17-03-2016 » Dziwnów, Powiat i region

O włos od tragedii – Groźny wypadek w Dziwnowie!

Dziś po godzinie 15.00 w Dziwnowie na ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie na wysokości hotelu “Nord” doszło do groźnego wypadku. Na wjeżdżający na prywatną posesję samochód ciężarowy przewożący stalowe belki budowlane wpadł osobowy samochód służący do rozwożenia pizzy. Cały prawy bok samochodu osobowego został praktycznie zmiażdżony. Wezwana na miejsce zdarzenia karetka po udzieleniu kierowcy pierwszej pomocy przewiozła go do szpitala. Tragedia wisiała na włosku. Gdyby przewożone belki wystawały o pół metra dalej na jezdnię kierowca samochodu osobowego nie miał by szans cało wyjść z tego wypadku.


Kto zawinił i jaka była przyczyna wypadku ustali policja. Niewątpliwie swój udział w wypadku miał źle zaprojektowany wjazd do posesji . ” Wjazd na naszą posesję, jest źle zaprojektowany – powiedział właściciel hotelu Nord Pan Skiba. W sezonie mamy ciągle problem z wjazdem na hotelowy parking autobusów. Interweniowaliśmy w tej sprawie u zarządcy drogi. Jak na razie bez skutków. Wjazd jest zbyt wąski, nie spełnia wymogów przewidzianych prawem. Stojący słup lampy oświetleniowej i słupki odgradzające drogę od chodnika stanowią przeszkodę trudną do pokonania. Dzisiejszy wypadek to pokłosie tych błędów. Wjeżdżający na posesję samochód wiozący belki budowlane nie był wstanie wjechać na posesję. Zatrzymał się i chciał cofnąć pojazd.. i stało się.”
Wypadek jaki miał miejsce w Dziwnowie był groźny, samochód osobowy z rozpędu wpadł na wystające na drogę przewożone ciężarówką belki. Siła uderzenia była duża, naczepa samochodu osobowego została przewrócona a samochód do przewożenia pizzy po skoszeniu prawego boku wpadł w płot sąsiedniej posesji. Jak jest zniszczone auto widać na załączonych zdjęciach.

W.T.

2 komentarzy na temat: O włos od tragedii – Groźny wypadek w Dziwnowie!

  1. kriss pisze:

    szczęście w nieszczęściu nic sie kierowcy nie stało poważnego a burmistrzowi dziwnowa pogratulować za wjazdy na posesje

  2. Kat_M pisze:

    Witam

    Poszkodowanego lub rodzinę bardzo proszę o kontakt na adres email:
    m.katarzyna855@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *