09-03-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Nasze Święto Kobiet w Bibliotece w Dziwnowie

Nasze Święto Kobiet w Bibliotece w Dziwnowie spędziliśmy super, w bardzo miłym gronie samych Przyjaciół, a jego największą ozdobą jest wielki Przyjaciel naszej Biblioteki – nasza Dziewczyna, Sąsiadka z Pobierowa – Dorotka Schrammek.

Przyjechała specjalnie do nas i przywiozła swoją kolejną już powieść – której nie mogliśmy się już doczekać „Na brzegu Życia” – zakupiliśmy 8 pozycji, dwie do naszej Filii w Dziwnówku i 6 do Dziwnowa (potem podzielimy się z Filia w Międzywodziu). Tak więc mamy osiem – bo po osiem mamy z każdego tytułu i też za mało, bo pożyczamy nawet swoje prywatne egzemplarze. No i już po późnym powrocie do domu – bo spotkanie skończyło się ok. 19.30 wiedziałyśmy my, które zakupiłyśmy książki z cennym autografem – co będziemy w nocy robić – przecież już nie mogłyśmy się doczekać informacji o polubionych bohaterach.
Dowiedzieliśmy się, że piękna okładka przedstawia plażę z jednym drzewem nad Zalewem Szczecińskim po niemieckiej stronie Ueckermunde i jest fotografią zrobioną przez Męża pani Doroty.
„Na brzegu życia” miała swoja premierę w marcu i co nas bardo ucieszyło kolejna premiera, która być może będzie miała tytuł „ Na falach życia” – choć do końca nie wiadomo, bo jak wspomniała Pani Dorota ostatnio dość dużo tytułów z falami się pojawiło- pojawi się już w czerwcu 2016 – no to już wiemy kiedy znowu się spotkamy.
W sumie było nas 12 wielbicielek powieści Pani Doroty – gdyby nie Damskie Święto z pewnością było by nas więcej, w naszym gronie z radością gościłyśmy dwie Dziewczyny z Rady Miejskiej – na które zawsze można liczyć i które wiernie wspierają kulturę w naszym Mieście – dziękujemy, ze jesteście z nami, choć z pewnością macie ręce pełne roboty.
Przy pysznym cieście, upieczonym przez Iwonkę z biblioteki przy pysznej kawce i herbatce, miło nam płynął czas. Rozmawiałyśmy o bohaterach powieści o kontynuacji ich przygód, które nasza Autorka tak pięknie umieściła w sąsiadujących z nami miejscowościach – co pozwala nam wraz z bohaterami poruszać się po „znanym”. Super, że już po czerwcowej premierze będziemy Gościć znajomych z powieści w naszym pięknym Dziwnowie. Książki Doroty Schrammek są cudownym prezentem dla mieszkańców miejscowości w których dzieje się akcja jak i mieszkańców sąsiadujących miejscowości, oraz dla turystów spędzających tutaj swe urlopy – wiadomo dlaczego. Są również wspaniałą promocją dla tych terenów – co powinny docenić władze i z pewnością doceniają jak wynika, ze słów autorki.
Pani Dorota opowiadała o zasypujących ją informacjach od czytelników o stanach zdrowia swoich bliskich borykających się z chorobami raka – bo taką chorobę opisała u jednej z bohaterek „Stojąc pod Tęczą”, jest dla niej niezręczne unikanie tych tematów i nieokazywanie zainteresowania aby nie zrazić czytelników – choć nie jest ekspertem w tej dziedzinie i własne problemy pochłaniają mnóstwo czasu. Dorota jest matką trójki dzieci i płodna Pisarką – jak sami przekonaliśmy się –jej powieści stoją bardzo wysoko w rankingach.
Czytelnicy i znajomi z Facebooka, a ma ich ponad 2500 – Ci którzy sami coś piszą często oczekują oceny ich twórczości lub porad dotyczących oczywiście ich prac – tak, że nasza Bohaterka nie ma czasu na nudę, dodatkowo od czasu do czasu pojawiają się jacyś dziwni wielbiciele – którzy wręcz stalkują Panią Dorotkę i zasypują peanami , wierszykami i „propozycjami nie do odrzucenia”. Ale pewnie nie ona jedna boryka się z takimi problemami, to jest problem bycia „znanym i lubianym”.
Rozmawiałyśmy na wiele ciekawych tematów np. na temat wizualizacji, która ostatnio jest    bardzo modna i pomocna w osiąganiu własnych celów. Na rynku pojawiła się interesująca książka na ten temat „Sekret” Byrne Rhonda-  o narzędziach wizualizacji , materializacji marzeń i osiągania sukcesu. Właśnie w obecnym  czasie jest lekturą Pani Schrammek – temat bardzo ciekawy i zaintrygował nas wszystkie, a skąd się wziął po prosu padło pytanie do naszej Autorki co lubi czytać. A, że wszyscy chcielibyśmy osiągać marzenia
Powodem, dla którego wizualizacja stanowi tak potężne narzędzie, jest to, że kiedy tworzysz w swoim umyśle obrazy samego siebie pragnącego czegoś, generujesz myśli i uczucia posiadania tego już teraz.
Wizualizacja jest po prostu niezwykle silnie skoncentrowaną myślą w obrazach i powoduje równie silne uczucia. Kiedy wizualizujesz, emitujesz tę potężną częstotliwość do Wszechświata. Prawo przyciągania przechwyci ów sygnał i prześle do Ciebie te obrazy z powrotem, tak jak widziałeś je w swym umyśle.
Polecono zainteresowanym także film Jacka Walkiewicza na you tube związany z powyższym tematem.
Ciekawym tematem były opowiadania o naszych miejscowościach nadmorskich i o tym jak i skąd do nich trafiłyśmy, o naszych pierwszych wrażeniach, rozczarowaniach i o późniejszym pokochaniu ich i nazwaniu swoim miejscem na ziemi. Bardzo ciekawy temat i bliski nam wszystkim i niezwykle interesujący jak to było w przypadku innych osób – no i z pewnością niezły temat na powieść lub opowiadanie.
W dniu jutrzejszym Pani Dorota Odwiedza Międzyzdroje i potem dalej udaje się w trasę ze spotkaniami – bardzo miło zawsze i ciepło myśli i wyraża się o naszej Bibliotece – lubi panujący u nas klimat i zawsze ciepłe przyjęcie, ma w nas prawdziwe i wierne przyjaciółki i czytelniczki, od sierpnia 2015 spotkałyśmy się już trzy razy i wszystko na to wskazuje, że zobaczymy się znowu w czerwcu o czym oczywiście wszystkich zainteresowanych powiadomimy.

Alina Cygal Sobhi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *