Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

wypadek1Około południa podczas prac przy wymianie lamp ulicznych w Kamieniu Pomorskim na ulicy Wolińskiej, doszło do tragicznego wypadku. Pracując na podnośniku mężczyzna niespodziewanie wypadł z kosza podnośnika i spadając uderzył głową o kant pojazdu.

Mężczyzna zginął na miejscu. W miejsce zdarzenia przybyła policja i karetka pogotowia ratunkowego. Trwa dochodzenie w tej sprawie.  Jak udało się nam ustalić pracownicy jednej z firm energetycznych z naszego powiatu prowadzili na ulicy Wolińskiej prace przy wymianie lamp ulicznych. Do ustawiania lamp wykorzystywano podnośnik hydrauliczny, i to z niego wypadł pracujący na wysokości pracownik tej firmy. Z niepotwierdzonych oficjalnie informacji wynika, że pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Czy był to tragiczny zbieg okoliczności, czy upadek był następstwem niesprawnego podnośnika ustali dochodzenie, prowadzone pod nadzorem prokuratury. Sprawę zbada też Państwowa Inspekcja Pracy.
Wydaje się, że komuś zabrakło wyobraźni. Przejeżdżając po południu obok miejsca tragedii zaobserwowałem, pracowników firmy pracujących dalej przy użyciu podnośnika jakby nic się nie stało. Czy samochód nie powinien być przebadany i zabezpieczony do dokładnej analizy kosza? A co z brakiem badań technicznych pojazdu?

W.T.
Foto: KPP Kamień Pomorski

 wypadek2wypadek3

Reklama

2015-06-15-autokam Golf Country Club Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok Usługi pogrzebowe WASYLÓW Alarmy  Raj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z Niemiec Zur Bud       Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama