reklamuj-sie-2

Świerzno

Zabytki – umowy / Kamień Pomorski

W tym roku z budżetu województwa na ratowanie zabytków trafi 1,6 mln zł. Dzięki temu wsparte zostaną prace przy 67 obiektach w całym regionie. Wicemarszałek Jarosław Rzepa podpisze jutro (czwartek 27 czerwca br.) w Kamieniu Pomorskim kolejne dwie umowy, o łącznej wartości 80 tys. zł.Więcej »

Słoneczne kolorowe i śpiewne Dni Świerzna rozpoczęły letnią kanikułę

Dniami Świerzna w ostatni weekend, najmniejsza gmina powiatu kamieńskiego powitała sezon letni i go tym samym rozpoczęła. Tym razem imprezę podzielono na dwa dni. Najpierw w piątek 21.06. w Świerznie w hali sportowej odbywały się gry i zabawy dla dziatwy, konkursy sprawnościowe, a także gra w piłkę nożną.Więcej »

Dni Świerzna – 21 czerwca Hala sportowa w Świerznie

Wójt gminy Świerzno zaprasza w dniu 21 czerwca do Hali sportowej w Świerznie na „Dni Świerzna’.

Nasz powiat z dofinansowaniem na drogi

Powiat Kamieński i Gmina Świerzno otrzymały dotację na przebudowę dróg w okolicach miejscowości Kłęby i na odcinku Duniewo – Krzemykowo.Więcej »

Gmina Świerzno otrzyma trzysta tysięcy zł na budowę świetlicy

Gmina Świerzno otrzyma 300.000,- zł na budowę świetlicy wiejskiej w Ciesławiu. Całkowity koszt inwestycji to 381 884,42 zł.Więcej »

Tradycja łączy pokolenia

Już po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Świerznie odbywają się warsztaty związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy.Więcej »

Turniej wiedzy pożarniczej w Świerznie

W czwartek 7 marca 2019 roku na hali sportowej w Świerznie odbyły się eliminacje gminne XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom“, który ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gostyniu, Szkoły Podstawowej w Stuchowie oraz z Gimnazjum w Świerznie.Więcej »

Malowanie wełną

Z filcu można zrobić prawie wszystko: biżuterię, ozdoby, przedmioty do dekoracji( broszki, kwiaty), części garderoby lub popularne ostatnio postacie zwierzęce czy ludzkie.Więcej »

W Chominie będzie syrena alarmowa

Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz podpisał umowę użyczenia nowej syreny alarmowej z Wojewodą Zachodniopomorskim.Więcej »

Wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Po zakończonej służbie, dzielnicowy z Posterunku Policji w Dziwnowie wracał do domu. Na wysokości jednej z hurtowni w Gostyniu funkcjonariusz zauważył, że jadący z naprzeciwka motorower przewraca się, a prowadzący go mężczyzna upada na pobocze. Policjant natychmiast zawrócił swój samochód, żeby udzielić pomocy motorowerzyście. Niestety okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Świerzno był nietrzeźwy.Więcej »