Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Wiadomości

Powiat i region

Grzechy_dietetyczne_1Mamy zimę i często w tym okresie czasu zaniedbujemy nasze ciało, zapominając przy tym o ruchu i jak najbardziej zdrowym odżywianiu się. Ukryci pod grubą warstwą odzieży pozwalamy sobie na większy luz. Jednak pamiętać musimy, że zbliża się oczekiwana przez wszystkich wiosna, a potem lato. Przychodzi więc czas na to, by chować z wolna nasze grube swetry, ciepłe i obszerne płaszcze. Zaczynamy się ubierać nieco lżej odsłaniając naszą sylwetkę.

Więcej…

Powiat i region

Nie każdy ból czy ukłucie oznaczają, że trzeba natychmiast udać się do lekarza. Ale są takie, których nie można lekceważyć, zwłaszcza jeśli pojawiają się nagle lub towarzyszy im gorączka. Wyjaśniamy, jak rozpoznać ból, który nawet jeśli jest niewielki, wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej.

Więcej…

Powiat i region

Projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego zgłoszony przez Prezydenta RP [art. 9 – Dostępność, art. 29 – Udział w życiu politycznym i publicznym*
Prezydent RP zgłosił projekt nowelizacji Kodeksu Wyborczego [Projekt Prezydenta RP]. Zgłoszone poprawki zakładają m.in. likwidację nakładek na karty do głosowania (uchylenie art. 40a KW) wykorzystywane przez osoby niewidome, słabowidzące, co wiąże się z pozbawieniem możliwości bezpośredniego oddania głosu wymienionej grupy osób, gdyż nowelizacja nie wprowadza w zastępstwie innej techniki tajnego i samodzielnego oddania głosu. Do Sejmu została zgłoszona petycja w sprawie utrzymania nakładek na karty do głosowania.
[Petycja]

Więcej…

Powiat i region

5_Marca_2015_-_plakatDokładnie za tydzień minie 70 lat od chwili wdarcia się rosyjskich czołgów i piechoty w granice Kamienia Pomorskiego. Wśród żołnierzy szturmujących miasto byli także Polacy z 5. Pułku Piechoty II Dywizji, dowodzonej przez pułkownika Szabelskiego, z I Armii Wojska Polskiego.

Więcej…

Powiat i region

6 marca 2015 w Sosnowicach koło Golczewa odbędzie się uroczystość upamiętnie nia więźniów i robotników obozu pracy Heinrichshof. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem do Golczewa i uczestnictwem w uroczystości prosimy o kontakt i zapisy w siedzibie zarządu PZERI w godz. 10:00-14:00 od wtorku do piątku (Ul. Tadeusza Kościuszki 3, Kamień Pomorski) lub kontakt telefoniczny: 607 315 255607 315 255, 728 858 449728 858 449 lub 913821215. Organizatorami wyjazdów są Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Więcej…

Powiat i region

7159_07032013Zespół Szkół Społecznych ogłasza nabór na rok szkolny 2015/2016 do klas pierwszych Gimnazjum i Liceum.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się w małej, kameralnej i bezpiecznej szkole, gdzie panuje miła i przyjazna atmosfera, nie zastanawiaj się długo, tylko złóż dokumenty w sekretariacie Naszej szkoły.

Więcej…

Powiat i region

Od początku tego roku poświęciliśmy sporo uwagi sprawom obronności i sytuacji Polski w związku wydarzeniom jakie mają miejsce na Ukrainie. Nasze artykuły które zostały na początku tego roku zamieszczone na łamach gazety Pomorzanin i portalu echokamienia.pl to jest Droga S6 -To gospodarczy sukces czy rosyjski koń trojański? - Czy kontrwywiad tego nie widzi? vide Pomorzanin z dnia 29.01.2015 oraz Bezpieczeństwo Polski a syndrom "Bogusława" vide Pomorzanin z dnia 12 lutego 2015 roku, zwróciły uwagę na znaczenie podejmowanych decyzji na obronność kraju. Mam nadzieję, że pozwoliły również analitykom NATO zrozumieć zawiłość sytuacji.

Więcej…

Powiat i region

Milowymi krokami zbliżają się w Rzeczpospolitej Polsce wybory, w maju wybory Prezydenckie jesienią parlamentarne. W maju oddamy głos na przyszłego zwierzchnika Sił Zbrojnych 3 RP który posiada inicjatywę ustawodawczą, a jesienią na tych którzy w 3 RP prawo i ustawy "stanowią". Na rzecz formacji o której jest mowa w tytule tego artykułu zarówno Pan Prezydent jak i Parlamentarzyści mogli by zrobić bardzo dużo, a na dzień dzisiejszy nie zrobili prawie nic. W obu przypadkach to jest wyborów majowych - Prezydenckich jak i jesiennych -Parlamentarnych, ważnym głosem elektoratu wyborczego oddanym na poszczególnych kandydatów, będzie glos oddany przy urnach przez ochotników strażaków - ratowników działających w licznych Ochotniczych Strażach Pożarnych RP!

Więcej…

Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "resource" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/pomorzan/public_html/echokamienia/modules/mod_jv_news/helper.php on line 202
  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama