reklamuj-sie-2

Wolin

Badania mammograficzne w Wolinie

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.Więcej »

17. Ogólnopolskie Spotkania Organizacji Pozarządowych działających na obszarach wiejskich w Marózie

W dniach 17-19 maja 2018 roku Fundacja Teatr Teatr z siedzibą w Domysłowie w Gminie Wolin uczestniczyła w 17. Ogólnopolskich Spotkaniach Organizacji Pozarządowych działających na obszarach wiejskich w Marózie, podczas których spotkaliśmy 361 społeczników działających z całej Polski.Więcej »

Radny nadzwyczaj zaradny

Jest w Wolinie pewien radny, który bywa nadzwyczaj zaradny. Jak na razie wszystko uchodzi mu na sucho. A to z parku leżącego tuż obok jego posesji ktoś drzewa wyciął, a to w Płocinie przy wycince drzew na terenie należącym do synów  burmistrza pomagał, a to koń powierzony mu przez znajomą zaginął.  Ostatnio o tym radnym znowu głośno się stało. Otóż przy drodze obok jego posesji drzew sporych rozmiarów zginęło niemało.Więcej »

Jubileusz 10 – lecia wolińskiego chóru „JULIN”

Chór Julin z Wolina 27 kwietnia 2018 r. obchodził swoje 10-lecie. Uroczystość zorganizowana została w Dworku Wolińskim.Więcej »

„Vineta” Wolin lepsza w derbach przeciwko kamieńskiemu „Gryfowi”!

W środę (25.04.), w Wolinie odbył się zaległy mecz pomiędzy miejscową „Vinetą”, a rywalem zza miedzy, kamieńskim „Gryfem”. Po bardzo interesującym derbowym spotkaniu powiatu kamieńskiego, ostatecznie zwyciężyła ekipa gospodarzy 1:0, po golu Sebastiana Prokopowicza w 45 minucie, po strzale piłki głową po egzekwowanym prawej strony rzucie rożnym.Więcej »

Dziesięć lat temu otwarto woliński skansen średniowieczny

Nastąpiło to dokładnie 7 kwietnia 2008 roku. Ten średniowieczny Skansen położony na wyspie Wolińska Kępa w granicach administracyjnych miasta Wolin, został otwarty przez Tomasza Wojtczaka, przez ówczesnego prezesa stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów „Wolin – Jomsborg – Vineta”, a zarazem członka organu założycielskiego.Więcej »

Chór Cantilena zdobył Grand Prix Karawany Kultury

24 marca 2018 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się przesłuchania konkursowe w formie koncertu otwartego dla publiczności. Grand Prix festiwalu AMBER STARS, marcowej edycji XIV Międzynarodowego Projektu wymiany kulturowej KARAWANA KULTURY, zdobył Akademicki Chór CANTILENA z Rosji, z Moskwy (kierownik artystyczny – Natalia Svirina).Więcej »

Konkurs i koncerty marcowe Karawany Kultury

Po edycji MUZYCZNE WYSPY (MUSIC ISLANDS OPEN) Międzynarodowego Projektu wymiany kulturowej KARAWANA KULTURY minął niecały miesiąc a Organizatorzy w imieniu uczestników już zapraszają na koncert marcowej edycji – festiwal AMBER STARS.Więcej »

Wybieramy Burmistrza Wolina i Golczewa!

Jesienią tego roku czekają nas wybory władz samorządowych. Wybierać będziemy radnych rad gmin naszego powiatu, radnych powiatu kamieńskiego, jak również radnych sejmiku zachodniopomorskiego. W gminach naszego powiatu wybierać będziemy w wyborach bezpośrednich Burmistrzów gmin: Kamienia  Pomorskiego, Dziwnowa, Golczewa, Wolina i Międzyzdrojów oraz Wójta Gminy Świerzno. Od wyników tych wyborów zależy bardzo dużo. Burmistrzowie poszczególnych gmin, jak i wójt gminy Świerzno kreują rozwój swoich gmin, realizują politykę społeczną i gospodarczą gmin. Wybrani przez nas radni jako rada gminy stanowić będą  organ uchwałodawczy gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy.  Rada gminy kontroluje działalność burmistrza lub wójta oraz  gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.Więcej »

Wolińscy wędkarze

Wolińscy wędkarze, ale nie tylko, bo nad brzegiem Dziwny wśród wielu, są osoby, które przyjechały nawet z dość daleka. Wielu twierdzi, że tu właśnie „ryba bierze najlepiej”. Tak czy siak, wędkarzy jest sporo, najzwyklej w świecie przede wszystkim wędkarzy – optymistów.Więcej »

Echo Kamienia