reklamuj-sie-2

Świerzno

Świerznowski Gminny Turniej Pożarniczy rozstrzygnięty

Dzisiaj, we wtorek 6 marca br. w hali sportowej w Świerznie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej.Więcej »

Pani Bronisława Przybylak obchodziła 104 urodziny

 We wtorek 20 lutego 2018 roku jubileusz 104 urodzin obchodziła najstarsza mieszkanka gminy Świerzno – Pani Bronisława Przybylak.

Więcej »

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.Więcej »

V. Memoriał im. Tadeusza Mandziaka w halowej piłce nożnej w Świerznie

V. Memoriał im. Tadeusza Mandziaka w halowej piłce nożnej w Świerznie

Zebrania sprawozdawcze z działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych za 2017 gminy Świerzno

Na terenie gminy Świerzno rozpoczęły się właśnie zebrania sprawozdawcze z działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych za 2017 rok podczas których członkowie Zarządu przedstawiają osiągnięcia oraz sukcesy swoich jednostek a także prezentują sprzęt zakupiony w ostatnim okresie sprawozdawczym wskazując formy jego pozyskania.Więcej »

Pierwszy sparing stuchowskiej „Korony”

„Korona” Stuchowo, która współlideruje w A klasie rozegrała w sobotę (27.01.) na sztucznej nawierzchni boiska w Kamieniu Pomorskim, pierwszy oficjalny sparing. Jej przeciwnikiem była „Sparta” Gryfice, aktualnie szósty zespół klasy okręgowej.Więcej »

Sołecki wyjazd do kina

W piątek 19 stycznia br. dzieci oraz młodzież wraz z opiekunami z Sołectwa Stuchowo wybrali się do kina w Gryficach na film animowany pt. „Fernando”.Więcej »

Królowa Śniegu

We wtorek, 23 stycznia br. do hali sportowej w Świerznie przyjechała do nas Grupa Teatralna Krak Art z baśnią Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.Więcej »

Rewitalizacja Gminy Świerzno – co oznacza i dlaczego jest taka ważna?

Z łacińskiego re+vita oznacza dosłownie „przywrócenie do życia” lub „ożywienie”.
W dzisiejszych czasach odnosi się między innymi do wartości kulturowych, miejsc czy zabytków. Jedna z definicji brzmi: Rewitalizacja to kompleksowy proces przemian społecznych, ekonomicznych, przestrzennych i technicznych służących wyprowadzeniu ze stanu kryzysowego najbardziej zdegradowanych obszarów”.Więcej »

KAMIEŃSKI FINAŁ WOŚP już w niedzielę 14 stycznia 2018 roku

Aż stu pięćdziesięciu wolontariuszy będzie kwestowało na ulicach Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Dziwnowa ale również w Stuchowie i Świerznie.Więcej »