17-10-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Ostatnia – LI (51) Sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie

16 października 2018 r. (wtorek) miała miejsce LI sesja Rady Miejskiej w Dziwnowie.

W związku z przypadającymi na najbliższą niedzielę wyborami samorządowymi, sesja została podzielona na dwie części.

Pierwsza z nich odbyła się w budynku Urzędu Miejskiego, mając typowo roboczy charakter. Działające w ramach rady komisje podsumowały swoje działania, zostały podjęte ostatnie uchwały (w tym gminny statut), radni zreferowali swoją aktywność na przestrzeni minionych czterech lat.
Druga część obrad miała już bardziej uroczysty charakter i odbywała się w budynku dziwnowskiego Portu Jachtowego. Poza władzami samorządu i zaproszonymi gośćmi, w tej części wzięli udział także przedstawiciele gminnych instytucji oraz jednostek administracyjnych.

Ta część sesji rozpoczęła się od podziękowań wygłoszonych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej – Piotra Sokoła. Podsumowując swoją aktywność na tym stanowisku, podziękował za wspólną pracę wszystkim radnym, burmistrzowi oraz wszystkim innym osobom i instytucjom, z którymi jako przewodniczący współpracował.
W podobnym tonie wypowiedziała się również pełniąca funkcję zastępcy przewodniczącego – Joanna Piwińska. Cztery lata na stanowisku burmistrza podsumował także Grzegorz Jóźwiak.
Dziękując za owocną współpracę radzie i przewodniczącemu, wyszczególnił najważniejsze inwestycje oraz osiągnięcia, które stały się udziałem gminy w mijającej kadencji. Głos zabrali także zaproszeni goście, gratulując osiągniętych przez gminę wyników oraz dziękując za owocną współpracę.

Zwieńczeniem tej części sesji, było wręczenie pamiątkowych podziękowań. Było to jednocześnie ostatnie spotkanie władz samorządu przed niedzielnymi wyborami. Jak będzie wyglądał ich nowy skład, okaże się w poniedziałek 22 października.

źródło: UM Dziwnów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *