05-10-2018 » Powiat i region, Wolin

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy – spotkanie z seniorami

Policjanci z Kamienia Pomorskiego spotkali się seniorami z gminy Wolin. Wszyscy uczestnicy prelekcji mogli dowiedzieć się czym jest przemoc, a także poznać swojego dzielnicowego. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy”.

W ramach ósmych obchodów „Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy” ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Komisariatu Policji w Wolinie, spotkali się z najstarszymi mieszkańcami gminy Wolin. Rozmawiali z nimi na temat przemocy – tłumaczyli, czym jest przemoc i jak można z nią walczyć oraz wskazywali na sposoby jej unikania.

Mundurowi informowali również o często występującej w społeczeństwie przemocy domowej. Podkreślali, że nie można przechodzić obojętnie obok tego problemu.

Podczas spotkania seniorzy mogli dowiedzieć się, jak ważną rolę w walce ze zjawiskiem przemocy odgrywa Policja. Mogli również porozmawiać ze swoim dzielnicowym – poznać jego obowiązki, zadania czy poruszyć sprawy ważne dla społeczności lokalnej.

sierż. Aleksandra Berenda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *