Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole, na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie!

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą uchodźców z Ukrainy oraz rosnącymi potrzebami związanymi z dużą ilością osób, które otrzymały schronienie w Gminie Dziwnów, w obliczu wojny i okrucieństw oraz konieczności pomagania Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie przekazał zebrane pieniądze, ze sprzedaży ciasta,  w dniu 17 marca 2022 r.,  w dwóch podzielonych równo sumach, czyli 2.250 zł  na Konto Fundacji Siepomaga (aby wspierać ofiary wojny w Ukrainie) i 2.250 zł   na konto Fundacji Pomagam,  jako bezpośrednie wsparcie uchodźców przebywających w naszej gminie, w tym  nowych uczniów  szkoły. Łącznie udało się zebrać, a następnie przelać na konta fundacji 4.500 zł.

Pani Joanna Zaremba założyła, na stronie fundacji Pomagam skarbonkę,  z wyłącznym przeznaczeniem środków, na wsparcie uchodźców potrzebujących pomocy,  na terenie Gminy Dziwnów. Zorganizowanie akcji możliwe było dzięki darczyńcom, wśród których znaleźli się RODZICE naszych uczniów,  pracownicy szkoły,  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dziwnowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Fregata” z Międzywodzia, Tawerna Żeglarska, Publiczne Przedszkole „Promyk Słońca”, Jednostka Wojskowa oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Jednorazowe pojemniki na ciasto i sztućce zakupiła Rada Rodziców naszej szkoły.

Ze względu na ogrom ludzi biorących udział,  w kolejnej akcji charytatywnej, której celem jest wspieranie ofiar wojny,  w  imieniu SZKOŁY,  dziękuję za  HOJNOŚĆ, ODDANIE i WSPARCIE wszystkim ludziom, dzięki którym możliwe jest przeprowadzanie akcji pomocowych, na terenie naszej szkoły!

       Z poważaniem dyrektor szkoły Monika Hołdyńska

 

 

 

 

To top