25-06-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Koniec roku szkolnego w dziwnowskich szkołach

W czwartek i piętek (23 i 24 czerwca 2016 r) rok szkolny zakończyły dziwnowskie szkoły. Jako pierwsze, wakacje rozpoczęło Gimnazjum Publiczne „Pomerania”, które w miniony czwartek punktualnie o godzinie 16.30, uroczyście zakończyło rok szkolny 2015/2016. Dzisiaj rano ostatni dzwonek miał również miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej, która nie mniej uroczyście podsumowywała minione 10 miesięcy nauki.

W obu przypadkach nie zabrakło wystąpień dyrektorów, przedstawicieli rady rodziców, nauczycieli i osób do lat związanych z każdą ze szkół. Uznania z osiąganych wyników w nauce, nie krył burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak, który dla najlepszych z uczniów obu szkół, przygotował specjalne nagrody. Życząc udanych i bezpiecznych wakacji zachęcał jednocześnie do poszerzania swojej wiedzy i podnoszenia poziomu w kolejnym roku szkolnym.

Nie zbrakło też wyróżnień dla uczniów wyróżniających się z pracach społecznych, sporcie czy innego typu działaniach na rzecz szkoły i lokalnej społeczności. W specjalny sposób nagrodzono tzw. złote dziesiątki, czyli uczniów posiadających najwyższe średnie ocen.
Koniec roku szkolnego to także pożegnanie najstarszych klas. Nie zabrakło w tym przypadku podziękowań i wielu ciepłych słów, były też łzy wzruszenia. Jak zgodnie mówili wychowawcy absolwentów – Ten wyjątkowy dzień oznacza koniec jednego etapu, początek zaś kolejnego. Wyrażali też nadzieję, że zdobyta wiedza będzie stanowiła solidny fundament w dalszej edukacyjnej drodze.

A kiedy już rozdano świadectwa, podziękowano nauczycielom i rodzicom, można było ogłosić tak wyczekiwane wakacje. Do zobaczenia we wrześniu :-).

 


UM Dziwnów

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *