reklamuj-sie-2

Wolin

Minister Elżbieta Rafalska w Wolinie

 

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, w ramach spotkań polityków Zjednoczonej Prawicy z Polakami, przyjechała w sobotę 14 lipca 2018 r. do Wolina.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi politykę zachęt do tworzenia i budowania w Polsce rodzin i wspiera te rodziny – powiedziała Pani Minister Elżbieta Rafalska podczas spotkania z mieszkańcami.

Więcej »

Od najbliższego czwartku 21. Western Piknik – Folk, Blues, Country & Bluegrass Festiwal w podwolińskim Sułominie

Jak zwykle organizatorzy największej imprezy country jaka jest Western Pikniku w Sułominie, zadbali w tym roku (jak zwykle zresztą) o szeroki, urozmaicony i zarazem,  świetny program. Ta czterodniowa impreza rozpoczyna się już w najbliższy czwartek o godzinie 20:00. Wtedy na scenie wystąpi szczecinianin, Andrzej Szpak – Andy z repertuarem piosenek Czesława Niemena. Po nim zagra rosyjski countrowy „Wesoły Dyliżans”. Będzie też istniejący od 2009 roku zespół „Strefa 50” – American Rock & Roll grający w stylu southern rock.Więcej »

Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków zaprasza do Stepnicy – Ryby – w nich wartości jest bez liku.

Ryby – w nich wartości jest bez liku.
Tegoroczne wakacje obfitują w cykl rybnych imprez edukacyjno-sportowych dla małych i dużych. Po raz kolejny Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków zaprasza na aktywne spędzanie czasu w ramach akcji „Wolin – Wyspa Smaków. Zalew świeżych ryb”.Więcej »

Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków zaprasza

Ryby – samo zdrowie

Przez całe lato Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków zaprasza na cykl imprez pod nazwą „Wolin – Wyspa Smaków. Zalew świeżych ryb”. Najbliższa z nich już 7 lipca w Dziwnowie (na przystani sezonowej). Dla odwiedzających konkursy z nagrodami, porady, degustacje i  moc wiedzy na temat dobroczynnych wartości dań rybnych.Więcej »

Karawana Kultury dla dzieci i dorosłych

Kończy się kolejny rok w szkołach, szkoły muzyczne i inne instytucje kultury w tym czasie podsumowują osiągnięcia, prezentują nowy repertuar wokalistów, tancerzy, zespołów muzycznych oraz prace plastyczne. Czerwcowa edycja Karawany Kultury (Artistic Summer) też jest dostosowana do terminu. Już niedługo, 23 czerwca (sobota) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim swój dorobek artystyczny pokażą soliści i zespoły z Rosji, Białorusi, Łotwy, Kazachstanu, Grecji, Francji i Polski. Artyści – dzieci, młodzież, dorośli – wystąpią w różnych kategoriach wiekowych. Tym razem wiek najmłodszego uczestnika – 6 lat, przyjeżdża do nas z Kazachstanu.Więcej »

Dzień Dziecka Dniem Rodziny w Kukułowie

Dnia 03.06.2018 r. w Kukułowie na boisku odbyła się impreza z okazji dnia dziecka.Więcej »

Ochotnicza Straż Pożarna w Troszynie zaprasza na rejd pieszo -wózkowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Troszynie zaprasza na rejd pieszo -wózkowy – 06.06.2018 r.

Badania mammograficzne w Wolinie

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.Więcej »

17. Ogólnopolskie Spotkania Organizacji Pozarządowych działających na obszarach wiejskich w Marózie

W dniach 17-19 maja 2018 roku Fundacja Teatr Teatr z siedzibą w Domysłowie w Gminie Wolin uczestniczyła w 17. Ogólnopolskich Spotkaniach Organizacji Pozarządowych działających na obszarach wiejskich w Marózie, podczas których spotkaliśmy 361 społeczników działających z całej Polski.Więcej »

Radny nadzwyczaj zaradny

Jest w Wolinie pewien radny, który bywa nadzwyczaj zaradny. Jak na razie wszystko uchodzi mu na sucho. A to z parku leżącego tuż obok jego posesji ktoś drzewa wyciął, a to w Płocinie przy wycince drzew na terenie należącym do synów  burmistrza pomagał, a to koń powierzony mu przez znajomą zaginął.  Ostatnio o tym radnym znowu głośno się stało. Otóż przy drodze obok jego posesji drzew sporych rozmiarów zginęło niemało.Więcej »