12-10-2015 » Dziwnów

Dzieci z Dziwnowskiego “Promyka słońca” z wizytą w bibliotece

5 października w poniedziałek do naszej Biblioteki po raz pierwszy zawitały małe, słodkie, uśmiechnięte Smerfy – trzylatki z naszego Dziwnowskiego „Promyka Słońca”.
Przyszły ze swoimi Paniami Bożenką, Jolą i Magdą oraz z pomocnikiem „spacerowym – zielonym Sebastianem”, którego mocno trzymały się w czasie spaceru swoimi malutkimi rączkami.
Smerfy przyszły zobaczyć nasza bibliotekę, dowiedziały się gdzie się mieści. Wiedziały oczywiście, że znajdą tu dużo książek a przy okazji znalazły jeszcze dużo czasopism dla dzieci i dla dorosłych, dużo obrazków, a w dziale dla dzieci jeszcze cale mnóstwo Pluszaków umilających dzieciom czas w czasie odwiedzin.
Bardzo się u nas dzieciom podobało, Pani Iwonka przeczytała im kilka wierszyków: o jesieni, o mądrej sowie – symbolu biblioteki, o zwierzątkach leśnych a wszystko to z „Książeczki dla trzylatków”, którą dla nich później pani Bożenka wypożyczyła dla Smerfów do Przedszkola.
Po miłej wizycie dzieci umówiły się z Panią Iwonką na czytanie bajek w przedszkolu, Panie z biblioteki będą znowu odwiedzały dzieci w przedszkolu. Potem w towarzystwie „pomocnego Sebastiana” i swoich Pań przez piękny, jesienny park wróciły do przedszkola.

Alina Cygal Sobhi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *