14-05-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Profesor Dariusz Rosati w Dziwnówku

W trzecim dniu Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Współczesna Ekonomia”, która od środy odbywała się w Dziwnówku, gościem specjalnym był poseł do Parlamentu Europejskiego prof. dr hab. Dariusz Rosati. Jego wykład (stanowiący swojego rodzaju podsumowanie tego trzydniowego wydarzenia) dotykał m.in. takich zagadnień jak unijny budżet i jego perspektywa dotycząca Polski, szans oraz zagrożeń stojących przed Unią Europejską czy unijnej polityki wewnętrznej. Wystąpienie profesora Rosatiego stanowiło także zwieńczenie dyskusji, która była prowadzona przez trzy konferencyjne dni, a która w bardzo szerokim ujęciu dotyczyła przepływu kapitału, inwestycji na szczeblu regionalnym i krajowym, strategii rozwoju w oparciu środki własne i fundusze unijne.

Profesor Rosati odpowiadał także na pytania od uczestników konferencji, a tych nie brakowało i gdyby nie napięty terminarz profesora, dyskusja trwałaby zapewne do późnego wieczora. Wystąpienie profesora Rosatiego było bardzo mocnym i wyczekiwanym akcentem trzydniowej konferencji naukowej.

Dodajmy, że jej uczestnicy w czasie ostatnich trzech dni bliżej poznali Gminę Dziwnów, odwiedzili też miejsca największych gminnych inwestycji. Dla wielu z nich (szczególnie z głębi kraju) Dziwnów stał się interesującym odkryciem, wartym kolejnych wizyt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *