reklamuj-sie-2

Wolin

Rozwój i promocja przedsiębiorczości na terenie powiatu kamieńskiego

Zapraszamy do udziału w projekcie „Rozwój i promocja przedsiębiorczości na terenie powiatu kamieńskiego”. Projekt skierowany do osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej lub dopiero planujących założenie firmy.Więcej »

Z pomocą zdobytych dofinansowań rusza rozbudowa przedszkola i żłobka w Wolinie !

Gmina Wolin rusza z rozbudową przedszkola i żłobka! Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Stanisław Jankowski z Kamienia Pomorskiego wygrał przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku Przedszkola Miejskiego w Wolinie wraz z zagospodarowaniem terenu oraz adaptacją części przedszkola na Żłobek. Więcej »

Wczoraj na terenie gminy Wolin gościły delegacje gminy Walim i gminy Mrozy

Współpraca i wzajemne wizyty z gminą Walim, to już wieloletnia tradycja, która owocuje wymianą ważnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że pierwsza wizyta delegacji gminy Mrozy rozwinie współpracę tak samo dobrze.
Więcej »

Wznowiono wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że  LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Więcej »

Fundacja Nasza Ziemia posprząta 50 km linii brzegowej  

20 czerwca (w sobotę) od godziny 10:00, trzy grupy Wolontariuszy: Zachód (Świnoujście), Centrum (Międzyzdroje) oraz Wschód (Dziwnów), wyruszą, by oczyścić ze śmieci teren przy drodze osiedlowej na osiedlu Przymorze w Świnoujściu; plaże w okolicy zejścia przy bazie rybackiej w Międzyzdrojach oraz tereny Wolińskiego Parku Narodowego a także tereny przy Jeziorze Martwa Dziwna. Czterogodzinne sprzątanie wyznaczonych wspólnie z Urzędami Miast i Gmin oraz dyrekcją Wolińskiego Parku Narodowego terenów, pokażą nam czy dbamy o miejsca piękne z natury. Partnerem wydarzenia jest Procter & Gamble – międzynarodowy koncern, który stworzył Head & Shoulders Beach Bottle, czyli butelkę na szampon składającą się w 20% z plastiku zebranego na plażach.  Więcej »

Lokalne samorządy z marszałkowskim wsparciem na modernizację infrastruktury sportowej  

Rekordowa ilość lokalnych samorządów Pomorza Zachodniego skorzysta w 2020 roku ze wsparcia Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonego na modernizację infrastruktury sportowej w regionie. Finansowa pomoc trafi do 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, które pozyskane fundusze przeznaczą na remonty m.in. hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów piłkarskich, skateparków czy basenów. W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel 1,5 mln zł. To o 150 tys. więcej niż przed rokiem. Więcej »

Burmistrz Ewa Grzybowska zdobyła 13 mln zł kolejnego dofinansowania!

To już oficjalne! Gmina Wolin otrzymała gigantyczne dofinansowanie w kwocie blisko 13 mln zł na zagospodarowanie plaży i utworzenie przystani morskiej w Wolinie. Umowa została dziś podpisana w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.Więcej »

Łączą siły na straży rzetelnych informacji

QUPI Inc. oraz JCI rozpoczynają wspólny projekt, którego celem jest przekazywanie jedynie zweryfikowanych informacji o koronawirusie. Jak mówią przedstawiciele obu organizacji, obecnie w nawale rozmaitych komunikatów trudno się zorientować, co jest prawdą, a co kłamstwem. To może prowadzić do błędów, które będą kosztowały zdrowie i życie.

https://www.facebook.com/JCIPolandAlerts/videos/3020456718006300/

Z jednej strony słyszymy, że noszenie maseczek nie pomaga, a kilka dni później nakładany jest nakaz ich noszenia. Sytuacji, kiedy eksperci sami sobie zaprzeczają, podając sprzeczne komunikaty, jest coraz więcej. Kilka dni temu dwie znane w świecie organizacje, QUPI Inc. oraz JCI rozpoczęły w Polsce wspólny projekt, którego celem jest rzetelne informowanie o epidemii w Polsce i na świecie.
– Połączyliśmy siły, by pomóc w zbieraniu rzetelnych informacji w świecie zagrożonym przez koronawirusa – mówi Damian Ratajczak, prezes QUPI Inc. – W naszej ocenie, to właśnie staranność przygotowywania informacji jest kluczem do pokonania zagrożenia. Chcemy informować i rozwiewać wątpliwości, które powstają w skutek rozprzestrzeniania się fake newsów – komentuje.
Założyciel QUPI Inc., Jason T. Madicus podkreśla, że zainicjowany projekt nabiera teraz wyjątkowego znaczenia:
– Założyliśmy QUPI Inc., by przeciwdziałać sytuacjom związanym z brakiem odpowiedniej pomocy medycznej oraz brakiem lekarzy w miejscach, gdzie są oni najbardziej potrzebni – mówi. – Już kilka lat temu postanowiliśmy wdrożyć projekt, którego celem jest kształcenie lekarzy przyszłości. Teraz nasza misja nabrała jeszcze większego znaczenia – dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się Joanna Mamczur, Prezydent Krajowy JCI, organizacji non profit, która działa od ponad 100 lat w ponad 120 krajach świata.
– Stworzyliśmy na Facebooku kanał JCI Poland Alerts, publikujemy tu aktualne informacje o sytuacji w Polsce i na świecie – tłumaczy.
W projekt zaangażowali się znani aktorzy, między innymi Alexander Nabiulin z Rosji, Paweł Sakowski i Ilona Janyst z Polski, Daniem Mavrov z Czech, czy Otto Sinclair z Panamy. Wszyscy przed wybuchem epidemii pracowali na planie serialu szpiegowsko-medycznego „No Second Chances”.

 

 

 

 

 

 

 

 

This email was sent to echo@echokamienia.pl
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferenc

Strażacy z Troszyna z nowym wozem. Eurofundusze pomogły OSP z okolic Wolina

 

Wzywani są do wypadków samochodowych, gaszą pożary, spieszą z pomocą przy usuwaniu szkód po powodziach czy podtopieniach. Zdarza się, że umiejętności – choć najwyższe – czasem jednak nie wystarczą. Strażacy potrzebują wyposażenia z najwyższej półki. Wszystko po to, by do miejsc zdarzeń dotrzeć jeszcze szybciej, a akcje ratownicze prowadzić bardziej skutecznie. Taki sprzęt trafił do OSP z Troszyna. Oficjalne przekazanie nowego wozu zaplanowano w Wolinie, we wtorek 10 marca 2020 roku. W uroczystości udział zapowiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Nowy pojazd to auto marki Volvo, w pełni wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Zakup nowoczesnego wozu zwiększy możliwości bojowe OSP z Troszyna wynikające z członkostwa w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Strażacy-ochotniczy z okolic Wolina będą mogli odtąd docierać do pożarów czy powodzi jeszcze szybciej. Jednostka gotowa jest prowadzić akcje na obszarze zamieszkałym przez ponad 45 tys. osób.

Działania związane z nabyciem pojazdu zwieńczyło w lutym 2019 roku złożenie u Marszałka Województwa wniosku o unijne dofinansowanie przedsięwzięcia. Umowę wsparcia podpisano w czerwcu ub.r. Środki UE w wysokości prawie 750 tys. zł, które na inwestycję przeznaczył Urzędu Marszałkowski, pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Koszt całkowity zakupu auta wyniósł ok. 870 tys. zł. Projekt wpisał się w założenia 3 Osi Priorytetowej RPO WZ „Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu”, działanie 3.4 „Adaptacja do zmian klimatu – wyposażenie służb ratownictwa w sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii”.

W perspektywie unijnej 2014-2020 przeprowadzono dwa nabory wniosków przewidujące unijne wsparcie na doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych na Pomorzu Zachodnim. W sumie podpisano 25 porozumień. Na wymianę strażackiego sprzętu władze samorząd województwa przeznaczyły prawie 30 mln zł. Po eurofundusze sięgnęli strażacy-ochotnicy m.in. z: Bań, Cedyni, Chociwla, Dobrej, Dygowa, Dziwnowa, Grzmiącej, Lipian, Suchania, Świeszyna, Trzcińsko-Zdroju, Widuchowej, Złocieńca i właśnie Troszyna. Docelowo – dzięki pomocy Unii Europejskiej – zachodniopomorskie jednostki OSP wzbogacą się o 40 nowych, specjalistycznych wozów ratowniczo-gaśniczych.

Nowy wóz strażacki dla OSP Troszyn

Wtorek, 10 marca 2020 roku, godzina 13:30

Wolin, przed budynkiem OSP, ul. Zamkowa 23


Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

Noc Sów – jedyna taka noc w Wolińskim Parku Narodowym.

Marzec to bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zorganizowali już III edycję Nocy Sów, do udziału której zaprosili wszystkich sympatyków ornitologii. Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji było Stowarzyszenie Ptaki Polskie, a gośćmi specjalnymi – Jacek Karczewski i Piotr Kamont ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie. Więcej »