Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt
wspolnota-samorzadowa-info
Reklama

Wiadomości

Powiat i region

Nabrzeże przy Bulwarach Piastowskich w Szczecinie w najbliższą sobotę 25 października stanie się prawdziwym centrum żeglarstwa. Odbędą się tam Regaty Mistrzów o Złoty Gryf Pomorza Zachodniego. Wydarzenie powiązane będzie z podsumowaniem sezonu turystycznego na Pomorzu Zachodnim oraz wręczeniem przez marszałka Olgierda Geblewicza wyróżnień za markowe produkty turystyczne i działania na rzecz turystyki w województwie.

Więcej…

Powiat i region

IMG_8907Październik to miesiąc, kiedy w szkołach podstawowych odbywają się tradycyjne pasowania najmłodszych ex przedszkolaków, na uczniów. Tak było w ten piątek w obu kamieńskich szkołach podstawowych.

Więcej…

Powiat i region

IMG_4547W właśnie nadchodzący weekend piłkarze z naszego regionu rozegrają swoją następną kolejkę, która zapowiada się nie mniej interesująco aniżeli poprzednie. Liczymy na dobre wyniki naszych drużyn.

Wiele się można spodziewać podczas małych bardzo ważnych derbach naszego powiatu w Dziwnowie, gdzie wicelider, miejscowy „Jantar” zmierzy się z samym liderem, „Zniczem” Wysoka Kamieńska.

Będący w dołku nasi obaj czwartoligowcy grają u siebie i czas by, w szczególności tyczy się to kamieńskich gryfitów, przerwać fatalną passę nie zdobywania punktów.

Więcej…

Powiat i region

IMG_0840Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zorganizowała spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem, dziennikarzem, redaktorem, felietonistą. Na wieczór autorski licznie przybyli mieszkańcy Międzyzdrojów, jak również goście z Dziwnowa i grupa osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku  z Kamienia Pomorskiego.  

Więcej…

Powiat i region

IMG_9100Wraz z powstaniem kamieńskiej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wrosła znacznie atrakcyjność Kamienia Pomorskiego jako miejsca, w którym warto inwestować. W ostatnich dniach podpisano list intencyjny pomiędzy Gminą Kamień Pomorski a spółką HASS HOLDING LIMITED. Spółka ta doceniła walory turystyczne i atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta i zadeklarowała zamiar budowy obiektu hotelowo-rekreacyjnego o wysokim standardzie, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom społecznym do zwiększania liczby miejsc pracy. Podpisy pod dokumentem złożyli Burmistrz Kamienia Pomorskiego Pan Bronisław Grzegorz Karpiński oraz Pani Hanna Przybyłowska - Hass i Pani Elżbieta Malanowska.

Więcej…

Powiat i region

PWlogo_wsplnota_samorzdowawww.wspolnotasamorządowa.info

Komitet, który Pan rekomenduje idzie do wyborów z hasłem "bezpieczny i silny powiat". Jak to należy rozumieć?

Oczywiście nie chodzi tu o bezpieczeństwo w ujęciu militarnym. Dla każdego mieszkańca powiatu oznacza coś innego.

Bezpieczny powiat to sprawnie działająca Policja i Straże Miejskie, bezwzględne dla łamiących prawo, ale życzliwe dla obywateli, dobrze wyposażona i mobilna Straż Pożarna i inne służby kryzysowe, bezpieczne drogi oraz dobrze zorganizowana komunikacja, współpraca ze stowarzyszeniami i innymi organizacjami pozarządowymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa, zapobieganie patologiom w placówkach oświatowych i wychowawczych.

Dla bezrobotnego to szybki i tani kontakt z PUP-em, gdy musi jechać na koniec powiatu by załatwić co miesięczne sprawy w urzędzie. Nie traci pieniędzy na dojazdy, które wewnątrz powiatu są bardzo utrudnione.

No ale PUP od stycznia ma być tylko w Kamieniu Pomorskim.

To właśnie jest zły kierunek. Instytucje powiatowe winny być jak najbliżej mieszkańca. Poza tym są to też miejsca pracy. Likwidacja filii w Wolinie to kolejni bezrobotni. Dodatkowo jeszcze spowoduje znaczne utrudnienia mieszkańcom Międzyzdrojów i Wolina, którzy w naturalny sposób byli już przypisani do filii w Wolinie i po prostu przyzwyczajeni, że tu mogą przyjechać ze swoimi sprawami.

Jak jeszcze rozumie Pan bezpieczeństwo z waszego hasła?

Dla rodziny, która ma problemy to możliwość skutecznego kontaktu z PCPR czy PPP.

Tak ale obie te instytucje działają w Kamieniu Pomorskim a PPP w Wolinie działa z ograniczonym zakresie.

To właśnie generuje duże utrudnienie dla wielu dzieci i rodzin. Może wielu osobom wydawać się, że te instytucje są nie potrzebne. Tak jednak nie jest ciągle istnieje wzrastające zapotrzebowanie na pomoc ze strony poradni czy centrum. I czy się to komuś podoba czy nie to tak właśnie jest a naszym zadaniem jest zapewnienie realizacji tej potrzeby i usługi.

A co się kryje pod terminem "silny powiat"?

Siła powiatu widoczna jest poprzez instytucje działające na jego terenie. Powiat musi mieć opiekę medyczna w tym szpital na swoim terenie. Sąd, Urząd Skarbowy, ZUS, szkoły ponadgimnazjalne, domy dziecka czy domy pomocy społecznej. W poprzednich kadencjach udało się ochronić te instytucje przed wyprowadzeniem z powiatu. Może poza ZUS-em, ale o to możemy jeszcze powalczyć. I też może się wielu ludziom nie podobają te instytucje, ale one są, zajmują się naszymi sprawami i lepiej by było by działały na terenie naszego powiatu. Wyobraźmy sobie że musielibyśmy jeździć do Świnoujścia, Gryfic, Goleniowa lub Szczecina. Drobna sprawa to wyprawa na cały dzień a jakie przy tym koszty? Doświadczają tego osoby, które musiały pojechać do ZUS-u w Świnoujściu.

Dziękuję.

kww_wsKandydaci na listach do Rady Powiatu Kamieńskiego:

   Lista nr 16

Okręg 1 Kamień Pomorski

PK1. Wawrzyniak       Robert

2. Kropiowska       Krystyna

 

Okręg 2 Wolin

PW1. Czapkin            Paweł

2. Kamińska         Elżbieta

 

Okręg 3 Międzyzdroje, Dziwnów

PDz1. Taranowicz    Waldemar Jan

PM2. Kudłaszyk    Joanna

 

Okręg 4 Świerzno, Golczewo

PS1. Jerzy     Gawęcki

PG2. Bartniczuk  Waldemar, Adam

 

 

 

Powiat i region

IMG_8168W czwartek słuchacze UTW spędzili wieczór z Grzegorzem Miecugowem w gościnnych progach biblioteki w Międzyzdrojach.

Więcej…

Powiat i region

IMG_8715Kryzys na rynku owocowym, a zwłaszcza jabłek, trwa od pewnego już czasu w najlepsze. Wszyscy wiedzą doskonale o tym, że Moskwa z niezrozumiałych dla nas i UE powodów nie tak dawno zakazała przez jej rodzime przedsiębiorstwa importu tych owoców z Polski, a zawarte wcześniej kontrakty opiewały przecież na wiele setek milionów złotych.

Więcej…

ogłoszenie

LOKAL DO WYDZIERŻAWIENIA

Wydzierżawię lokal użytkowy o pow. 30 m2 w Międzyzdrojach przy ulicy Zwycięstwa 23 na działalność całoroczną. Lokal znajduje się przy głównej ulicy przelotowej.

Wiadomość tel. 606 445 091

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama