Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Kamień Pomorski

004-facebook-2Ponad 20 tysięcy biegaczy w 81 miejscowościach weźmie udział 1 marca 2015 r. w III edycji "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja.

Więcej…

Tesco_dla_Szk_-_zdjcie 

Zespół z woj. zachodniopomorskiego stanął na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie, dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment - przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Gimnazjum Drawsko Pomorskie” z Gimnazjum w Drawsku Pomorskim, który zdobywając kilkanaście tysięcy głosów, został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

Więcej…

10422281_1512756072322034_2629829884675210407_n
Przyjdź 3 lutego na trening, który odbędzie się w Kamieniu Pomorskim. To idealna okazja by dołączyć do piłkarzy z Wysokiej Kamieńskiej i zawalczyć razem o awans do Regionalnej Ligi Okręgowej.

Więcej…

IRR_logo_1Instytutu Rozwoju Rolnictwa im. Wł. Grabskiego podsumował rok 2014. Ostatnie 12 miesięcy to nie był dobry okres dla rolnictwa. Odczuwalne były przede wszystkim skutki wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) i rosyjskiego embarga. Nie zrekompensowały tego wyższe zbiory zbóż. W ostatnich kilkunastu miesiącach nastąpił spadek dochodów rolników. Zmiana norm procesu wędzenia wędlin i wyhamowanie eksportu wołowiny spowodowanej przez zakaz uboju rytualnego wpłynął negatywnie na rynek mięsa.

Więcej…

bezpieczna_woda
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda” skierowaną do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców, stanowiącą zestaw podstawowych zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ujętych w formie plakatu oraz 4-stronicowej ulotki.

Więcej…

img_0983

21 listopada to dzień, w którym powinniśmy szczególnie pamiętać o pracownikach socjalnych obchodzących akurat wtedy swoje święto. W naszym mieście obszarem pracy socjalnej zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej kierowany przez Panią Beatę Wejdę.

Więcej…

sp_wrzosowo

20 listopada przypadła 25 rocznica przyjęcia międzynarodowej Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach dziecka, która jest najważniejszym dokumentem międzynarodowym poświęconym prawom i wolnościom dziecka. W tym dniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie upamiętnili rocznicę poprzez wykonanie prac plastycznych oraz udział w ciekawych lekcjach poprowadzonych przez wychowawców o prawach dziecka i jego potrzebach.

Więcej…

roza-plakat-215 listopada o godzinie 16:30 w Kamieńskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Różą Czerniawską-Karcz - poetką, publicystką, animatorką kultury oraz prezesem Szczecińskiego ZLP. Centralnym punktem spotkania będzie prezentacja tomu poezji pod tytułem "Namaluj mnie..." - kolekcji wierszy poświęconych kobietom z obrazów holenderskiego malarza Jana Vermeera. Serdecznie zapraszamy.

Kamieński Dom Kultury

IMG_6949Kamień Pomorski to największe miasto w naszym powiecie, bowiem liczy około 10 tys. mieszkańców. Jest przy tym stolicą powiatu. W porównaniu z latami sprzed kilku dekad rynek pracowniczy i zakładowy niestety podobnie jak w całym kraju bardzo się skurczył. I na miejscowym rynku też jest problem z pracą, wielu młodych ludzi po prostu wyjeżdża i niestety nie wraca.

Więcej…

Wyścig australijski o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie i Puchar Kuriera Szczecińskiego dla Najszybszej Jednostki ma niezmiernie bogatą tradycję. Wśród jego zdobywców znaleźć można same sławy zachodniopomorskiego i polskiego żeglarstwa regatowego, w tym m.in.: Kazimierza Haskę, Kubę Jaworskiego, Jerzego Siudego,Wojciecha Jacobsona, Jerzego Karpińskiego, Jerzego Paszka, Zbigniewa Zbroję, Jerzego Madeję, Marka Muzykiewicza.

Więcej…

Reklama

Tartak ParłówkoRaj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z NiemiecHurtownia spożywcza Zur Bud Jan Glok Medica      Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama