Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Kamień Pomorski

_Jakubowski_3W sobotę 12 września br. o godzinie 3 rano wystartowałem w pierwszym w życiu prawdziwym ultramaratonie górskim, odbywającym się w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy - Zdroju i będącego jednocześnie biegiem rozgrywanym w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim biegu Górskim - Biegu 7 Dolin na koronnym najdłuższym dystansie 100 kilometrów. Bieg ten jest także eliminacją do najsłynniejszego na świecie ultramaratonu Ultra Trail du Mont Blanc.

Więcej…

Pochd_z_wiecem_doynkowym_przed_trybun_honorow

W bieżącym roku przypada siedemdziesięciolecie współczesnej polskiej historii naszego miasta. Po zdobyciu Kamienia Pomorskiego 5 marca 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej i 1 Armii Wojska Polskiego ponad dwa miesiące później 23 maja do Kamienia przybyła grupa operacyjna organizująca polską administrację na Ziemi Kamieńskiej, którą kierował uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski, Pełnomocnik Rządu RP na Obwód Kamień i pierwszy polski starosta kamieński Władysław Jasiński.

Więcej…

27_sierpniaJest 239 dniem w obecnie obowiązującym kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 126 dni.

Więcej…

DSC02828Jeszcze poprzedniego lata, przy ulicy Wojska Polskiego na terenie kamieńskiego „Uzdrowiska”, istniał nieużywany od kilku lat obiekt, który zwał się bardzo swojsko, „Wars – Sawa”. Na przełomie jesieni i zimy ubiegłego roku obiekt został rozebrany w ciągu kilku zaledwie dni, a dziś w tym miejscu rośnie równo przystrzyżona trawa.

Więcej…

21_sierpniaJest 233 dniem w obecnie obowiązującym kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 132 dni.

Imieniny: Agapiusz, Anastazy, Apolinaria, Apolinary, Baldwin, Baldwina, Bernard, Cyriaka, Fidelis, Fidelisa, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Maksymilian, Męcimir, Paulina, Pius i Wiktoria.

Więcej…

koncert_fortepianowy_19_08_2015Codziennie przez cały tydzień aktywny program z New Balance. W tym tygodniu gościem New Balance będzie znany dziennikarz telewizyjny Bożydar Iwanow.

Więcej…

P1050033

Dwójka mieszkańców z okolic Golczewa, m. Upadły, wybiera się na imprezę, charytatywną Złombol, ekipą o wdzięcznej nazwie DISCO POLO-nez Team. Co to jest i o co tu chodzi: Złombol – kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu ok. 2500 km, (w jedna stronę ) autem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji (lub konstrukcji). Odbywa się corocznie w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Start ma miejsce w Katowicach.

Więcej…

Plan_-_03_-_07_08_2015

Golczewo

Zostały właśnie opublikowane wyniki ostatniego notowania „Europejski samorząd” z danymi za 2014 rok. Ogromną niespodziankę jest wygrana gminy z naszego powiatu – Dziwnów zajął pierwsze miejsce. Nasze miasto osiągnęło bardzo dobry wynik – 10. miejsce z gmin miejsko-wiejskich województwa zachodniopomorskiego, a 47 w skali całego kraju.

Więcej…

Reklama

2015-09-03-medica.png Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok Usługi pogrzebowe WASYLÓW Alarmy  Raj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z Niemiec Zur Bud       Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama