Wywiad z Krzysztofem Gusterem – trenerem „Korony” Stychowo z B klasy

„Do trzech razy sztuka. Liczymy na upragniony awans, który niepotrzebnie zaprzepaściliśmy w poprzednim sezonie.” – mówi w wywiadzie Krzysztof Guster, grający trener „Korony” Stuchowo, z nowopowstałej po reorganizacji klasy B (niegdyś A klasa).

Red. Proszę powiedzieć jak przebiegały wasze przygotowania do niełatwego sezonu? Czy jesteś zadowolony z przygotowań?

K.G. Przygotowania do sezonu cały czas jeszcze trwają. W trakcie tego czasu skupiliśmy się w większości na grach kontrolnych rozgrywając mecze  praktycznie w każdą środę oraz weekendy. Nie mniej jednak było również sporo biegania na treningach, były również treningi rowerowe, jak i trening na plaży. Generalnie jestem zadowolony z naszych przygotowań.

Red. Czego możemy się spodziewać po Waszym zespole w nadchodzącym sezonie?

K.G. Przychodząc do klubu w ubiegłym sezonie założyliśmy, że naszym celem jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, co niestety nam się nie udało zrealizować.

Ten temat jest już za nami i nie będę go teraz komentował . W tym sezonie  założyliśmy sobie, że, jak to się potocznie mówi: co się odwlecze to nie uciecze. I po prostu będziemy walczyć o ten awans. Lecz dodam, że będzie zapewne  niezmiernie ciężko o to, ale w piłce, jak również w życiu codziennym, trzeba stawiać przed sobą kolejne cele do realizacji. I taki my też mamy.

Red. Konkurencja w lidze na pewno będzie spora. Jakie są zatem wasze zapatrywania na cały sezon lub na pierwszą, zasadniczą rundę?

  1. G. Konkurencja zawsze była, jest i będzie. Na pewno o awans będzie walczyć silne w tym roku kadrowo „Prawobrzeże” Świnoujście, które podobnie jak my, również od kilku sezonów puka do drzwi wyższej klasy rozgrywkowej.

Chcemy dobrze zacząć ten sezon , pokazać charakter, i to, że „Korona” potrafi grać w piłkę, no o oczywiście, utrzymać bardzo dobrą atmosferę w drużynie. 

Red. Twoim zdaniem: w jakiej konfiguracji znajduje się zespół na tle potencjalnych rywali?

  1. G. Na pewno zespół będzie dobrze przygotowany do pierwszego meczu (z „Bizonem” Cerkwica na wyjeździe 25.08.2018 r. – przyp. red.).

Nie wiem w jakiej formie znajdują się nasi potencjalni rywale, gdyż praktycznie nie rozgrywaliśmy gier kontrolnych z drużynami z naszej grupy.

Red. Celujecie w…? No właśnie. Twoim zdaniem; jakie miejsce interesuje Wasz zespół i oczywiście klub, na koniec tej rundy, jak i na zakończenie sezonu?

K.G. Jak już powiedziałem wcześniej, chcemy w tym sezonie awansować do wyższej klasy rozgrywkowej, czego oczywiście zawodnikom, zarządowi i sobie serdecznie życzę. Po prostu wszystko w naszych głowach i nogach.

Red. Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę zespołowi samych sukcesów, no i oczywiście, upragnionego awansu.

K.G. I ja dziękuję. Pozdrawiam serdecznie naszych wiernych Kibiców i obiecuję, że postaramy się im i sobie sprawić miłą niespodziankę na koniec sezonu w czerwcu przyszłego roku.

Rozmawiał Mirosław Iwaszczyszyn

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *