reklamuj-sie-2

Wolin

Uroczyste otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej

W czwartek 21 grudnia 2017 roku o godzinie 9.00. oddano do użytkowania nowy odcinek jezdni drogi powiatowej pomiędzy Skarchowem a Dusinem.

Więcej »

Powiat Kamieński z nową drogą

Polepszy się komfort jazdy i jakość życia mieszkańców powiatu kamieńskiego. Na odcinku Skarchowo-Dusin zakończono przebudowę drogi wspartej środkami Urzędu Marszałkowskiego WZ. W uroczystym otwarciu jezdni 21 grudnia br. będzie uczestniczył wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa. Więcej »

Już niebawem Woliński Jarmark Świąteczny

 

Zapraszamy mieszkańców Wolina i okolic na Woliński Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 17.12.2017r. (niedziela) na Targowisku Miejskim „MÓJ RYNEK”.Więcej »

DZIELNICOWI ZATRZYMALI SPRAWCĘ KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM – PODZIĘKOWANIA DLA FUNKCJONARIUSZY

W sobotę (18.11.2017r.) dzielnicowi z Dziwnowa zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży z włamaniem. 31-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego za swoje karygodne zachowanie odpowie przed sądem. Pokrzywdzeni, którzy odzyskali skradzione mienie, podziękowali policjantom.Więcej »

1050 – ta rocznica przyłączenia Wolina do Polski

22 września 2017 r. w Wolinie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej 1050 – tej rocznicy przyłączenia po raz pierwszy Wolina do Polski.  Odsłonięcia tablicy dokonali wicestarosta powiatu kamieńskiego p. Marek Matys wraz z burmistrzem Wolina p. Eugeniuszem Jasiewiczem. W uroczystości udział wzięli uczniowie szkół wolińskich wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy naszego miasta.Więcej »

Niezwykle udane Ottonowe Dożynki Gminy Wolin w podwolińskim Skoszewie to już barwna historia

W sobotę, 23 września, mszą św. dziękczynną, rozpoczęły się Ottonowe Dożynki Gminy Wolin. Gmina Wolin o powierzchni 327,4 km² i ponad 12 tysiącach mieszkańców, to łącznie 30. sołectw i zarazem pięciu wielkich gospodarzy – rolników tutaj gospodarujących, którzy gospodarują na ponad 500 ha ziemi, a także ponad 500. gospodarzy z zasobem co najmniej jednego hektara ziemi.Więcej »

List intencyjny w ramach projektu „Last Mile” podpisany

 Nadmorski autobus turystyczny, systemowe parkingi połączone z wypożyczalniami rowerów, a nawet transport wodny. To tylko niektóre z pomysłów jak dowieźć mieszkańców i turystów na ich ostatnim etapie podróży nad morze. Tzw. „ostatnia mila”, nie musi bowiem być pokonywana w samochodzie. Marszałek Olgierd Geblewicz podpisał list intencyjny w ramach projektu „Last Mile”, by wraz z samorządami Dziwnowa, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego i Wolina opracować działania, które przybliżą nas do nowoczesnych rozwiązań transportowych.Więcej »

Wielkie Derby Powiatu dla kamieńskiego „Gryfa”

We wczorajszą sobotę ligowe zmagania zainaugurowali piłkarze IV ligi. W Kamieniu Pomorskim kibice czekali na Wielkie Derby Powiatu Kamieńskiego, bowiem już w pierwszej kolejce doszło do spotkania kamieńskiego „Gryfa”, który ostatecznie pokonał 2:1 (1:0) zdegradowaną z III ligi, „Vinetę” Wolin.Więcej »

W sobotę wielkie Derby naszego Powiatu czas zacząć!

Wielu kibiców, wręcz już nie może się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego. A tym bardziej, że już na wstępie w IV lidze dojdzie do Wielkich Derbów Powiatu, bowiem kamieński „Gryf” podejmie zdegradowaną z III ligi, „Vinetę” Wolin.Więcej »

Kolejny, 23. Festiwal Słowian i Wikingów, wielkim hitem tegorocznego lata na Wybrzeżu Kamieńskim

W miniony weekend, przez całe trzy dni, w Wolinie oraz na maleńkiej Wyspie Ostrów (na rzece Dziwna), odbywał się 23. Festiwal Słowian i Wikingów, który zgromadził grubo ponad dwa tysiące wojów dosłownie z całej Europy, jak też szereg rękodzielników i innych fachmanów preferujących sztuki średniowieczne.  Znakomita impreza, którą odwiedziły  tysiące zainteresowanych i ciekawskich, chcących przybliżyć sobie w pewien sposób życie w średniowieczu.Więcej »