Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Wiadomości

Powiat i region

Depopulacja_ludzkoci_1Demografowie ostrzegają, że jeśli wskaźnik urodzeń pozostanie na tym samym poziomie jak obecnie to do 2050 roku na świecie nastąpi ekologiczne przeciążenie Ziemi oraz globalny głód. Wszystko to wydaje się być nie do zatrzymania, gdy patrzy się na wzrost dzietności na całym świecie. Naukowcy sugerują, że aby przeciwdziałać w jakiś sensowny sposób niedoborom żywności potrzebne będzie współdziałanie bardzo wielu państw w podobny sposób jak współpracują dzisiaj, szczególnie w zakresie polityki energetycznej.

Więcej…

Powiat i region

Piłkarze IV ligi i klasy okręgowej rozegrają w ten weekend trzecią kolejkę spotkań, zaś A i B klasa rozpocznie właśnie swe boje pierwszą kolejką.

Więcej…

Powiat i region

DSC02590Piłkarze IV ligi i klasy okręgowej rozegrają w ten weekend trzecią kolejkę spotkań, zaś A i B klasa rozpocznie właśnie swe boje pierwszą kolejką.

Więcej…

Powiat i region

ospik00

28 sierpnia 2014 odbył się ostatni z cotygodniowych wakacyjnych Pikników Rodzinnych na Marinie w Kamieniu Pomorskim. Pożegnalny piknik był piknikiem o tematyce cyrkowej. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach żonglersko-kuglarskich, bawić się rozmaitymi akcesoriami cyrkowymi i obejrzeć spektakl przygotowany przez Klauna Tomiego oraz grupę FLOW. Organizatorem wakacyjnego cyklu spotkań był Kamieński Dom Kultury i Marina w Kamieniu Pomorskim, a także – w przypadku poszczególnych pikników – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Uzdrowisko i Komenda Powiatowa Policji.

Więcej…

Powiat i region

1

Nagrody trafią do 6 uczniów z Gminy Międzyzdroje! Rozdane zostaną podczas uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014/2015.

Więcej…

Powiat i region

507

Dzisiaj do Stowarzyszenia Jacht Klub Kamień Pomorski przyszedł list od Jerelyn Biehl – Snipe Class Executive Director z San Diego w USA. List zawiera podziękowania za wspaniałą organizację Mistrzostw Europy w Klasie Słonka, które odbyły się w Kamieniu pomorskim w dniach 13-23 sierpnia. Szczególne podziękowania Pani Jerelyn kieruje do obsługi i wolontariuszy. Jak powiedział Marek Świderski – prezes Jacht Klubu Kamień Pomorski i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw: „To miłe uczucie, kiedy ktoś docenia twój wysiłek. Dla nas, ludzi ze społecznej organizacji jaką jest Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski, to bardzo ważne, że to co robimy znajduje uznanie. Chcemy robić jak najlepiej, bo tylko wtedy możemy osiągnąć cele jakie sobie zakładamy podejmując się organizacji takiej imprezy. Chodzi szczególnie o promocję Kamienia Pomorskiego, kamieńskiej mariny i Zalewu Kamieńskiego”.

Więcej…

Powiat i region

Corrida_w_Marbelli_1Morze Śródziemne to wielki gar, ogrzewany nieustannie przez mordercze słońce. Jak w każdym podgrzewanym garze, woda zaczyna w nim gwałtownie parować. Parowanie uruchamia gigantyczną pompę ssącą, która przez szczelinę między Europą a Afryką próbuje uzupełnić z Atlantyku brakującą wodę, ulatującą do atmosfery. To wywołuje stały prąd, który przez Cieśninę Gibraltarską niesie ogromne masy chłodnej wody na wschód. Ten prąd miesza się jednak ze strumieniami pływowymi, które cztery razy na dobę podążają za oddychającym w rytmie księżyca oceanem. Taka sytuacja wywołuje spore zamieszanie w okolicach Słupów Heraklesa. Są tu miejsca, gdzie stroma, metrowa fala utrzymuje się nawet przy całkiem bezwietrznej pogodzie. Lepiej nie znaleźć się w takim rejonie przy silnym wietrze, kiedy rozbujany Atlantyk dołoży swoje trzy grosze.
Otoczony górami i pustyniami gar może jednak zacząć kipieć, kiedy gorące powietrze nie ma dokąd ulecieć, bo pokrywka ze stacjonarnego wyżu leży na nim płasko. Wtedy jedynym wentylem bezpieczeństwa jest mały otworek na skraju przykrywki gara, jakim jest Cieśnina Gibraltarska. Przez ten wentyl raz na jakiś czas wylatuje gorące powietrze, wywołując wiejący kilka dni wiatr levanter.

Więcej…

Powiat i region

P1320320W czwartek 28 sierpnia na boisku we Wrzosowie odbył się festyn sołecki. Na festynie spotkali się mieszkańcy Wrzosowa by przy ognisku przy muzyce odpocząć, porozmawiać i posłuchać występu zespołu muzycznego z Kowar.

Więcej…

Reklama

ogłoszenie

Uprzejmie informuję Szanownych Pacjentów, iż w związku z zakończeniem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, od dnia 1 lipca 2014 roku do Gabinetu Stomatologicznego w Świerznie zapraszam wyłącznie na wizyty prywatne.

lek. stom. Maria Pakuła

ogłoszenie

SPRZEDAM MIESZKANIE

CENTRUM SZCZECINA UL. WOJSKA POLSKIEGO 57 – pomiędzy ul. Jagiellońską a Placem Szarych Szeregów.
Mieszkanie 62,5 m. kw. w wysokim parterze, wejście z bramy (od ulicy).
tel. 606 836 236

ogłoszenie

LOKAL DO WYDZIERŻAWIENIA

Wydzierżawię lokal użytkowy o pow. 30 m2 w Międzyzdrojach przy ulicy Zwycięstwa 23 na działalność całoroczną. Lokal znajduje się przy głównej ulicy przelotowej.

Wiadomość tel. 606 445 091

Reklama
Reklama