08-12-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Promenada Zachodnia w Dziwnowie uroczyście otwarta

Dzisiaj, tj. w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godz. 13:00 odbyło się uroczyste otwarcie „Promenady Zachodniej” w Dziwnowie.

Cała uroczystość odbyła się przy zejściu na plażę, położonym na przedłużeniu ulicy Żeromskiego. I choć pogoda nie dopisała, na otwarcie przybyło spora grupa mieszkańców i nawet kilka osób spoza miejscowości (goście z Wrocławia).

Podczas otwarcia Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak powiedział, że Promenada ta jest pozytywnie oceniana nie tylko przez samorządowców, ale przede wszystkim przez mieszkańców gminy, którzy nie kryją zadowolenia z tego, że powstała. Będzie ona służyc nie tylko mieszkańcom, ale także turystom przyjeżdżającym nad morze, aby wypocząć.

Promenada ta to ok. 600-metrowy całkowicie nowy odcinek istniejącego już w Dziwnowie szlaku spacerowego. Inwestycją objęto odcinek od ulicy Przymorze do ulicy Żeromskiego. Co szczególnie godne podkreślenia – jest położony na szczycie wydmy, czyniąc go bardzo atrakcyjnym widokowo. Prace przy budowie trwały od końca września, a poza wykonaniem samej promenady (wyposażonej w ławki, oświetleniem), dotyczyły także budowy budynku o przeznaczeniu sanitarnym (toalety). Na Promenadę Gmina uzyskała dofinansowanie 1,7 mln złotych.

Inwestycja została odebrana i uroczyście odebrana, a Burmistrz Dziwnowa zapowiedział już kolejną budowę kładki dla pieszych – odcinek od ulicy Parkowej do ulicy Szosowej.

Tak więc kolejna inwestycja zakończona, a wiele zaczętych, nie mówiąc już o kolejnych planowanych w 2019 r.

Która Gmina może pochwalić się takimi osiągnięciami?

FK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *