SPORT NA PLAŻY

21 lipca rozpoczął się XV, jubileuszowy Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Od rana na dziwnowskiej plaży można było spotkać wielu znanych sportowców, gości Festiwalu. Tradycją już jest, że sportowcy organizują zawody sportowo – rekreacyjne dla plażowiczów. Po prezentacji gości do boju przystąpił Leszek Kucharski, który rozegrał wiele pojedynków przy stole tenisowym. Mecze odbywały się do 5 wygranych punktów, ale na samym starcie zawodnicy przystępujący do pojedynku dostawali „fory” 4:0. Mecze były zacięte, jednak tylko paru śmiałkom udało się wygrać pojedynek z mistrzem.

Znakomitą formą zabawy okazały się zajęcia plażowej piłki ręcznej prowadzonej przez Artura Siódmiaka. Trenerzy Teamu Siódmiaka, poprzez zabawę, uczyli dzieci podstawowych elementów szczypiorniaka: poruszania się z piłką slalomem, pokonywania toru przeszkód, rzutu na bramkę. Odbył się również mecz pokazowy plażowej piłki ręcznej, w którym dzielnie walczyli również goście FGS. Okazało się, że sportowcy są wszechstronni, a skuteczna gra Ryszarda Wolnego, Krzysztofa Ignaczaka, Piotra Gruszki, Tomasza Kucharskiego, Zenona Jaskuły i Mariusza Czerkawskiego wzbudzały zachwyt licznie zgromadzonej publiczności.  Zabawę zakończył wspólny taniec w rytm znanych utworów muzycznych.

Unihokej z Mariuszem Czerkawskim to kolejne zawody z udziałem dzieci. Mistrz hokeja wystąpił tym razem w charakterze bramkarza. Po udzieleniu krótkiego instruktażu młodzi zawodnicy przystąpili do wykonywania rzutów karnych. Zwycięzca otrzymał okazały puchar, zaś wszyscy uczestnicy zabawy zdjęcia z autografem Mariusza Czerkawskiego.

Wodne Grand Prix Dziwnowa to zawody sprawnościowe dla dorosłych. Śmiałkowie, którzy uczestniczyli w tych zawodach mieli za zadanie opłynąć boję łódką ratowniczą, a następnie opłynąć boję na materacu. Łączny czas dwóch konkurencji decydował o zajętym miejscu. W konkurencjach tych udział wzięły dwie kobiety, które ku zaskoczeniu kibiców poradziły sobie bardzo dobrze. Zawody prowadzili mistrzowie sportów wodnych: Marek Łbik i Tomasz Kucharski. Najlepsi otrzymali puchary i drobne upominki, a wszyscy uczestnicy Wodnego Grand Prix ….repliki medalu olimpijskiego Marka Łbika.

Pokaz trików bilardowych czternastokrotnego mistrza świata Bogdana Wołkowskiego, zakończyły zmagania sportowo – rekreacyjne pierwszego dnia Festiwalu Gwiazd Sportu. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że Bogdan Wołkowski oprócz perfekcyjnego pokazu potrafi nawiązać znakomity  kontakt z publicznością. Tak było i tym razem.

Jutro zapraszamy rodziny do konkurencji sportowych, a zwycięska rodzina otrzyma atrakcyjną nagrodę – niespodziankę. Do zobaczenia na plaży w Dziwnowie /wejście od ulicy Reymonta/.

LUKS „Bałtyk”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *