Festiwal kolorów w Dziwnowie

Kolorowe Szaleństwo zapanowało dziś 20 sierpnia  2016 r. na plaży w Dziwnowie. Zabawa zaczęła się o godzinie 17.00. Tłumy wczasowiczów i mieszkańców Dziwnowa zebrali się przy scenie ustawionej przy zejściu na plażę przy ulicy Reymonta! Wspólnej zabawie przeświecało hasło “Nieważne ile masz lat, jakiej muzyki słuchasz, co lubisz jeść i skąd jesteś! Ważne, że potrafisz się bawić, uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie pozytywnie zakręconych osób! Bawiącym się przy muzyce rozdano 900 saszetek kolorów. Każdy mógł pokolorować i siebie i swoich najbliższych .

To jest fajne, bawimy się wspaniale, wspaniała impreza, zaciera się różnica wieku. Mama robi to samo co jej córka czy syn, każdy chce wyglądać kolorowo – mówią nam napotkane dziewczyny.

O godz. 18 nastąpił oczekiwany wyrzut kolorów. Zgromadzony przed sceną tłum uczestników, na wydany przez prowadzącego sygnał, wyrzucił w powietrze kolorowe proszki.

Wszyscy bawili się wspaniale. Powtórka nastąpiła o godzinie 19. Każdy kto mógł robił sobie czy swoim bliskim zdjęcia. Za najlepsze zdjęcie zamieszczone na stronie OSIR w Dziwnowie czeka nagroda.

Festiwal Kolorów inspirowany jest hinduskim świętem Holi.

– Święto Holi ma wymiar religijny – wyrzut kolorów symbolizuje wyzbycie się złości i przenosi w barwny, pozytywny świat. Od razu na twarzach pojawiają się uśmiech i radość.

W.T.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *