reklamuj-sie-2

Wolin

Konkurs i koncerty marcowe Karawany Kultury

Po edycji MUZYCZNE WYSPY (MUSIC ISLANDS OPEN) Międzynarodowego Projektu wymiany kulturowej KARAWANA KULTURY minął niecały miesiąc a Organizatorzy w imieniu uczestników już zapraszają na koncert marcowej edycji – festiwal AMBER STARS.Więcej »

Wybieramy Burmistrza Wolina i Golczewa!

Jesienią tego roku czekają nas wybory władz samorządowych. Wybierać będziemy radnych rad gmin naszego powiatu, radnych powiatu kamieńskiego, jak również radnych sejmiku zachodniopomorskiego. W gminach naszego powiatu wybierać będziemy w wyborach bezpośrednich Burmistrzów gmin: Kamienia  Pomorskiego, Dziwnowa, Golczewa, Wolina i Międzyzdrojów oraz Wójta Gminy Świerzno. Od wyników tych wyborów zależy bardzo dużo. Burmistrzowie poszczególnych gmin, jak i wójt gminy Świerzno kreują rozwój swoich gmin, realizują politykę społeczną i gospodarczą gmin. Wybrani przez nas radni jako rada gminy stanowić będą  organ uchwałodawczy gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy.  Rada gminy kontroluje działalność burmistrza lub wójta oraz  gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.Więcej »

Wolińscy wędkarze

Wolińscy wędkarze, ale nie tylko, bo nad brzegiem Dziwny wśród wielu, są osoby, które przyjechały nawet z dość daleka. Wielu twierdzi, że tu właśnie „ryba bierze najlepiej”. Tak czy siak, wędkarzy jest sporo, najzwyklej w świecie przede wszystkim wędkarzy – optymistów.Więcej »

26, 27 marca 2018 r. – Mammobus zawita do Wolina

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Szczególne zaproszenie dlo pań z roczników 1966-1968.
Więcej »

Otwarcie Biura Poselskiego posła PiS Leszka Dobrzyńskiego w Wolinie.

W poniedziałek 12 lutego 2018 r. w Wolinie posłowie Leszek Dobrzyński i Krzysztof  Zaremba w obecności wielu członków lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości z Powiatu Kamieńskiego oraz Świnoujścia uroczyście dokonali otwarcia Biura Poselskiego posła Leszka Dobrzyńskiego w Wolinie. Siedziba Biura Poselskiego mieści się przy ulicy Słowiańskiej 3. Więcej »

Wybuch gazociągu w Wielkopolsce- Czy w Wolinie ta sytuacja się powtórzy?

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do straży pożarnej tuż po północy. Pierwsze informacje, które spływały do strażaków dotyczyły rzekomego pożaru stacji paliw. Łuna była widoczna  w promieniu  kilkudziesięciu kilometrów. Według świadków zdarzenia, płomienie sięgały kilkunastu metrów. W miejscu rozszczelnienia powstał kilkudziesięciometrowy rów. Odcinek, w którym doszło do rozszczelnienia został odseparowany.

Więcej »

Uroczyste otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej

W czwartek 21 grudnia 2017 roku o godzinie 9.00. oddano do użytkowania nowy odcinek jezdni drogi powiatowej pomiędzy Skarchowem a Dusinem.

Więcej »

Powiat Kamieński z nową drogą

Polepszy się komfort jazdy i jakość życia mieszkańców powiatu kamieńskiego. Na odcinku Skarchowo-Dusin zakończono przebudowę drogi wspartej środkami Urzędu Marszałkowskiego WZ. W uroczystym otwarciu jezdni 21 grudnia br. będzie uczestniczył wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa. Więcej »

Już niebawem Woliński Jarmark Świąteczny

 

Zapraszamy mieszkańców Wolina i okolic na Woliński Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 17.12.2017r. (niedziela) na Targowisku Miejskim „MÓJ RYNEK”.Więcej »

DZIELNICOWI ZATRZYMALI SPRAWCĘ KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM – PODZIĘKOWANIA DLA FUNKCJONARIUSZY

W sobotę (18.11.2017r.) dzielnicowi z Dziwnowa zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży z włamaniem. 31-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego za swoje karygodne zachowanie odpowie przed sądem. Pokrzywdzeni, którzy odzyskali skradzione mienie, podziękowali policjantom.Więcej »