Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Wiadomości

Powiat i region

05-P3160067

Wakacje to czas odpoczynku, poznawania i zwiedzania ciekawych miejsc. W pierwszym tygodniu lipca dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kamieniu Pomorskim wraz z rodzicami postanowili zwiedzić stolice Belgii i Francji.

Więcej…

Powiat i region

30_lipcaJest 211 dniem w obecnie obowiązującym kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 154 dni.

Imieniny:Abdon, Ingeborga, Julita, Leopold, Maksyma, Piotr, Rościsław, Sekunda, Swojsław, Ubysław i Ursus.

Więcej…

Powiat i region

Moto_-_poradnik_clipardJest to nowa rubryka, którą tworzymy z myślą naszych zmotoryzowanych Internautach i Czytelnikach. Będzie się ona ukazywać cyklicznie na naszym portalu WWW.echokamienia.pl oraz w dwutygodniku „Pomorzanin”. Zawierać ona będzie wszelkie porady związane z motoryzacją.

Jak widzimy na drogach przybywa coraz więcej samochodów i jest to stan już naprawdę bardzo powszechny. W księgarniach i w punktach podobnych im niestety obecnie niewiele jest poradników związanych z doradztwem dla kierujących autami. Dlatego pokusiliśmy się zaciągać porad u fachowca.

Mirosław Iwaszczyszyn

Więcej…

Powiat i region

rowery_01Koncepcja sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego 23.07.2015

W Zachodniopomorskiem mamy najwięcej szlaków rowerowych w Polsce, jednak często są one zaniedbane, a oznakowanie w terenie jest niepełne. Koncepcja sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego, opracowywana przez Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego, ma przedstawić propozycję przebiegu docelowej sieci głównych i tematycznych tras rowerowych w województwie. Zależy nam na wygenerowaniu produktu, z którego rodzina z dziećmi będzie mogła korzystać przez standardowy dwutygodniowy urlop.

Więcej…

Powiat i region

5571

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Więcej…

Powiat i region

5586Otwarcie wystawy „Otwórz oczy, usłysz Nas – naprawdę jesteśmy” miało miejsce dzisiaj w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestnicy wernisażu udali się także na wycieczkę po gmachu.

Więcej…

Powiat i region

grechyas2GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2015 to kilkanaście wydarzeń z udziałem blisko 150 artystów - koncerty, spektakle, wystawy, projekcje filmowe oraz spotkania. Do Świnoujścia przyjadą między innymi - Katarzyna Groniec, Jacek Wójcicki, Krzysztof Jasiński, Radosław Krzyżowski, Beata Rybotycka, Robert Koszucki, Alosza Awdiejew, Leszek Wójtowicz, Henryk Sawka, Ania Rusowicz, Joanna Kulig, Marek Piekarczyk, Kuba Badach, Motion Trio, KROKE, ANAWA oraz krakowscy artyści z Piwnicy pod Baranami i Teatru STU. Gościem specjalnym i jednocześnie opiekunką artystyczną festiwalu będzie Danuta Grechuta.

Więcej…

Powiat i region

Bez_tytuujpg

Aktywna postawa i nastawienie na osiągnięcie sukcesu zawodowego sprawiają, że bardziej angażujemy się w wykonywanie naszej pracy. Stawiając przed sobą i realizując coraz ambitniejsze cele, czujemy również większą satysfakcję, nawet wtedy gdy podejmujemy się męczących czy czasochłonnych zadań.

Więcej…

Powiat i region

jaziPo raz szósty na przełomie lipca i sierpnia, za sprawą VI RCK PRO JAZZ Festiwal, Kołobrzegiem zawładnie muzyka jazzowa w najlepszym wydaniu. Pomorze Zachodnie wspiera organizację wydarzenia.

Więcej…

Powiat i region

SZANOWNI MIESZKAŃCY

W związku z koniecznością zakończenia robót sieciowych i kontynuowania robót drogowych w zakresie podbudowy i robót bitumicznych, Burmistrz Gminy Kamień Pomorski uprzejmie informuje, że w dniach od 29 lipca do 12 sierpnia 2015 r. będą sukcesywnie zamykane ulice na odcinkach.

1.Do dnia 29.07.2015 r. do godz. 20.00 pozostaje zamknięta ul. Mieszka I odcinek przed rondem, w kierunku ul. Kopernika. Część ronda od ul. Mieszka I do ul. B. Chrobrego będzie przejezdna wahadłowo.


2.Całkowicie dla ruchu samochodowego w dniach 30 lipca do 3 sierpniaod godz. 7.00 w czwartek do godz.   20.00 w poniedziałek – skrzyżowanie ulic: Jedności Narodowej, Chrobrego i Dziwnowska.


3.Całkowicie dla ruchu samochodowego w dniach 4 - 7.08.2015 r. od godz. 7.00 we wtorek do godz. 20.00 w piątek – skrzyżowanie ulic: Mieszka I, Chrobrego łącznie z odcinkiem ul. Mieszka I na wysokości skrzyżowania z ul. E. Orzeszkowej i Solskiego. W związku z wykonywaniem nawierzchni z masy bitumicznej prosimy mieszkańców o przestawienie pojazdów z uwagi na uniemożliwienie wjazdu i wyjazdu na przedmiotowy odcinek drogi.


4.Całkowicie dla ruchu samochodowego w dniach 5 - 12.08.2015 r. od godz. 7.00 w środę do godz. 20.00 w środę ulica Chrobrego na odcinku od ronda Jedności Narodowej/Dziwnowska do ronda Mieszka I/Chrobrego. W związku z wykonywaniem nawierzchni z masy bitumicznej prosimy mieszkańców o przestawienie pojazdów z uwagi na uniemożliwienie wjazdu i wyjazdu na przedmiotowy odcinek drogi.

Informujemy jednocześnie, że ruch pieszy na zamkniętych odcinkach zostanie utrzymany. Na czas robót sieciowych i bitumicznych zostaną wyznaczone objazdy. Po wykonaniu robót bitumicznych ulice będą sukcesywnie dopuszczane dla ruchu samochodowego. Nadmieniamy, że aby wejść z robotami na kolejny etap robót tj. od ronda na ul. Mieszka I do skrzyżowania z przejazdem kolejowym, muszą zostać na zamykanych ulicach zakończone prace bitumiczne, co pozwoli na udostępnienie dla ruchu samochodowego ulicy Dziwnowskiej i Jedności Narodowej. Prosimy zatem o wykazanie zrozumienia i stosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu.  Osoba do kontaktu ze strony Gminy Kamień Pomorski – Wojciech Leszczyński Kierownik Referatu PIGK tel. 91 38 23 95191 38 23 951

Za utrudnienia przepraszamy

Opracowała: Małgorzata Sikorska


Reklama

2015-06-15-autokam Golf Country Club Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok Usługi pogrzebowe WASYLÓW Alarmy  Raj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z Niemiec Zur Bud       Centrum BHP     

Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "resource" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/pomorzan/public_html/echokamienia/modules/mod_jv_news/helper.php on line 202
  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama