reklamuj-sie-2

Dziwnów

Zapisy do XXIII edycji biegu “Cztery mile Jarka”

Przypominamy, że trwają zapisy do XXIII Międzynarodowego Biegu pod patronatem Burmistrza Dziwnowa „Cztery mile Jarka”, który odbędzie się w Dziwnowie 14 sierpnia 2021 roku. Tylko do końca lipca br. wpisowe wynosi 50pln. Od 1 sierpnia 2021 roku, kwota opłaty wpisowej wzrasta do 60pln. Zgłoszenia do udziału w biegu można dokonać poprzez stronę www (link): ZAPISY-CZTERY MILE JARKA 2021Więcej »

Zaproszenie na spotkanie dotyczące programu “Czyste Powietrze”

Burmistrz Dziwnowa zaprasza na spotkanie w ramach Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Dziwnowie w dniu 28 lipca 2021 roku (środa) o godz. 12.00 i dotyczyć będzie możliwości pozyskania dofinansowania z Programu „Czyste Powietrze”.

Więcej »

XIX Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Po rocznej przerwie (spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi wywołanymi wirusem SARS-CoV-2) do Gminy Dziwnów ponownie zawitają sportowe i muzyczne gwiazdy. Jakie ? Dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy, bo znamy już najważniejszych wykonawców, których koncerty będą wieńczyły każdy z trzech dni sierpniowego wydarzenia. Na tym oczywiście nie koniec, bowiem spodziewamy się również kolejnych, niezwykle utytułowanych sportowców, którzy będą do Państwa dyspozycji przez cały czas festiwalu. Więcej »

„Cztery mile Jarka” – zapisy

Trwają zapisy do XXIII Międzynarodowego biegu pod patronatem Burmistrza Dziwnowa „Cztery mile Jarka”, który odbędzie się 14 sierpnia. Tylko do końca tego miesiąca wpisowe wynosi 50 zł, od sierpnia wzrasta do 60 zł. Zapisać można się poprzez stronę: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/cztery_mile_jarka2021 . Za pośrednictwem tej strony można zapisać również dzieci (udział dzieci w biegach na dystansie od 100 do 800 m jest darmowy) do czego szczególnie zachęcamy, aby uniknąć kolejek w dniu biegu. Na stronie zapisów dostępny jest również Regulamin imprezy. W biegu memoriałowym wprowadziliśmy limit uczestników -150 osób , zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi. Więcej »

Półkolonie “Bezpieczne Wakacje” w Dziwnowie

Od 1 lipca dzieci z Gminy Dziwnów mogą korzystać z półkolonii „Bezpieczne Wakacje”, które jak co roku odbywają się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Dziwnowie.

Mimo obostrzeń i ograniczeń z powodu pandemii, zapewniamy wypoczynek dla 45 uczestników, stosując bezwzględne zasady bezpieczeństwa.Więcej »

Plażowe Mistrzostwa Budownicznych 2021

Kolejny już zapraszamy Państwa do wspólnej, “budowlanej” zabawy na plażach Gminy Dziwnów. W ramach Plażowych Mistrzostw Budowniczych, do piaskowych prac inżynieryjnych zapraszamy w Dziwnówku 13 lipca 2021 roku, Łukęcinie 14 lipca 2021 roku, Dziwnowie 15 lipca 2021 roku i Międzywodziu 16 lipca 2021 roku. O szczegółach dotyczących konkretnych lokalizacji, będziemy informowali niedługo przed wydarzeniem.

Więcej »

X Festyn Rybaka w Dziwnowie

Jubileuszowa, X edycja “Festynu Rybaka” (Ster na Dziwnów) już za nami. Po rocznej, wymuszoną epidemicznymi obostrzeniami przerwie, dziwnowska Przystań Sezonowa ponownie zapełniła się namiotami oraz pełnym stoisk kiermaszem. Było efektownie, smacznie i bardzo muzycznie. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, a każdy, kto jeszcze się nie zaszczepił (przeciw chorobie Covid-19), mógł to zrobić m.in. podczas tego wydarzenia w specjalnym, mobilnym punkcie szczepień (biorąc później udział w losowaniu nagród).

Więcej »

Niezwykła propozycja partnerskiej współpracy

Dość niezwykła, ale jednocześnie bardzo sympatyczna informacja dotarła do Dziwnowa z Wenezueli. Otóż – jak poinformowała Ambasada RP w Caracas w przesłanym do urzędu mailu – miasto Pampatar, znajdujące się na wyspie Margarita w stanie Nueva Esparta (określane jako Perła Karaibów) jest zainteresowane nawiązaniem partnerskiej współpracy z Dziwnowem. Jej zakres ma dotyczyć m.in. wymiany kulturalnej, gospodarczej oraz informacyjnej.

Więcej »

Szczepienia dla nastolatków w Międzyzdrojach – rejestracja młodzieży w wieku 16 i 17 lat

Przypominamy, że od 17-go maja, otwarta została rejestracja dla osób powyżej 16-go roku życia.

16 i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Kwestionariusz jest dostępny do pobrania i wydruku na stronie Narodowego Programu Szczepień. Uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, pozwala na szczepienie bez obecności rodzica.Więcej »

PÓŁMARATON DLB

Półmaraton kończy pierwszą część rywalizacji VII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Do końca pozostała połowa, czyli 5 biegów. Jest więc jeszcze szansa aby dołączyć do rywalizacji i zostać uwzględnionym w końcowej klasyfikacji.Więcej »