03-07-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Dzień Sosnowca w Dziwnowie

Dziś w Dziwnowie o godzinie 15.00 Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński z burmistrzem Dziwnowa Grzegorzem Jóźwiakiem, wspólnie dokonali odsłonięcia symbolu Sosnowca nazwanego Skwerem Przyjaźni, na którym ustawiono dwa wagoniki  kopalniane z Sosnowca.

Sosnowiec w Dziwnowie to efekt szerokiej i owocnej współpracy na wielu płaszczyznach – Miast Partnerskich Dziwnów-Sosnowiec. Współpraca trwa już 4 lata i jest bardzo owocna. Dokładnie miesiąc temu na głównym rondzie Sosnowca odsłonięto symbol Dziwnowa – Kotwicę, powiedział Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. Nie jesteśmy tu gośćmi, czujemy się jak u siebie, nasza współpraca rozwija się bardzo dobrze – powiedział  Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Ponadto w uroczystości odsłonięcia  symbolu Sosnowca udział wzięli: Zastępca Prezydenta Sosnowca Anna Jedynak, Pierwszy Zastępca Prezydenta Sosnowca Mateusz Rykała oraz licznie przybyli do Dziwnowa mieszkańcy tego miasta. Ze strony Dziwnowa w uroczystości udział wzięli przedstawiciele Rady Miejskiej na czele z jej Przewodniczącym  Piotrem Sokołem oraz mieszkańcy Dziwnowa. Dalszy przebieg uroczystości Dnia Sosnowca odbywał się  od godziny 18.00. W marinie sezonowej na Wybrzeżu  Kościuszkowskim. Dla mieszkańców Dziwnowa i turystów występowały zespoły z Sosnowca. Ze swoim repertuarem wystąpili zespoły:  “I to się ceni”,  “Muzykanci” i  “Animators”. Niestety pogoda tym razem nie dopisała i padający deszcz utrudnił to spotkanie z muzyka rodem z Sosnowca

W.T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *