwija, a jej postrzeganie z roku na rok jest coraz lepsze. Nie zapomniał przy tym o tych osobach (przedsiębiorcach, przedstawicielach władz wojewódzkich, posłach), które w znaczący sposób wspierały w minionym roku wysiłki dziwnowskiego samorządu. Im także w sposób specjalny podziękował.

O oprawę muzyczną w czasie spotkania, zadbał dziwnowski zespół wokalny „Szkwał”.

Krzysztof Zawiliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *