Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt
Reklama

Wiadomości

Powiat i region

d05-smTen weekend upłynął w Kamieniu Pomorskim przy dźwiękach muzyki ludowej. Do miasta przybyło około 30 zespołów z Ziem Odzyskanych, którzy zjechali na XVIII Festiwal Współczesnej Muzyki Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. W sobotę, podczas uroczystej inauguracji Burmistrz przekazał klucz do bram miasta zespołowi Wesoła Gromada z Mirostowic Górnych, który swoim występem otworzył przegląd konkursowy Festiwalu. Ta część imprezy podlegała ocenie jury w składzie prof. dr hab. Bogdan Matławski (przewodniczący komisji artystycznej festiwalu), dr hab. Mirosława Kozłowska, Kazimierz Miler oraz Donat Linkowski. Oprócz muzyki można było również odwiedzać stoiska z rękodziełem artystycznym oraz rozmaitymi smakołykami. Zespołom, po występach, wręczano śpiewniki okolicznościowe przygotowane przez redaktora Donata Linkowskiego oraz Valeriego Burianenko i wydane przez Kamieński Dom Kultury. Po części konkursowej, wieczorem odbyła się biesiada przy dalszym muzykowaniu najbardziej wytrwałych zespołów.

Więcej…

Powiat i region

DSC09166W lipcu pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach zainstalowali na terenie miasta i gminy znaki drogowe wskazujące atrakcje turystyczne i miejsca użyteczności publicznej. Pomysłodawcą oznakowania takich miejsc jest radny Piotr Nogala. Pomysł ten spotkał się z pełnym poparciem Komisji Spraw Komunalnych i Społecznych oraz całej Rady Miejskiej. Koszt wykonania projektu zmiany organizacji ruchu drogowego oraz montaż znaków wyniósł 22 145 zł. Oznakowanie tych miejsc ułatwi poruszanie się po mieście turystom odwiedzającym nasze miasto. Pracownicy ZOŚ zainstalowali także na terenie miasta i gminy 10 nowych tablic ogłoszeń, pozostałe tablice zostały odnowione. Prosimy o wykorzystywanie tych udostępnionych nośników i umieszczanie na nich plakatów i ogłoszeń, a nie jak to się często zdarza drzew. Dbajmy wszyscy o wygląd naszego miasta.

Więcej…

Powiat i region

IMG_1927Drugi dzień kamieński XVIII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna (niedziela 27 lipca) rozpoczął się tradycyjną mszą św. – ludową w miejscowej Katedrze, po czym uformował się długi wielobarwny, wesoły i śpiewający korowód złożony ze wszystkich zespołów uczestniczących w tej imprezie, który przechodząc ulicami miasta dotarł z wigorem do bram Amfiteatru.

Więcej…

Powiat i region


05-smZa nami pierwszy dzień XVIII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna.

Więcej…

Powiat i region

IMG_1574Pierwszy dzień (sobota 26 lipca) kamieńskiego 18. Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyn – twórcy tej imprezy przebiegał w wielkim upale. Uczestnicy z zespołów miały problem z wielką dozą świecącego niemiłosiernie słońca, bowiem ubrani w swe piękne stroje, które nie są przecież przystosowane do wielkich upałów, starali się w oczekiwaniu na swoją kolejkę szybko wystąpić i potem czym prędzej zniknąć, najlepiej nad morze. Dlatego też pierwsze godziny nie miały w Amfiteatrze dużej frekwencji. Dopiero kiedy słońce skryło się za chmurami po godzinie 16:00 słuchaczy i uczestników przybywało by w końcu Amfiteatr zapełnić się w 100 procentach.

Więcej…

Powiat i region

4ccbd8f9cf85039af7a26ff5d030e033_LZawodnicy wyruszyli o wiele wcześniej niż zazwyczaj. Rywalizacja w ostatnich dwóch wyścigach była bardzo zacięta. Reprezentanci naszego kraju po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych. Stelmaszyk Jonasz po pierwszym biegu był pierwszy, a w drugim - jak sam przynał - musiał tylko kontrolować sytuację. Ostatecznie dwa z trzech miejsc na podium należały do naszych reprezentantów: POL 205300 Stelmaszyk Jonasz POL 195310 Rudawski Marcin BEL 207173 De Smet William AUS 202854 Brown Tristan LTU 202773 Pajarskas Martis POL 205643 Kubiak Tadeusz. Łącznie podczas całych regat rozegrano 10 wyścigów.

Więcej…

Powiat i region

noiwqe_rybyW dniu 23 lipca w Dziwnowie na placu przy ulicy Orzeszkowej odbył się Festiwal Dorsza i Flądry - Wielki przypływ.

Więcej…

Reklama

ogłoszenie

Uprzejmie informuję Szanownych Pacjentów, iż w związku z zakończeniem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, od dnia 1 lipca 2014 roku do Gabinetu Stomatologicznego w Świerznie zapraszam wyłącznie na wizyty prywatne.

lek. stom. Maria Pakuła

ogłoszenie

SPRZEDAM MIESZKANIE

CENTRUM SZCZECINA UL. WOJSKA POLSKIEGO 57 – pomiędzy ul. Jagiellońską a Placem Szarych Szeregów.
Mieszkanie 62,5 m. kw. w wysokim parterze, wejście z bramy (od ulicy).
tel. 606 836 236

ogłoszenie

LOKAL DO WYDZIERŻAWIENIA

Wydzierżawię lokal użytkowy o pow. 30 m2 w Międzyzdrojach przy ulicy Zwycięstwa 23 na działalność całoroczną. Lokal znajduje się przy głównej ulicy przelotowej.

Wiadomość tel. 606 445 091

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama