reklamuj-sie-2

Wolin

Ważne, by nie zmarnować okazji Pani Burmistrz.

Z zainteresowaniem zapoznałem się z opublikowanym na portalu Echo Powiatu Kamieńskiego artykułem Pani burmistrz, dlaczego zabytki z terenu gminy Wolin trafiają do Kamienia?!” Więcej »

Ja Natalka też tak to widzę!

Podoba mi się zaprezentowane w artykule Pani burmistrz, dlaczego zabytki z terenu gminy Wolin trafiają do Kamienia?! podejście do promocji Wolina i pomysł wykorzystania wszystkich wolińskich walorów tematycznych w oparciu o Muzeum Regionalne w Wolinie.Więcej »

Karawana Kultury zaprasza na koncerty w weekend

W najbliższy weekend kolejna edycja „Karawany Kultury” (Amber Stars/Dance Islands Open) zaprasza na koncerty, które stają się co raz bardziej popularne pośród mieszkańców i gości Międzyzdrojów i Wolina.Więcej »

Pani Burmistrz, dlaczego zabytki z terenu gminy Wolin trafiają do Kamienia?!

Pytam Panią burmistrz Wolina Ewę Grzybowską, dlaczego toleruje Pani sytuację, gdy znajdowane w ziemi wolińskiej eksponaty trafiają do muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej? Ostatni przykład to wykopany na terenie Domysłowa karabin iglicowy. Co ma piernik do wiatraka, skoro rejencja kamieńska nigdy nie obejmowała ziemi wolińsko-uznamskiej? W Wolinie jest najpiękniejsze w powiecie kamieńskim, posiadające najwartościowsze eksponaty, Muzeum! Faktem niezaprzeczalnym jest, że ,,Osada Słowian i Wikingów” w Wolinie rozsławia ziemię wolińską, ale zbudowane i ostatnio rozbudowane Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego ma też swoją, nie tylko Europejską pozycję, ale i Światową także!Więcej »

Jak karnawał to karnawał…..

W ostatni czwartek – 27 lutego 2019r. naszą szkołę opanowali superbohaterowie, księżniczki, strażacy, policjanci, wróżki, jednorożce oraz cała masa pięknie przebranych uczniów.Więcej »

Troszeczkę inna lekcja historii

W zeszły wtorek, gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina, która przyjechała do nas z pokazem historycznym „Ku niepodległej”.Więcej »

Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wolinie organizuje w dniu 17 marca 2019 r. na strzelnicy w Ładzinie Zawody Strzeleckie Puchar Burmistrza Wolina.Więcej »

Dzień Kobiet w Wolinie

Burmistrz Wolina, Ośrodek Kultury Giny Wolin, Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Wolin serdecznie zapraszają na cykliczną imprezę: „Nie tylko w powiecie mówią o Kobiecie”. 08.03.2019r. Godzina 18:00 Woliński Dworek, ul. Zamkowa 24AWięcej »

W minioną niedzielę wolińska „Vineta” awansowała do 5. rundy Pucharu Polski!

Dopiero w minioną niedzielę piłkarze wolińskiej IV-ligowej „Vinety” mogli poczuć ulgę po wygranej w Gryfinie z „Błękitem” Pniewo (A klasa szczecińska grupa południowa, 11 lokata po jesiennej rundzie). Była to ostatnia zaległość z ubiegłorocznej czwartej rundy Pucharu Polski naszego województwa.Więcej »

Komendant Komisariatu Policji w Wolinie asp. szt. Ryszard Wosiakowski odchodzi na emeryturę

Asp. szt. Ryszard Wosiakowski, Komendant Komisariatu Policji w Wolinie, po 28 latach służby odszedł na emeryturę. Podczas uroczystego spotkania pożegnany został przez Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Leszka Nowaka, funkcjonariuszy oraz zaproszonych gości.Więcej »