17-07-2016 » Dziwnów

Ruszyła Sztafeta Pływacka przez Bałtyk

Krótko po 10.00 z dziwnowskiej plaży wystartowała „Pływacka Sztafeta przez Bałtyk”. Po raz drugi grupa ośmiu pływaków z południa Polski zamierza przepłynąć Bałtyk wpław, pokonując łącznie 165km do szwedzkiego wybrzeża. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna próba zakończyła się niepowodzeniem.

Jak można było usłyszeć w zespole przygotowującym całe przedsięwzięcie, start z roku minionego pozwolił na lepsze przygotowanie tegorocznego. Te pierwsze doświadczenia okazały się bardzo cenne i powinny owocować teraz. Co jednak istotne – wiele zależy od pogody, bo głównie przez jej załamanie, sztafetę należało przerwać rok temu. Teraz prognoza jest bardziej obiecująca, ale co z tego wyniknie, pokażą najbliższe godziny i dni. W sztafecie bierze udział ośmiu pływaków, z których sześciu zmienia się co godziną, dwóch zaś poztaje w rezerwie. Sztafeta jest zabezpieczona specjalną jednostką towarzyszącą oraz całym zespołem wspierającym, z ratownikami i lekarzem. Towarzyszy im oczywiście kamera i media. Mamy nadzieję, że po blisko trzech dobach (bo na tyle jest wstępnie oceniany czas jej trwania) próba zakończy się sukcesem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :-).
Bieżącą relacją z przebiegu zmagań, można znaleźć na profilu FB/Balviten Baltic Challenge-sztafeta pływacka przez Bałtyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *