Pierwszy dzień festiwalu za nami

Za nami pierwszy dzień XV edycji Festiwalu Gwiazd Sportu. Edycji jubileuszowej i w wielu obszarach także dość wyjątkowej, bowiem w programie pojawiły się nowe elementy (m.in. „Summer Tour Artur Siódmiak”, czyli Akademia Piłki Ręcznej), uzupełnione dodatkowo solidną i bardzo zróżnicowaną porcją muzyki. Co też nie jest bez znaczenia – niedługo po festiwalu rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie, które dla wielu obecnych podczas wydarzenia gości, wciąż są żywym i bardzo emocjonalnym wspomnieniem.

Duża część rozmów prowadzonych w kuluarach, czy bezpośrednio z widzami przy okazji zdobywania autografów lub robienia pamiątkowych zdjęć, dotyka właśnie olimpijskiej tematyki. A ta, m.in. za sprawą medali odsłanianych w Alei Gwiazd Sportu, tworzy z festiwalu wydarzenie o wyjątkowym klimacie.

Tegoroczna edycja to także obok znanych już „festiwalowych twarzy”, spore grono sportowców, którzy w Dziwnowie jeszcze nie gościli. Wśród nich jest m.in. Artur Siódmiak, znany szczypiornista, który wsławił się m.in. bramką zdobytą w ostatnich sekundach meczu z Norwegią (Mistrzostwa Świata w roku 2009). Przyjechał do Dziwnowa po raz pierwszy, a wraz z nim ekipa „Artur Siódmiak Summer Tour”, której celem jest nie tylko promocja piłki ręcznej, ale też szeroko pojmowanej aktywności fizycznej.

Zajęcia, które w ramach tej inicjatywy prowadził na plaży, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. I choć były adresowane głównie do dzieci, to nie zabrakło też dorosłych, którzy żywo dopingowali najmłodszych w ich pierwszych próbach ze „szczypiorniakiem”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *