15-12-2018 » Wolin

Najwyższe turystyczne wyróżnienie dla Centrum Słowian i Wikingów z Wolina

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów z Wolina zostało nominowane do najważniejszej i najbardziej prestiżowej nagrody w polskim świecie turystyki.

Co roku Polska Organizacja Turystyczna (POT) przyznaje Certyfikaty dla najlepszych produktów turystycznych ze wszystkich województw oraz nominuje trzy wybrane z całej Polski przedsięwzięcia do Złotego Certyfikatu. 26 listopada 2018 odbyła się w Warszawie uroczysta gala, podczas której przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej wręczył przyznane nagrody.

Do głównej nagrody nominowane były trzy obiekty: Muzeum Powstania Warszawskiego, które otrzymało Złoto, wolińskie Centrum Słowian i Wikingów oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Wyróżnienie to wraz z dyplomem oraz liczne gratulacje od organizatorów i zebranych gości, odebrali w imieniu Stowarzyszenia – jego prezes, Wojciech Celiński oraz członek zarządu – Tomasz Wojtczak.

To najwyższe turystyczne wyróżnienie pasjonaci historii z Wolina otrzymali za prężny rozwój oraz stworzenie ośrodka, który na światową skalę skupia odtwórców historii, będąc jednocześnie jedną z najważniejszych atrakcji, która z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów.

Stowarzyszenie zostało założone w 2002 roku i w ciągu tych kilkunastu lat praktycznie z niczego, stworzyło jedną z najbardziej rozpoznawalnych rekonstrukcji w Polsce, a także znacznie przyczyniło się do rozwoju międzynarodowej potęgi turystycznej o charakterze historycznym, jaką jest obecnie Festiwal Słowian i Wikingów.

Na zaliczenie wolińskiej atrakcji do najlepszej turystycznej trójki, co, zważywszy na skalę konkursu, jest ogromnym wyróżnieniem, miało wpływ także to, jaki wpływ na turystykę Wolina i całego regionu ma działalność Stowarzyszenia oraz realizowana obecnie budowa, która w znacznym stopniu wpłynie na poszerzenie możliwości i wachlarza działań nakierowanych właśnie na turystykę, jak również rozwój kultury i edukacji.

Za Centrum Słowian i Wikingów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *