Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt
Reklama

Wiadomości

Powiat i region

fajerwerki_home

Burmistrz Dziwnowa zaprasza na miejskiego sylwestra w Dziwnowie, u zbiegu ulic Mickiewicza i Orzeszkowej. Od godziny 22:00 zagra DJ, a o północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców i Gości Gminy Dziwnów.

Więcej…

Powiat i region

8

We wtorek 09 grudnia 2014 roku, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej Technikum Leśnego i Technikum Hodowli Koni – Profil Policja Konna. Ślubowanie to niezwykle ważny moment dla szkoły i dla jej uczniów.

Więcej…

Powiat i region

P1320995_-_KopiaPani Feliksa Wysocka pochodzi z Ostrowa Lubelskiego, czterdzieści cztery lata temu przyjechała do swojej córki Jadwigi do Łukęcina i została tu na stałe. Dziś mieszka razem z córką w Radawce.

Więcej…

Powiat i region

                                     

P1010017Międzyzdroje- 19 bm. w Międzynarodowym Domu Kultury jak co roku odbyło się spotkanie opłatkowe w którym udział wzięły miejscowe władze, duchowieństwo, sołtysi,przedstawiciele urzędów, Stowarzyszeń i mieszkańcy gminy. Zanim tradycyjnie przełamano się opłatkiem grupa zuchów przekazała na ręce burmistrza światełko pokoju.

Więcej…

Powiat i region

IMG_9713„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy..” W Zespole Szkół Społecznych w Dziwnowie jest to dzień Wigilii Szkolnej, kiedy wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotykają się przy wspólnym stole. Co by nie mówić, szkoła to miejsce, gdzie uczniowie i nauczyciele spędzają dużo czasu, przeżywają wspólne troski i radości, stają się rodziną i dlatego w tej szkolnej „rodzinie” Zarembiacy co roku organizują spotkanie wigilijne.

Więcej…

Powiat i region

wigilia3-1Tradycją naszej szkoły jest, min. innymi , Wigilia klas trzecich. Ta organizowana przez rodziców naszych uczniów, z pomocą nauczycieli,  świąteczna uroczystość , sprawia, że już teraz czujemy bożonarodzeniowy nastrój. Wspólna modlitwa, wspólny posiłek, wspólne kolędowanie pozwalają poczuć zbliżające się Boże Narodzenie.

Więcej…

Powiat i region

P1320941W piątek 19 grudnia obradowała Rada Powiatu. Po rozpoczęciu sesji ślubowanie złożyli trzej nowi radni, Józef Malec, Marek Matys i Wiesław Żelek, którzy zajęli miejsca mandatowe po Burmistrzu Golczewa, Wolina i Kamienia Pomorskiego. Po ślubowaniu Rada wybrała starostę. Większością głosów stosunkiem 10 za 7 przeciw na starostę wybrany został Józef Malec. Na wniosek nowo wybranego starosty Rada wybrała na wicestarostę Waldemara Dubrawskiego oraz członków Zarządu Powiatu w osobach Adama Celińskiego, Jarosława Kapitana i Marka Świderskiego. Dokonała również wyboru wiceprzewodniczących Rady. Na tą funkcje wybrani zostali Radosław Drozdowicz i Jadwiga Adamowicz.

Więcej…

Powiat i region

Karolina_StaniszewskaW ramach wspólnych działań Koła Plastycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem pani Doroty Motyki i Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kamienia, członkowie Koła przysłali Słuchaczom wykonane przez siebie kartki świąteczne z życzeniami "WESOŁYCH ŚWIĄT".

Więcej…

Powiat i region

IMG_4391W styczniu mammobus odwiedzi powiat kamieński. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

Kogo dotyczą badania w ramach Programu?

Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szczególnie apelujemy do Pań z rocznika 1965, ponieważ w tym roku wchodzą Panie do Programu i po raz pierwszy mogą wykonać badanie bez skierowania i bezpłatnie.

Przesyłam w załączeniu szczegółowe informacje, dotyczące pobytu mammobusu. W razie zainteresowania możemy przesłać też plakaty i ulotki dotyczące badań. Serdecznie prosimy o zamieszczenie informacji o badaniach w lokalnych mediach i przesłanie osobom, mogącym być zainteresowanymi akcją. Dzięki czemu więcej kobiet dowie się o możliwości przebadania. Razem działajmy na rzecz zdrowia mieszkanek regionu!

W razie jakichkolwiek pytań, związanych z badaniami, pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

Agata Jabłonowska

Specjalista ds. Marketingu i PR

LUX MED Diagnostyka

Region Mammografia

ul.Nocznickiego 8a 81-454 Gdynia,

m: 607 931 133607 931 133

                                                                                         e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.    

IMG_44022 

Powiat i region

IMG_0375

W Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Marek Tałasiewicz i wicekurator oświaty - Krzysztof Rembowski w dniu 15 grudnia br. wręczyli dyplomy Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/15 z województwa zachodniopomorskiego kolejnym najzdolniejszym uczniom. Stypendia i dyplomy otrzymały dwie uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie: Aleksandra Dorosz - wzorowa uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego, która w br. otrzymała promocję z wyróżnieniem ze średnią ocen 4,75, i Natalia Szabat - wzorowa uczennica IV klasy Technikum /technik architektury krajobrazu/, która otrzymała promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią 5,61 ocen w Technikum.

Więcej…

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama