25-09-2015 » Inne, Wolin

List do redakcji! -Skarga obywatelska na Burmistrza Wolina

Do naszej redakcji przyszedł list z Wolina. Jego autor – Imię i Nazwisko do wiadomości redakcji, napisał do nas list z prośbą o jego publikację na łamach naszej gazety. Co oczywiście czynimy poniżej.

Szanowny Panie Redaktorze

W czerwcu br. roku wysłałem do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie „Skargę Obywatelską” w sprawie opieszałości w wycięciu drzewa na cmentarzu tuz przy grobie moich teściów przez „Urząd” Miejski w Wolinie. Na tę skargę odpowiedź uzyskałem od Burmistrza Wolina p. Eugeniusza Jasiewicza za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Mieczysława Rybakowskiego. Jak widać Pan Przewodniczący okazał się jedynie gońcem w rękach Burmistrza. Sądziłem, że przynajmniej Komisja Rewizyjna sprawdzi zasadność moich zarzutów. Nic z tego! Nie wiem Kto Kogo w Wolinie kontroluje. Burmistrz Radę Miejską czy Rada Miejska Burmistrza. Tak jak w PRL-u, radny bezradny!!!

O usunięcie wymienionych drzew na cmentarzu komunalnych w Wolinie zwróciłem się w 2012 roku pisząc do „Urzędu” Miejskiego w Wolinie. Po moim ponaglaniu, jak „psu z gardła” wyciągnąłem z „Urzędu” pismo podpisane przez p. Zbigniewa Augutyniaka, iż usunięcie przez Referat Gospodarczy drzewa planowane jest na czas od października do grudnia 2014 roku.

W mojej skardze zarzucam między innymi „urzędasom” gminnym – nieznajomości KPA, brak nadzoru i kontroli oraz butę i etc. W odpowiedzi Burmistrz, pan Jasiewicz pisze w swoim piśmie, iż decyzje w sprawie wycinki przedmiotowego drzewa, uzyskano je od Starosty w roku 2012 oraz 2014, nie mogły (raczej nie chciały) być wykonane z uwagi na szeroki zakres koniecznych do usunięcia drzew w gorszym stanie. W 2012 roku burmistrz Jasiewicz i jego podwładni nie wiedzieli, że trzeba zrobić przegląd całości drzewostanu na cmentarzu, w 2014 roku również nie wiedzieli, że „trzeba”. Dalej Burmistrz pisze, że sporządzony jest już trzeci wniosek do Starostwa w Kamieniu Pomorskim. Pan Jasiewicz jest wzorem hipokryty, nagina fakty do swoich niecnych potrzeb. Obrażał się Pan za krytykę przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. Powinien pan, panie Jasiewicz , „że prawdziwa cnota krytyk się nie boi”. O tym, że jest Pan Panie Jasiewicz „przefarbowanym liskiem” najlepiej świadczy fakt dobrania sobie zastępcy, ostatniego I Sekretarza KM-G PZPR w Wolinie.

Jak Panu wiadomo, poprzedni ustrój opierał się na hipokryzji i kłamstwie. Pan to kontynuuje w PRL- bis w Wolinie. Patronem Wolina jest agent Sowiecki Świerczewski. Przed wyborami samorządowymi, krytykowałem Pana za to, że są w Wolinie ludzie, którzy szukają pożywienia w śmietnikach. Nie tworzy Pan miejsc pracy (poza Urzędem Miejskim). A żeby były igrzyska, najpierw musi być chleb. Ale syty głodnego nigdy nie zrozumie. Są nowe miejsca pracy w „Biedronce” i „Netto”, ale jednocześnie zlikwidowano miejsca pracy w małych sklepach. Pan Panie Burmistrzu, jako „Leśny ludzik” z minionej epoki niebawem przejdzie na zasłużoną emeryturę, wzorem Pana Stanisława Łaszcza, którego Pan na tą emeryturę wysłał.

Pan Burmistrz Jasiewicz w swojej wyborczej agitce pt. „Stop Kłamstwom!!!” pisze między innymi „pełniąc funkcję Kierownika Urzędu Miejskiego ponosi Pan pełną osobistą odpowiedzialność za prace wszystkich pracowników Urzędu”. Kto zatem odpowiada, za to, że dwa zezwolenia na wycinkę drzew od Starosty zostały wyrzucone do kosza? Dlaczego będzie składany już trzeci wniosek, a może czwarty i dalsze w tej samej sprawie?

Słowo „przepraszam” nic nie kosztuje, a „urzędnicy” Pana podwładni, nie mają żadnego honoru i godności. Oni są tego pozbawiani, mając takiego pożal się Boże szefa!!

Na podstawie mojego epizodu z „Urzędem” Miejskim w Wolinie pragnę przestrzec potencjalnych wyborców przed wyborem takich nieodpowiedzialnych ludzi, jak Pan Eugeniusz Jasiewicz. Przed wyborami gęba pełna frazesów, a po wyborach tupet, lekceważenie, przekręcanie faktów do swoich mętnych uprzedzeń. Traktowanie petenta jak „zło konieczne”.

Janusz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *