reklamuj-sie-2

Wolin

WIECZORNICA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W KOŁCZEWIE

W  dniu jedenastego listopada w świetlicy wiejskiej w Kołczewie odbyła się wieczornica zorganizowana przez Fundację Teatr – Teatr, Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Wolinie, Chór Świerzno śpiewa, Chór Niepodległość z gminy Wolin i Zespół Domysłów z gminy Wolin.Więcej »

5-9 listopada 2018 – PSG przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w dniach od 5 do 9 listopada 2018 r. planuje przeprowadzenie akcji przewonienia gazu ziemnego w Dziwnowie, Golczewie i Wolinie.

Więcej »

Porzucono psa. Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim poszukuje właściciela!

Dzisiaj (28.10.2018 r.), w lesie koło Skoszewa (gmina Wolin), grzybiarze odnaleźli psa przywiązanego sznurkiem do drzewa. Zwierzaka pozostawiono bez wody i pokarmu – był bardzo głodny i spragniony. Kobieta, która uratowała psiaka szybko napoiła go i nakarmiła, a następnie wezwała funkcjonariuszy Policji.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim poszukują osoby, która jest odpowiedzialna za ten czyn. Więcej »

Pies o imieniu Sokół poszukiwany przez właściciela

Zaginął pies o imieniu Sokół (okolice Wolina).

Pies wyszedł z domu w niedzielę 21 października 2018 r. po południu i nie wrócił do tej pory.Więcej »

Krzysztof Marciniak dziękuje wyborcom powiatu kamieńskiego

Witam serdecznie !

Czas wyborów mamy za sobą.  Prawo i Sprawiedliwość w powiecie kamieńskim pokazało, że istnieje i niekoniecznie te wybory są dla nas porażką. Startowało pięciu kandydatów na burmistrzów wielu kandydatów na radnych gminy i powiatu oraz kandydat do sejmiku. Pan Michał Kamiński został wybrany do Sejmiku, mamy czterech radnych w powiecie / Jerzy Adamiak, Leszek Kulesza, Piotr Rudnik i Jarosław Pawluś . Do klubu radnych w powiecie dołączył pan Anatol Kołoszuk z Forum Kamieńskiego, więc nasz klub jest jednym z trzech największych klubów w powiecie. Mamy też dwóch radnych, w gminie Wolin pan Leszek Kopański i w gminie Międzyzdroje pan Krystian Mazur. Głosowało na nas bardzo wielu wyborców i tą drogą pragnę wszystkim naszym wyborcom bardzo serdecznie podziękować. Te podziękowania  pragnę przekazać także tym wszystkim, którzy swą pracą przyczynili się, że osiągnęliśmy taki wynik. Wszystkim kandydatom, członkom Prawa i Sprawiedliwości, różnym osobom, które swą pracą nas wspierali.  Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, mam nadzieję, że to początek dobrej zmiany w naszym Powiecie. Z wyrazami szacunku

Szef sztabu wyborczego w powiecie kamieńskim

Krzysztof Marciniak

Krzysztof Marciniak kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wolina.

Jest Pan oficjalnym kandydatem PiS na burmistrza Wolina. Do wyborów zostało niewiele. W jaki sposób poprowadzi Pan swoją kampanię wyborczą? Jak zamierza Pan dotrzeć do mieszkańców gminy Wolin? Więcej »

Joachim Brudziński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na spotkaniu wyborczym w Wolinie

W czwartek 18 października 2018 r. do Wolina na spotkanie wyborcze, zorganizowane przez Komitet wyborczy PiS, przybył w towarzystwie Posła Leszka Dobrzyńskiego Minister Spraw Wewnętrznych Joachim Brudziński. Więcej »

Joachim Brudziński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w Wolinie

W czwartek 18 października 2018 r. o godzinie 14.15, z mieszkańcami Wolina i powiatu kamieńskiego spotka się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Spotkanie odbędzie się w Kulturalnym Centrum Współpracy Międzynarodowej w Wolinie (dawny dwór), ul. Zamkowa 23a.Więcej »

Masz 50-69 lat? Możesz zrobić mammografię w Wolinie 20 listopada 2018 r.

Tylko połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewiele w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % kobiet w wieku 50-69 lat, czyli w okresie, kiedy są one najbardziej  narażone na ryzyko zachorowania. Waga systematycznych i regularnych badań profilaktycznych jest nie do przecenienia, ponieważ rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u Kobiet i stanowi około 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród Polek.Więcej »

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy – spotkanie z seniorami

Policjanci z Kamienia Pomorskiego spotkali się seniorami z gminy Wolin. Wszyscy uczestnicy prelekcji mogli dowiedzieć się czym jest przemoc, a także poznać swojego dzielnicowego. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy”.Więcej »