reklamuj-sie-2

Świerzno

„Transport na życzenie” Budujemy system transportu publicznego na terenach wiejskich

Nie mają jak dojechać do pracy, urzędu, lekarza. Wykluczenie transportowe to problem mieszkańców m.in. środkowej części Pomorza Zachodniego. Zapraszamy na konferencję prasową Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza poświęconą projektowi „Transport na życzenie”, która odbędzie się w piątek 11 października br. To pilotażowe działanie, poprzez które samorządowcy z Pomorza Zachodniego zbudują system transportu publicznego na terenach wiejskich.Więcej »

Mieszkańcy Powiatu Kamieńskiego z apelem o uratowanie szpitala  w Kamieniu Pomorskim       

Społeczny Komitet Mieszkańców Powiatu Kamieńskiego powołany do Zbiórki  podpisów pod Apelem w sprawie ratowania szpitala  skierował w dniu 19 września 2019 roku  do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów R.P. oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministra Zdrowia Apel w sprawie szpitala w Kamieniu Pomorskim. Apel ten został skierowany również do Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Starosty Kamieńskiego. Treść apelu publikujemy poniżej. Z informacji  uzyskanej z sekretariatu  Pana Premiera wynika, że  odpowiedź na Apel zostanie już niebawem przesłana na adres Społecznego Komitetu która to zostanie niezwłocznie opublikowana na łamach portalu Echo Powiatu Kamieńskiego.                                     Więcej »

Pasowanie na Ucznia

27 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Juliana Grunera w Świerznie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, którą poprowadzili uczniowie: Zuzia i Olek.  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy, który reprezentował Pana Wójta, Dyrektor szkoły, rodzice, babcie, uczniowie klasy IIa, IIb i III wraz z wychowawcami. Pierwszoklasiści wystąpili w programie artystycznym podczas, którego przystąpili do egzaminu, który wspaniale zdali, a  publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.  W dalszej części uroczystości złożyli ślubowanie. Po nim, Pan Dyrektor szkoły Tomasz Heppner, dokonał aktu Pasowania na Ucznia. Następnie uczniowie złożyli podpisy pod Aktem Ślubowania. Na koniec przyszedł czas na upominki, pamiątki i słodycze od Pana Wójta, rodziców i uczniów klasy IIa, IIb i III. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczniów i gości.

źródło: spswierzno.edupage.org

 

Artur Łacki z wizytą u starosty Kamieńskiego w sprawie szpitala

W dniu 22 września Artur Łacki, kandydat Koalicji Obywatelskiej oraz Radny Sejmiku Wo0jewództwa Zachodniopomorskiego spotkał się ze starostą Powiatu Kamieńskiego, Panią Wicestarostą oraz Burmistrzem Międzyzdrojów  w sprawie szpitala w Kamieniu Pomorskim.Więcej »

Umowa na dofinansowanie przebudowy sześciu dróg powiatowych podpisana!

W Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim wojewoda przy udziale radnego województwa zachodniopomorskiego Michała Kamińskiego podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych. Są to: dcroga nr 1024Z Gostyń-Pobierowo – I etap oraz nr 1039Z w granicach powiatu kamieńskiego – II etap, na łączną kwotę 2 mln 237 tys. zł. Dofinansowanie otrzymały też drogi w gminach: Dziwnów – 565 tys. zł na przebudowę drogi nr 810022Z – ul. Plażowa w Międzywodziu; Świerzno – 1 mln 144 tys. zł na przebudowę drogi w kierunku boiska sportowego w Świerznie; Międzyzdroje – 665,8 tys. zł na przebudowę ul. Bocznej w Lubinie; Golczewo – 620,6 tys. zł na inwestycje na ul. Miodowej w Golczewie łączącej ul. Szkolną z drogą wojewódzką nr 106. Rządowe dofinansowanie projektów w powiecie kamieńskim wynosi 5,2 mln zł.- Dzięki rządowemu wsparciu lokalne drogi będą bezpieczniejsze dla użytkowników – mówił wojewoda Tomasz Hinc.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym dotyczący podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 roku Funduszowi z budżetu państwa. Najistotniejszym elementem planowanych zmian będzie przekazanie dodatkowej puli pieniędzy przede wszystkim na funkcjonowanie szpitali powiatowych.
Szpital w Kamieniu Pomorskim otrzymał dofinansowanie rządowe w kwocie ponad 700 tys. zł. W urzędzie wojewódzkim w Szczecinie na konferencji prasowej ogłosił wojewoda Tomasz Hinc i miedzy innymi Michał Kamiński radny województwa zachodniopomorskiego mieszkaniec Kamienia Pomorskiego.

W.T.

Sobotnie A – klasowe Małe Derby Powiatu dla „Jantara” i klęska stuchowian w Dziwnowie JANTAR Dziwnów – KORONA Stuchowo 8:1 (2:1)

Na godzinę 11:00 zaplanowano niedzielne spotkanie pomiędzy dziwnowskim „Jantarem”, a „Koroną” Stuchowo. Zespół z Dziwnowa miał przed tym spotkaniem komplet trzech wygranych i przewodził stawce A klasowców. Z kolei „Korona” miała dotąd na koncie ledwie jedną wygraną i dwie porażki.Więcej »

Czy Sekretarz Gminy Kamień Pomorski złamała prawo?

O Annie Stanaszek-Kaczor, Sekretarz Gminy Kamień Pomorski na łamach naszego portalu oraz w Gazecie Nowy Pomorzanin pisaliśmy już nie raz. Dziś wracamy do tego tematu, by rozważyć czy Pani Sekretarz pełniąc ten Urząd nie złamała prawa. Naszą uwagę dotycząca Pani Sekretarz zwrócił list jednego z byłych pracowników Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, skierowany do CBA i Wojewody Zachodniopomorskiego. List ten jego autor przekazał do naszej redakcji do ewentualnego wykorzystania. Po jego analizie, uznaliśmy, że sprawa jest poważna, a mieszkańcy gminy Kamień Pomorski mają prawo wiedzieć, że jeden z najważniejszych Urzędników gminy za wiedzą i zgodą Burmistrza Stanisława Kuryłły łamie prawo! W swoim liście skierowanym do CBA były urzędnik gminy Kamień Pomorski między innymi pisze.   Więcej »

Zabytki – umowy / Kamień Pomorski

W tym roku z budżetu województwa na ratowanie zabytków trafi 1,6 mln zł. Dzięki temu wsparte zostaną prace przy 67 obiektach w całym regionie. Wicemarszałek Jarosław Rzepa podpisze jutro (czwartek 27 czerwca br.) w Kamieniu Pomorskim kolejne dwie umowy, o łącznej wartości 80 tys. zł.Więcej »

Słoneczne kolorowe i śpiewne Dni Świerzna rozpoczęły letnią kanikułę

Dniami Świerzna w ostatni weekend, najmniejsza gmina powiatu kamieńskiego powitała sezon letni i go tym samym rozpoczęła. Tym razem imprezę podzielono na dwa dni. Najpierw w piątek 21.06. w Świerznie w hali sportowej odbywały się gry i zabawy dla dziatwy, konkursy sprawnościowe, a także gra w piłkę nożną.Więcej »