21-04-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Delegacja byłych żołnierzy 1 Dywizjonu Saperów Morskich z wizytą u Burmistrza Dziwnowa.

W czwartek 19 kwietnia 2018 r.  do Burmistrza Dziwnowa przybyła delegacja byłych żołnierzy 1 Dywizjonu Saperów Morskich. Dziwnów dla nas, byłych żołnierzy 1dsapm, to  miejsce szczególne. Jednostka  ta 41 lat temu została sformowana w Świnoujściu od podstaw. Stacjonowała w miejscowości Ognica do momentu przeniesienia jej do Dziwnowa.

„Spotykamy się ponownie w miejscu dla dywizjonu historycznym. Tu przez wiele lat, do czasu jej przeformowania w 4 batalion minowania, stacjonowała ta jednostka  – powiedział podczas uroczystego spotkania u Burmistrza Dziwnowa  Komandor Jerzy Bucholc, pierwszy dowódca 1dsapm. „Spotkaliśmy się z Burmistrzem Dziwnowa Panem Grzegorzem Jóźwiakiem, by podziękować za jego wieloletnią współpracę i wkład w rozwój Dziwnowa – tak znaczącego dla nas byłych żołnierzy dywizjonu  miasta. Z tej okazji chcielibyśmy wręczyć Panu Burmistrzowi odznakę dywizjonu, ufundowaną przez nas na 40-lecie tegoż dywizjonu. Wizerunek odznaki zaprojektowaliśmy tak, aby przypominała nasz związek z morską operacją desantową , 2. Brygadą Okrętów Desantowych oraz miastami sformowania i funkcjonowania  dywizjonu, a także ideami Polskiej Ligi Morskiej wspartymi udziałem naszych kolegów w wyprawach naukowo-badawczych PAN  na Antarktydę i Spitsbergen.”

Po wręczeniu pamiątkowej odznaki Burmistrzowi Dziwnowa, w miłej atmosferze przy kawie rozmawiano długo o historii i dniu dzisiejszym Dziwnowa.

W.T.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *