Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt
Reklama

Wiadomości

Kamień Pomorski

img0121 września o godzinie 9.30 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 uświetniła obecność gości: Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim Krystyny Gogacz, Grona Pedagogicznego, Rodziców i uczniów. Apel poprowadzili nasi szkolni konferansjerzy, czyli S. Chudzik i D. Matuszewski.

Więcej…

Powiat i region

IMG_4566Dobrze zaprezentowały się w ostatni weekend w przeważającej większości nasze zespoły grające w swoich ligach. Najefektowniej wygrały oba nasze zespoły z IV ligi aplikując rywalom łącznie 11 goli tracąc zaledwie dwa. Pewnie zwyciężyła 3:1 na wyjeździe w Resku golczewska „Iskra” z klasy okręgowej.

Na uwagę zasługuje też pokaźne zwycięstwo na inaugurację A klasy „Znicza” z Wysokiej Kamieńskiej, który bez trudu pokonał „Bałtyk” Gostyń, a tydzień wcześniej w I rundzie PP „Koronę” Stuchowo.

Dobrze też wypadł „Jantar” Dziwnów, który nie dał szans zespołowi „Prawobrzeża” w Świnoujściu. Podobnie było w przypadku „Fali” Międzyzdroje i stuchowskiej „Korony”.

Więcej…

Powiat i region

IMG_0864Kiedy przed sezonem planowaliśmy swoje wakacje, swoje urlopy, swoje wakacyjne podróże, nikt zapewne wówczas nie myślał o tym, że lato będzie trwać wiecznie.

Więcej…

Powiat i region

126071Skończyło się tak na dobrą sprawę piękne i nęcące swym słońcem i gorącem lato. Nastał wrzesień, który przybliża nas do nadchodzącej szybkimi krokami jesieni i to też czas kiedy wielu już zaciera ręce na myśl o grzybobraniu. To czas, kiedy w lasach na dłużej pojawiają się grzyby, a za nimi niestrudzeni grzybiarze przemierzający leśne knieje. A pogoda zachęca do rozwijania się owocników grzybni, które według znawców najlepiej rozwijają się kiedy ściółka i runo leśne są wilgotne i mają temperaturę powyżej 10 stopni C. Tak jak to ma miejsce obecnie. Dlatego też pokusiliśmy się o kilka informacji dla grzybiarzy mniej i więcej znających się na grzybach….

Więcej…

Powiat i region

3a._Zakad_Przyrodoleczniczy_Fenix_na_pocztwce_z_lat_60._XX_w._fot._W._WojtkiewiczMuzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Podróż sentymentalna. 55 lat Uzdrowiska Kamień Pomorski”, które odbędzie się w sobotę, 6 września br. o godzinie 17.00 w siedzibie naszego Muzeum w Pałacu Biskupim.

Więcej…

Powiat i region

20130627-7D__5302Już w najbliższy piątek piątego września z Kamienia Pomorskiego wystartują pierwsze polsko-duńskie regaty Sputnik Cup - zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego – cyklu najbardziej prestiżowych regat morskich w Polsce. Są to zarazem pierwsze kamieńskie regaty morskie, które są uhonorowaniem wkładu żeglarza z Jacht Klubu Kamień Pomorski Mateusza Stodulskiego w popularyzację weekendowego żeglowania na Bornholm. Mateusz Stodulski jachtem Sputnik I i Sputnik II w latach 2011-2013 odwiedził Bornholm 31 razy, ustanawiając swoisty polski rekord i promując Kamień Pomorski jako główny port, z którego wyruszają rejsy na tę malowniczą wyspę.

Więcej…

Powiat i region

5554Anna Maria JOPEK – polska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, także producentka nagrań. Urodzona w Warszawie jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Studiowała także na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Yorku. Stypendystka warszawskiego Towarzystwa In. Fryderyka Chopina i nowojorskiego Columbia University.

Więcej…

Powiat i region

2014_Psiaki2_MediumJuż po raz drugi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza na Festyn Rekreacyjny dla właścicieli psów (kundelki, mieszańce, rasowe).

Więcej…

Powiat i region

prtacownia_rkodzieaWe wtorek 2 września 2014 o godz. 18.00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędą się pierwsze zajęcia Pracowni Rękodzieła Artystycznego ”Impresje” po wakacyjnej przerwie. Instruktorki pokażą, jak wykonać kule kusudama, które są pięknym elementem dekoracyjnym oraz oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby.

Więcej…

Reklama

ogłoszenie

Uprzejmie informuję Szanownych Pacjentów, iż w związku z zakończeniem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, od dnia 1 lipca 2014 roku do Gabinetu Stomatologicznego w Świerznie zapraszam wyłącznie na wizyty prywatne.

lek. stom. Maria Pakuła

ogłoszenie

SPRZEDAM MIESZKANIE

CENTRUM SZCZECINA UL. WOJSKA POLSKIEGO 57 – pomiędzy ul. Jagiellońską a Placem Szarych Szeregów.
Mieszkanie 62,5 m. kw. w wysokim parterze, wejście z bramy (od ulicy).
tel. 606 836 236

ogłoszenie

LOKAL DO WYDZIERŻAWIENIA

Wydzierżawię lokal użytkowy o pow. 30 m2 w Międzyzdrojach przy ulicy Zwycięstwa 23 na działalność całoroczną. Lokal znajduje się przy głównej ulicy przelotowej.

Wiadomość tel. 606 445 091

Reklama
Reklama