Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Wiadomości

Powiat i region

DSC02400Dziś pierwszy dzień MistrzrtrzostwSwiata w Dziwnowie. Wyniki i informacje uzysdkasz ba stronie- 

Więcej…

Powiat i region

Bryza_Jatki_-_I_miejsce18 lipca 2014 roku na orliku obok hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrany został mecz finałowy kończący II edycję Kamieńskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło 9 drużyn, które od maja rywalizowały ze sobą. Do fazy play-off awansowały cztery najlepsze zespoły: Play Kamień Pomorski, KRAM Kamień Pomorski, DarKing oraz Bryza Jatki.

Więcej…

Powiat i region

RadaO wyborze na sekretarza w gminie Wolin wbrew obowiązującemu prawu pisały wszystkie lokalne media. Skargę na decyzję Burmistrza do Wojewody złożył dziennikarz portalu Kamieńskie Info Paweł Ukraiński. Wojewoda skierował skargę do rozpatrzenia do Rady Miejskiej w Wolinie. Ta 30 maja 2014 roku odrzuciła skargę Pawła Ukraińskiego uznając ją za bezzasadną. W uzasadnieniu do uchwały Rada wskazuje na przepis art. 229 pkt 3 KPA odrzuciła skargę, uznając iż nie posiada w tym zakresie stosownej kompetencji oraz poinformowała, że nie dokona oceny zasadności złożonej skargi.

Więcej…

Powiat i region

Jasiwicz_i_FrankowskiRadny Witold Rudnicki znowu górą. Kolejny już raz udowodnił, że Rada Miejska Wolina łamie prawo. Nasza redakcja dotarła do uchwały Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie nr XIII.91.S.2014 z dnia 17 czerwca 2014 roku. Z treści tej uchwały wynika, że Kolegium RIO stwierdziło nieważność uchwały Rady Miejskiej w Wolinie Nr LIII/639/14 z dnia 8 maja 2014 roku zmieniającą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie przez Gminę Wolin poręczenia umowy o dofinansowanie Projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego - sieci portów turystycznych Pomorza Zachodniego.

Więcej…

Powiat i region

f78403fadb58d56837ebb9303b14d00d_originalBy gmina Wolin mogła się prężnie rozwijać, a ludziom żyło się dostatnio, od dłuższego czasu włodarze gminy Wolin podejmowali decyzje, które miały doprowadzić do tego celu. Takimi między innymi decyzjami były uchwały Rady Miejskiej w Wolinie w sprawie uchwalenia Miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Jeden z takich planów obejmuje tereny położone w miejscowości Sierosław. Plan został uchwalony, sprawujące w tym okresie włodarze gminy podjęli działania zmierzające do doprowadzenia do terenów objętych planami zagospodarowania między innymi kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Ale jak to wszędzie bywa władza sprawowana w gminach nie jest dana raz na zawsze. Przyszły wybory, od ponad siedmiu lat Burmistrzem gminy Wolin jest Eugeniusz Jasiewicz. Mieszkańcom Sierosławia, tak jak i mieszkańcom miejscowości gminy Wolin wydawało się, że będzie lepiej. A jak jest - dowiecie się z tego artykułu.

Więcej…

Powiat i region

JasiewiczSiła złego na jednego - skarży się Jasiewicz wszem i wobec. Jak wynika z pisma Departamentu Kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych uwzględnił skargę Kamila Maciejowskiego i działając na podstawie art. 161 ust. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie postępowania na wykonanie interwencyjnych badań archeologicznych w obszarze realizacji inwestycji pn. Budowa sieci wodociągowych na trasie: Wolin - Płocin, Ładzin - Rabiąż, Rabiąż - Kolonia Domysłów, Wolin - Darzowice -Unin w Gminie Wolin.

Więcej…

Powiat i region

W_dziecicym_wiecieNa zdjęciu Pola Janowicz z dalekiego Elbląga (ur. 11.09.2009 r.), który jest pierwszym dzieckiem państwa Eweliny (rodowita elblążąnka) i Tomasza (pochodzi ze Świnoujścia), a cała rodzina obecnie przebywa nad morzem delektując się w upalnym słońcu wymarzonymi na ten rok wakacjami.

Więcej…

Powiat i region

IMG_0025Przed nami 11 –ty festiwal Siły Sprawności i Urody. Impreza organizowana od 2003 roku w Międzyzdrojach jako finał mistrzostw strongman amatorów na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w sezonie letnim w naszym mieście. W tym roku organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy i rozbudowany program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

Więcej…

Powiat i region


cebulaPochodzi z Azji. Smakowała już starożytnym Egipcjanom, a w średniowieczu chroniła przed morowym powietrzem miasta wyniszczane przez dżumę. W czasie II wojny światowej w bombardowanej przez niemieckie naloty Anglii, często stanowiła główną nagrodę w konkursach radiowych organizowanych przez BBC.

Więcej…

Powiat i region

IMG_1369Przy znakomitej pogodzie i fantastycznej scenerii nad wodami Zalewu Kamieńskiego w Amfiteatrze w Kamieniu Pomorskim zgromadziło się bardzo wiele osób, w tym uczestnicy Światowego Zlotu Żeglarzy Polonijnych by wysłuchać muzyki szantowej czyli żeglarskiej.

Więcej…

Reklama

ogłoszenie

Uprzejmie informuję Szanownych Pacjentów, iż w związku z zakończeniem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, od dnia 1 lipca 2014 roku do Gabinetu Stomatologicznego w Świerznie zapraszam wyłącznie na wizyty prywatne.

lek. stom. Maria Pakuła

ogłoszenie

SPRZEDAM MIESZKANIE

CENTRUM SZCZECINA UL. WOJSKA POLSKIEGO 57 – pomiędzy ul. Jagiellońską a Placem Szarych Szeregów.
Mieszkanie 62,5 m. kw. w wysokim parterze, wejście z bramy (od ulicy).
tel. 606 836 236

ogłoszenie

LOKAL DO WYDZIERŻAWIENIA

Wydzierżawię lokal użytkowy o pow. 30 m2 w Międzyzdrojach przy ulicy Zwycięstwa 23 na działalność całoroczną. Lokal znajduje się przy głównej ulicy przelotowej.

Wiadomość tel. 606 445 091

Reklama
Reklama