reklamuj-sie-2

Świerzno

Dni Świerzna – 21 czerwca Hala sportowa w Świerznie

Wójt gminy Świerzno zaprasza w dniu 21 czerwca do Hali sportowej w Świerznie na „Dni Świerzna’.

Nasz powiat z dofinansowaniem na drogi

Powiat Kamieński i Gmina Świerzno otrzymały dotację na przebudowę dróg w okolicach miejscowości Kłęby i na odcinku Duniewo – Krzemykowo.Więcej »

Gmina Świerzno otrzyma trzysta tysięcy zł na budowę świetlicy

Gmina Świerzno otrzyma 300.000,- zł na budowę świetlicy wiejskiej w Ciesławiu. Całkowity koszt inwestycji to 381 884,42 zł.Więcej »

Tradycja łączy pokolenia

Już po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Świerznie odbywają się warsztaty związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy.Więcej »

Turniej wiedzy pożarniczej w Świerznie

W czwartek 7 marca 2019 roku na hali sportowej w Świerznie odbyły się eliminacje gminne XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“, który ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gostyniu, Szkoły Podstawowej w Stuchowie oraz z Gimnazjum w Świerznie.Więcej »

Malowanie wełną

Z filcu można zrobić prawie wszystko: biżuterię, ozdoby, przedmioty do dekoracji( broszki, kwiaty), części garderoby lub popularne ostatnio postacie zwierzęce czy ludzkie.Więcej »

W Chominie będzie syrena alarmowa

Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz podpisał umowę użyczenia nowej syreny alarmowej z Wojewodą Zachodniopomorskim.Więcej »

Wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Po zakończonej służbie, dzielnicowy z Posterunku Policji w Dziwnowie wracał do domu. Na wysokości jednej z hurtowni w Gostyniu funkcjonariusz zauważył, że jadący z naprzeciwka motorower przewraca się, a prowadzący go mężczyzna upada na pobocze. Policjant natychmiast zawrócił swój samochód, żeby udzielić pomocy motorowerzyście. Niestety okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Świerzno był nietrzeźwy.Więcej »

Szczególnie piękny Jubileusz 105. Urodzin Pani Bronisławy Przybylak!

W minioną środę, 20 lutego 2019 roku, piękny jubileusz swoich 105. Urodzin obchodziła najstarsza mieszkanka gminy Świerzno, Pani Bronisława Przybylak.Więcej »

Jak przebiegały ferie zimowe w Świerznie

Ferie zimowe dobiegły końca. Dla dzieci uczęszczających do świetlicy wiejskiej w Świerznie przygotowano różnorodne formy spędzenia wolnego czasu. Dużym  powodzeniem  cieszyły się zajęcia sportowe, gry i zabawy sprawnościowe przeprowadzone w hali sportowej. Kilkudziesięciu uczestników zgromadził też Turniej Tenisa Stołowego, gdzie rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych.Więcej »