Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Zwalczmy_gryp_logo_kampaniiKampania ma na celu poprawę stanu wiedzy Polaków na temat profilaktyki walki z grypą. Badania przeprowadzone przez firmę Millward Brown, na zlecenie marki Theraflu pokazują m.in., że aż 38 % Polaków nie potrafi wskazać różnicy pomiędzy przeziębieniem a grypą, a tylko 30 % Polaków zasięga porad lekarza w przypadku podejrzenia grypy . W ramach kampanii i współpracy z ekspertami, zostaną obalone mity dotyczące grypy oraz powstaną materiały poradnikowe, co robić żeby się ustrzec przed grypą lub co, gdy grypa już zaatakuje. Kampania rozpocznie się w drugiej połowie listopada i potrwa do marca przyszłego roku. Działania edukacyjne będą wspierane akcją reklamową w telewizji, radio i Internecie. Pomysłodawcą kampanii jest marka Theraflu.

Autorzy kampanii zauważają, że problem profilaktyki antygrypowej urasta do rangi problemu społecznego. Pomimo tego, że o zapobieganiu i walce z grypą mówi się coraz więcej, dane dotyczące zachorowań pokazują co innego. Jak wynika z raportu Centrum Informacji o Przeziębieniu i Grypie, w grudniu ubiegłego roku zarejestrowano w Polsce ponad 260 tysięcy przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Rok wcześniej, w tym samym okresie odnotowano o 140 tysięcy mniej przypadków tego typu. 

„W przeciwdziałaniu i walce z grypą kluczową rolę odgrywa edukacja. Polacy nie umieją bronić się przed grypą, co jednoznacznie pokazują przeprowadzone przez nas badania. Kampanią edukacyjną „Zwalczmy grypę” w prosty i czytelny sposób chcemy pokazać jak zauważyć, rozróżnić, zapobiegać, a w ostateczności, leczyć objawy grypy” - komentuje Łukasz Gieroń, Senior Brand Manager marki Theraflu. W ramach akcji stworzone zostaną bloki tematyczne poświęcone rozpoznawaniu objawów choroby, ich łagodzeniu i walce z grypą. Specjaliści do spraw zdrowia na serwisie kampanii www.zwalczmygrype.pl przygotują praktyczny poradnik walki z chorobą. Uruchomienie serwisu planowane jest w drugiej połowie listopada, przed okresem największej liczby zachorowań na grypę. Ważnym elementem kampanii będzie interaktywna mapa Polski pokazująca ogniska grypy w różnych regionach. Dzięki niej łatwo i szybko będzie można dowiedzieć się gdzie warto zwrócić szczególną uwagę na swój stan zdrowia w związku ze zwiększoną możliwością zachorowania.

"Polskiego społeczeństwa nie stać na grypę i jej powikłania – dlatego musimy rozwijać dostęp do profilaktyki antygrypowej. Przede wszystkim, powinniśmy nauczyć się minimalizować ryzyko powikłań. Objawów grypy nie należy bagatelizować. Musimy pamiętać, że tradycyjne, domowe sposoby walki z grypą w wielu przypadkach są niewystarczające, dlatego trzeba zgłosić się do lekarza i wziąć skuteczne rzeczy. Pocieszający jest fakt, że coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie grypa i jej powikłania. Dlatego hasło „nie lecz, tylko zapobiegaj” nabiera na aktualności szczególnie w okresie jesienno-zimowym” – podkreśla dr Paweł Grzesiowski, niezależny ekspert z Instytutu Profilaktyki Zakażeń.

___________________________________________________________________

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


THERAFLU EXTRAGRIP
Paracetamol  650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg +  Maleinian feniraminy 20 mg
Proszek do sporządzania roztworu doustnego

Wskazania do stosowania
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

Przeciwwskazania
W następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane:
-    nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
-    ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek,
-    nadciśnienie tętnicze,
-    gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu,
-    niedrożność szyi pęcherza moczowego,
-    niedrożność odźwiernika dwunastnicy,
-    czynna choroba wrzodowa,
-    cukrzyca,
-    choroby płuc (w tym astma),
-    jaskra z wąskim kątem przesączania,
-    wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosfatazy fosforanowej,
-    padaczka,
-   stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny
Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy
v.I.2012
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Reklama

2015-09-03-medica.png Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok Usługi pogrzebowe WASYLÓW Alarmy  Raj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z Niemiec Zur Bud       Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama