Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Wiadomości

Powiat i region

IMG_1641W miniony upalny piątek, w kamieńskiej Katedrze odbył się już trzeci koncert w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Więcej…

Powiat i region

sd1 stycznia 2015 r. na mapę sądownictwa powróciło 41 sądów rejonowych, które na przełomie 2012 i 2013 r. zostały przekształcone w wydziały zamiejscowe. W drugim etapie, z dniem 1 lipca 2015 r., Ministerstwo Sprawiedliwości odtworzyło kolejne 34 sądy. W sumie, na mapę sądownictwa powróci 75 z 79 zniesionych sądów. W tym Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim.

Więcej…

Powiat i region

DSCF2137Tegoroczny Festyn Rybaka który odbył się  się 4 lipca 2015 roku.  Głównym celem jest festynu  przypomnienie ginącego już zawodu rybaka, propagowanie kultury morskiej oraz popularyzacja zwyczajów związanych z tym zawodem.

Więcej…

Powiat i region

5_lipcaJest 186 dniem w obecnie obowiązującym kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 179 dni.

Imieniny:Antoni, Atanazy, Bartłomiej, Cyryla, Eliasz, Filomena, Jakub, Karolina, Maria, Marta, Michał, Przybywoj, Telimena, Trofima, Wilhelm i Zoe.

Więcej…

Powiat i region

Chr_Akademicki_im._Prof._J._Szyrockiego_dyr._Szymon_Wyrzykowski_fot._MHZKWczoraj w katedrze w Kamieniu Pomorskim odbył się trzeci koncert w ramach tegorocznego 51. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Rozpoczęła go część organowa, podczas której kamieńska publiczność usłyszała jednego z najwybitniejszych polskich organistów, mistrza improwizacji organowej prof. Juliana Gembalskiego, kierownika Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, występującego w Kamieniu wielokrotnie począwszy od 1978 r.

Więcej…

Powiat i region

Ta nie dawno powstała rubryka jest poświęcona książce. Niedowiarków, którzy twierdzą, że liczba osób czytających przeróżne książki, topnieje. My jednak wraz z właścicielami nowo powstałej księgarni „KASPIO” z Kamienia Pomorskiego, twierdzimy zupełnie co innego. I utwierdzamy się jak najbardziej w przekonaniu, że książka, księgarnie, są jak najbardziej na czasie, bo są po prostu ponad czasowe.

Więcej…

Powiat i region

Mecz_z_Gryficami_286Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, wspólnie z Powiatowym Klubem Tenisa Ziemnego, organizuje otwarty turniej tenisa ziemnego – singel.

Więcej…

Powiat i region


Latawce i deski – czyli Kite Surfing - wraca na Zachodniopomorskie wybrzeże. W dniach 3-5 lipca 2015 r., Kołobrzeg będzie gościł uczestników Pucharu Polski w Kite. Wydarzenie wpisuje się w cykl Eko Kite Tour 2015, w trakcie którego obok atrakcji sportowych nie zabraknie również dobrej muzyki i wiosek edukacyjnych, które przypomną jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą.

Więcej…

Powiat i region

 

batykZabytkowa nieruchomość ,,Bałtyk” położona przy międzyzdrojskiej promenadzie od lat wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców, turystów oraz pasjonatów zabytkowej architektury. Powodem tego zainteresowania jest zły stan budynku, który wynika z wieloletnich zaniedbań ze strony właścicieli. Na wniosek Burmistrza Międzyzdrojów w 2013 roku Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie wykonał remont interwencyjny, podczas którego wykonano niezbędne prace zabezpieczające. Ze względu na ryzyko zniszczeń przez wandali, budynek jest monitorowany. Pozostawienie budynku w takim stanie powoduje dalsze pogorszenie jego, już i tak, złego stanu technicznego.

W lutym 2015 roku w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu odbyła się druga licytacja nieruchomości, która była nieskuteczna. Do Urzędu Miejskiego ciągle zgłaszają się osoby z Polski i zagranicy zainteresowane nabyciem nieruchomości, która w czasach świetności należała do najbardziej reprezentacyjnych budynków naszego regionu.

W trakcie działań komornika sąd ogłosił upadłość firmy, która jest właścicielem budynku ,,Bałtyk” oraz dwóch nieruchomości położonych przy ul. Zdrojowej w Międzyzdrojach. Obecnie sprawę sprzedaży nieruchomości prowadzi syndyk masy upadłości Bartosz Stawarski, tel. 888 088 222888 088 222,mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Joanna Ścigała

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

UM w Międzyzdrojach

Reklama

2015-06-15-autokam Golf Country Club Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok Usługi pogrzebowe WASYLÓW Alarmy  Raj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z Niemiec Zur Bud       Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama