reklamuj-sie-2

Świerzno

Grupa małych miłośniczek szycia ręcznego w Gostyniu

Więcej »

To już 20. lat zespołu „Suchowianki” ze Stuchowa

W 1997 roku, z inicjatywy ks. Adama Komisarczyka powstał zespół „Stuchowianki” ze Stuchowa, w gminie Świerzno. I dziś wiadomo, że tamta kulturalna inicjatywa okazała się przysłowiowym strzałem w „dziesiątkę”, zapoczątkowując długoletnią przyjaźń między członkiniami zespołu, które dzielą ze sobą pasję i zamiłowanie do muzyki ludowej. A przy tym aktywnie biorą udział w życiu społecznym, nie tylko swojej miejscowości, ale i też w całej świerznowskiej gminy.Więcej »

Świerznowskie dożynki, jak bardzo udane, jak zawsze urokliwe i bardzo taneczne

Mszą św., w miejscowym kościele, w sobotę 2 września, rozpoczęły się doroczne gminne dożynki w Świerznie. Potem korowód z plonami i wieńcami dożynkowymi, które w piękny, wręcz misterny sposób przygotowały wszystkie sołectwa, których w gminie Świerzno jest dziewięć.Więcej »

2 września 2017 – dożynki w Świerznie

Gmina Świerzno zaprasza wszystkich chętnych na dożynki.Więcej »

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zapobiegli tragedii

20 lipca 2017r. starszy dzielnicowy asp. szt. Sławomir Bojanowski oraz dzielnicowy mł. asp. Piotr Woźny udaremnili próbę samobójczą, którą podjął jeden z mieszkańców gminy Świerzno. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP Świerzno, jednak to kamieńscy policjanci podjęli czynności ratunkowe.

Więcej »

Świerznowskie powitanie lata 2017 na sto dwa!

Od rana w minioną sobotę w Świerznie, wszyscy wyglądali w niebo licząc na to, że tego dnia pogoda będzie łaskawa, bowiem tu właśnie odbywać się miał festyn powitania lata. Ostatecznie, mimo zachmurzenia, jakoś aura zlitowała się nad uczestnikami festynu, bowiem nie padało.Więcej »

Festyn Świerznowski – Powitanie Lata 2017 r.

Festyn  Świerznowski – Powitanie Lata 2017 r. – 24 czerwca godzina 13.00

Dzień Dziecka w Stuchowie

 

1 czerwca w Świetlicy wiejskiej w Stuchowie odbył się Dzień Dziecka.Więcej »

Barszcz Sosnowskiego

Urząd Gminy w Świerznie zamieszcza poniżej najważniejsze informacje dotyczące biologii, sposobów zwalczania oraz środków ostrożności w postępowaniu z roślinami należącymi do inwazyjnych gatunków barszczy kaukaskich.Więcej »

III Olimpiada Przedszkolna w Świerznie

Dnia 8.06.2017 roku odbyła się III Olimpiada Przedszkolna w Świerznie. Więcej »