Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Mam wrażenie, że dziennikarka Kuriera Szczecińskiego nie lubi powiatu kamieńskiego. Może nie dotyczy wszystkich jego mieszkańców, ale na pewno tych, którzy reprezentują go na zewnątrz.


Nie pierwszy to raz mamy do czynienia z manipulacjami faktami w wykonaniu skądinąd rzetelnej i poczytnej gazety. Dziennikarka o pseudonimie „mada” tak mocno chce wzbudzić sensację, że chwyta się każdego podsuniętego jej tematu, nie zadając sobie trudu o sprawdzenie rzetelności materiału, o którym pisze. Dla niej i Radnej Alicji Zalewskiej-Kubiak nie ma znaczenia prawda. Ważne, by dokopać staroście i koalicji rządzącej powiatem i wykazać się niebywałą troską o innych. W taki to sposób został zasiany niepokój i stworzona tania sensacja. 18 stycznia w Kurierze Szczecińskim na stronie 28 ukazał się artykuł podpisany przez dziennikarkę o pseudonimie „mada” pod wymownym tytułem „Wojewoda się przyjrzy. Uchwała o likwidacji poradni zaskarżona”
Już na wstępie dziennikarka pisze: „Kamień Pomorski, Wolin. Uchwała intencyjna w sprawie likwidacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wolinie – zaskarżona. Radni Alicja Zalewska- Kubiak i Adam Trott wystąpili do wojewody w tej sprawie. Jak dowiedział się „Kurier” dokument zaskarżył również jeden z rodziców dziecka niepełnosprawnego, które korzysta z pomocy wolińskiej poradni.”  No cóż pogratulować rzetelności. Gdyby autorka artykułu sięgnęła po uchwałę, o której wspomina – a o to nie trudno, wystarczy wejść na oficjalną stronę Starostwa  i ściągnąć zamieszczoną tam uchwałę, by zorientować się, że jej informatorzy - delikatnie mówiąc – rozmijają się z prawdą. Uchwała Nr XIX/181/2012 z 19 grudnia 2012 roku nie mówi o likwidacji placówki, jak pisze nierzetelna dziennikarka, lecz o zamiarze przekształcenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wolinie. A gdyby tak poszła trochę dalej i przeczytała treść uchwały dowiedziałaby się, że w §1 uchwały zapisano; „Wyraża się zamiar przekształcenia z dniem 1 lipca 2013 roku Poradni Psychologicznej – Pedagogicznej w Wolinie, ul Kolejowa 1, w filię Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kamieniu Pomorskim.”  
Przekształcenie w filię to nie likwidacja. Zgodnie z dalszymi zapisami uchwały pracownicy poradni w Wolinie z dniem przekształcenia staną się pracownikami poradni w Kamieniu. Filia w dalszym ciągu będzie pracować w Wolinie, więc jej dotychczasowi podopieczni w żaden sposób nie odczują zmiany. Ale widocznie prawda jest co dla niektórych niewygodna. Lepiej zasiać niepokój, sprowokować rodziców dzieci, korzystających z  poradni, do protestów. Czyich interesów broni Radna Zalewska-Kubiak? O co walczą jej koledzy będący w opozycji do władz powiatu?
Ci, zamiast pracować nad tym, jak wyciągnąć powiat z kłopotów, w które co niektórzy z nich go wprowadzili, zwołują nadzwyczajną sesję Rady Powiatu na wtorek 29 stycznia, by ronić krokodyle łzy nad likwidacją placówki w Wolinie i nad programem naprawczym, który zamierza wdrożyć Zarząd Powiatu. Już widzę tą sesję w blasku fleszy, usłużnych dziennikarzy, głosy rozpaczy nad rozlaną wodą i  przydługie nic nie wnoszące wypowiedzi części z nich. Do czego to wszystko zmierza Panie i Panowie radni? Czy marzy się wam koniec powiatu kamieńskiego czy może polityczny przewrót?


Waldemar Taranowicz

Reklama

2015-09-03-medica.png Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok  Alarmy  Raj EwyKsięgarnia Kaspio Zur Bud       Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama