Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt
wspolnota-samorzadowa-info

Wiadomości

Powiat i region

ZAR2Od wielu już lat w Zespole Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie duży nacisk kładzie się na naukę języka angielskiego i niemieckiego. Najlepszym sposobem na oswojenie się z językiem obcym jest wykorzystanie go w praktyce, w rozmowie z obcokrajowcem. Cóż da znajomość reguł gramatycznych, jeśli nie posiada się płynności mówienia? Właśnie tę umiejętność kształcili nasi uczniowie podczas sześciu dni spędzonych w Długopolu Zdroju na obozie Euroweek – Szkoła Liderów.

Więcej…

Powiat i region

PICT404031 października 2014r. w Świetlicy Środowiskowej w Dziwnowie odbyła się impreza z okazji Halloween.

Więcej…

Powiat i region

1W ramach akcji społecznej uczniowie gimnazjum w Świerznie z klasy I A wraz z wychowawcą i pedagog szkolnym udali się na groby przy tutejszym kościele parafialnym.

Więcej…

Powiat i region

IMG_4291W czwartkowy poranek w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się koncert dla dzieci „Bajka o Mozarcie". Historia, opowiedziana w żartobliwy sposób, przybliża dzieciom postać jednego z najsłynniejszych kompozytorów wszechczasów, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Opowieść przenosi dzieci do dawnych czasów, gdy Wolfgang był małym chłopcem i przedstawia początki jego muzycznej kariery, opowiada o dalekich podróżach i koncertach. Dzieci wysłuchały mini-recitalu fortepianowego w wykonaniu Iny Żołudiewej.

Więcej…

Powiat i region

plakat_Midzyzdroje

Za tydzień w piątek, 7 listopada 2014 r. mija termin zapisów do V edycji Międzyzdrojskiej Amatorskiej Ligi Futsal-u. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze hali sportowej przy SP 1, ul. Leśna 17. Organizatorem rozgrywek jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach.

Więcej…

Powiat i region

Informujemy, że w związku z Dniem Wszystkich Świętych zostanie zamknięty odcinek ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim na wysokości cmentarza komunalnego w następujących terminach: od dnia 31.10.2014r. od godziny 24.00 do dnia 01.11.2014r. do godziny 20.00.

 

Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim

Powiat i region

dudowieMiejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Klub Przewodników PTTK „Na wyspach” zapraszają na spotkanie z Małgorzatą i Tomaszem Dudami, Michałem Rembasem i Tomaszem Wieczorkiem, które odbędzie się 6 listopada 2014 (czwartek) o godz. 18.00 w bibliotece w Międzyzdrojach.  (wstęp wolny)  

Więcej…

Powiat i region

indeksDnia 29 października policjanci zatrzymali w Dziwnowie sprawcę kradzieży dokonanej w jednym ze sklepów spożywczych. Mężczyzna ukradł produkty o wartości 438 zł. Został mu już przedstawiony zarzut.

Więcej…

Powiat i region

dsc03697
W obecności rodziców, nauczycieli, znamienitych gości oraz oczywiście młodszej społeczności szkolnej 27 pazdziernika odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. Naszych pierwszaków w imieniu całej braci uczniowskiej przywitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Wiktoria Sokołowska. Dzieci z klasy I przedstawiły program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. To był ich „egzamin”, który zdali na szóstkę. Po nim złożyli ślubowanie, w którym obiecali uczyć się pilnie, szanować nauczycieli, rodziców, kochać Ojczyznę i być dobrym Polakiem. Następnie Pan Dyrektor, Tomasz Kaczmarek z pomocą Burmistrza Bronisława Karpińskiego, dużym ołówkiem pasował pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Więcej…

ogłoszenie

LOKAL DO WYDZIERŻAWIENIA

Wydzierżawię lokal użytkowy o pow. 30 m2 w Międzyzdrojach przy ulicy Zwycięstwa 23 na działalność całoroczną. Lokal znajduje się przy głównej ulicy przelotowej.

Wiadomość tel. 606 445 091

Reklama
Reklama