Drugi dzień festiwalu za nami

Drugi dzień XV Festiwalu Gwiazd Sportu zaliczony. Podobnie jak w czwartek, tak i tym razem, program został podzielony na dwie części. Od rana do wczesnego popołudnia gości tegorocznego wydarzenia można było spotkać na plaży i wziąć udział w przygotowanych z ich udziałem konkurencjach/pokazach/ćwiczeniach. Odbył się także mecz plażowej piłki nożnej, który został rozegrany pomiędzy drużynami, złożonymi z zaproszonych sportowców. Zaraz po nim każdy z widzów (a tych nie brakowało) mógł wziąć udział w piłkarskim treningu. Niemal równolegle toczyły się zajęcia przy stole bilardowym, natomiast wszyscy zainteresowani sportami siłowymi, mogli zobaczyć jak wyglądają ćwiczenia, których animatorem był złoty medalista olimpijski – Ryszard Wolny. Miłośnikom sportów wodnych tajniki surfowania przekazywała Zofia Klepacka, a osoby, które najlepiej przeszły „wodną próbę” pod jej czujnym okiem, otrzymały pamiątkowe puchary.

Wieczorną część drugiego dnia festiwalu otworzył DJ, który przez blisko dwie godziny serwował coraz liczniej przybywającym widzom taneczną muzykę. Przyszedł też czas na tradycyjne już przedstawienie grona uczestników festiwalu, które w dniu dzisiejszym powiększyło się o kolejne znane nazwiska. Dotarli wyczekiwani m.in. Krzysztof Hołowczyc i Szymon Ziółkowski.

Niemal w ostatniej chwili dołączyli też inni zaproszeni sportowcy i m.in. chęcią rozpoczęcia już razem z nimi, spowodowane było pewne opóźnienie. Tak to już jednak jest, że w roku olimpijskim czasu jest niewiele, a zaproszeni do Dziwnowa goście w swojej dużej części, wciąż są angażowani do wielu związanych z Olimpiadą działań. Wyrwanie się w tym gorącym okresie nie należy do łatwych, nie mniej należy się cieszyć, że sportowe grono tak znacząco się dzisiaj powiększyło.

Zaraz po prezentacji gości festiwalu odbył się finał tzw. „Sportowej Rodziny”, czyli cyklu konkurencji, które były adresowane wypoczywających nad morzem turystów. Jego zwieńczeniem był występ przed licznie zgromadzoną publicznością i już sam ten fakt, dla najlepszych rodzin był sporym wyróżnieniem. Zwycięzcy w tej sympatycznej rywalizacji otrzymali cenne nagrody rzeczowe.
Muzyczną część wieczoru mocnym uderzeniem otworzył Michał Szpak ze swoim zespołem. Przeszło godzinny koncert był bez wątpienia jednym najbardziej „energetycznych” występów ostatnich lat w Dziwnowie. Widzowie, pomimo w/w przesunięć czasowych mogli być zadowoleni.

Zaraz po Michale Szpaku przyszedł czas na kabaret „Jurki”, który zaserwował publiczności szereg bardzo udanych skeczów. Rozlegające się niemal regularnie salwy śmiechu świadczyły o tym, że treści z nich płynące, trafiły na podatny grunt.
A tuż po kabarecie wyczekiwany i szeroko komentowany finał dnia – Anna Wyszkoni z zespołem. Koncert wyjątkowy, bo wchodzący w cykl wyjazdów podsumowujących 20 lat estradowej kariery tej znanej i bardzo popularnej wokalistki. Specjalnie przygotowana estrada, filmowe tło, do tego podkreślające klimat utworów zestawy świateł i dodatkowe efekty specjalne.

Całość robiła bardzo duże wrażenie i z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Bardzo sympatycznym akcentem występu Anny Wyszkoni było wręczenie jej przez burmistrza – Grzegrza Jóźwiaka, dwóch statuetek: Przyjaciela Gminy Dziwnów oraz honorowej statuetki XV Festiwalu Gwiazd Sportu. Warto w tym miejscu dodać, iż Anna Wyszkoni w Dziwnowie koncertowała już po raz czwarty. Jak sama wspomniała, czuje się tutaj bardzo dobrze i jest to dla niej miejsce, z którym jest w specjalny sposób związana.
W załączonym linku galeria zdjęć z drugiego dnia XV Festiwalu Gwiazd Sportu:

Galeria zdjęć z drugiego dnia XV Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *