01-01-2019 » Dziwnów, Powiat i region

Gmina Dziwnów przywitała Nowy Rok !!!

No i mamy już Nowy 2019 rok. Jak co roku mieszkańcy Dziwnowa wraz z Burmistrzem i przedstawicielami Rady Miejskiej przywitali Nowy Rok tradycyjnie tak, jak w latach ubiegłych. Gmina zaprosiła wszystkich mieszkańców i gości na sylwestrową zabawę taneczną. Na specjalnie zaaranżowanym skwerku (u zbiegu ulic Adama Mickiewicza i Emilii Orzeszkowej) można było potańczyć w rytmach przebojowej muzyki, którą serwował DJ Smurf.

Zabawa ruszyła o godzinie 22.00 i dość szybko – za sprawą głośnej muzyki, która wybrzmiewała w promieniu kilkuset metrów – grupa tańczących zapełniła cały wyznaczony do tańca obszar.
Wśród nich, obok mieszkańców Dziwnowa, nie brakowało także gości z głębi kraju. Dla sporej ich części, Sylwester nad morzem, a w Gminie Dziwnów w szczególności, to niemal obowiązkowy punkt w planach na koniec roku.

Kulminacja zabawy miała miejsce tuż przed północą. Jeszcze nim wystrzeliły korki szampanów, a niebo rozjaśniło się od błysków fajerwerków, noworoczne życzenia do zgromadzonych wygłosił Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak.
Życzę Państwu w Nowym Roku wszystkiego co najlepsze. Wyrażam nadzieję, że będzie to dla Państwa – mieszkańców i naszych gości – rok pełen pomyślności, zawodowych sukcesów, rodzinnych radości i zdrowia. Tego samego – choć w nieco innym ujęciu – życzę naszej gminie. Rok 2018 nie był dla nas rokiem łatwym, ale bardzo udanym.
Zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane inwestycje, a prace nad kolejnymi, już w roku 2019, ruszą lada moment. Jesteśmy doceniani w kraju i postrzegani jako wzór do naśladowania. Tym samym wyrażam głębokie przekonanie, że nadchodzący rok, będzie dla Gminy Dziwnów pomyślny i przyniesie nam wszystkim dużo zadowolenia. Tego Państwu i sobie życzę. Wszystkiego Dobrego !!!

Tuż potem, nocne niebo nad centrum Dziwnowa rozbrzmiało echem wybuchów ładunków pirotechnicznych, a w górę wystrzeliły mieniące się różnymi kolorami fajerwerki. Blisko kilkunastominutowy pokaz zrobił na oglądających (a tych zebrało się całe mnóstwo) ogromne wrażenie. Sekwencje wybuchów czy ich „rakietowe” serie, wzbudzały wyrażany głośnym westchnieniem zachwyt.

Tuż po pokazie, ponownie wybrzmiała taneczna muzyka, a zainteresowani kontynuacją sylwestrowej nocy przy miksowanych przez DJ Smurfa utworach, nie mogli czuć się zawiedzeni.
Przed nami rok 2019. Wszystkiego dobrego !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *