Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt

Wiadomości

Powiat i region

1_lipcaJest 182 dniem w obecnie obowiązującym kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 183 dni.

Imieniny: Aaron, Bogusław, Domicjan, Domicjana, Ekhard, Estera, Gaweł, Halina, Jakert, Julian, Karolina, Klarysa, Marcin, Marian, Namir, Otto, Otton, Szymon i Teodoryk.

Więcej…

Powiat i region

IMG_1439Dziś we wtorek, na 18. dołkowym polu golfowym „Kamień Country Clubu” w podkamieńskim Grębowie odbył się kolejny turniej. Tym razem na starcie stanęło 19. kobiet z różnych stron Polski, jak również ze Szwecji.

Więcej…

Powiat i region

james-bond-skyfall-daniel-craig-shoot-gunSztuka iluzji, quizy wiedzy o X muzie, tropienie bajkowych postaci, filmowe kalambury – a na dobranoc pokazy plenerowe „Pingwinów z Madagaskaru” i filmu „Skyfall”. Już po raz drugi Bank BNP PARIBAS zaprasza małych i dużych na Rodzinny Piknik Filmowy. Przedpołudnie i popołudnie upłynie pod znakiem konkursów. Największe wyzwanie to „Widziałem, powiedziałem – wygrałem”, czyli quiz wiedzy filmowej. Najmłodsi będą też tropić bajkowe postaci i zabawią się w magiczne kalambury. Wysoko postawiona poprzeczka czeka na uczestników „Filmowego podróżowania”. Najodważniejsze z rodzin udowodnią, że pakowanie wakacyjnego plecaka zajmuje im nie dłużej, niż wysłanie smsa. Ścigać będzie można się w układaniu bajkowych kloców na czas i konkursie sprawdzającym dykcję. Wizytówką Rodzinnego Pikniku Filmowego jest również czarodziejski cylinder i różdżka. Radek Hoffman – iluzjonista - zaprosi zgromadzonych do świata magii. Za pomocą pięciu zmysłów potrafię wykreować złudzenie, że posiadamy też szósty – obiecuje. To profesjonalista z krwi i kości, który wiedzę oraz pasję wykorzystał do powołania pierwszego w Polsce Muzeum Sztuki Iluzji.

Więcej…

Powiat i region

zakonczenie-roku-kdk_1W środę 24 czerwca w Kamieńskim Domu Kultury odbyło się zakończenie roku edukacji kulturalnej 2014/2015. Z tej okazji miał miejsce koncert uczniów pracowni muzycznych oraz wystawa prac uczestników zajęć fotograficznych KDK. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie panów Walerego Burianenki i Wołodymyra Derkacza: Julia Masalska, Kamila Klamborowska, Natalia Krupa, Martyna Pietkiewicz, Zosia Motyka, Zuzia Wawrzyniak, Beata Wołosiak, Karolina Walter, Zofia Siomka, Szymon Chliszcz, Lena Liszewska, Marceli Ordak, Bartłomiej Piaścik, Kasia Stryczek, Natalia Krupa, Martyna Florianowicz, Ada Brząkała i Natalia Kuchta.

Więcej…

Powiat i region

NowoczesnaPL to oddolna inicjatywa polityczna otwarta dla wszystkich, a szczególnie dedykowana ludziom młodym, energicznym z konkretnymi dokonaniami, chcącym wziąć odpowiedzialność za swój kraj” – mówi Ryszard Petru, założyciel NowoczesnaPL. „To inicjatywa ludzi, którzy mówią “NIE“ obecnej klasie politycznej i skutkom ich wieloletnich rządów. Ludzi, którzy chcą żyć w nowoczesnej, lepszej Polsce”.

Więcej…

Powiat i region

konkurs1W dniach 15 i 16 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach zorganizowano ,,Międzyszkolny konkurs o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”. W konkursie wzięło udział 59 uczniów ze szkoły podstawowej i 42 gimnazjalistów.

Więcej…

Powiat i region

plakat__MIEDZYZDROJE_2015_02Już od środy 01 lipca b.r. rusza 20. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Rozpoczynamy o godz. 17:00 konferencją prasową w Sali Chopin Hotelu Amber Baltic.

Więcej…

Powiat i region

Mimo że większość pracowników sezonowych jest zatrudniana od czerwca – to już dziś w statystykach za miesiąc maj można zauważyć spadek bezrobocia. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych w Województwie Zachodniopomorskim zmniejszyła się o 5 107 osób, a stopa bezrobocia spadła o 0,7 pkt proc do 14,3%. To najniższy poziom bezrobocia od września 2009 r.

Więcej…

Powiat i region

eglujemy_na_KalimnosW oczekiwaniu na przyjazd babci Mariolki staraliśmy się jak najlepiej poznać Kos i okolice. Pławiliśmy się w gorących, wulkanicznych źródłach o zapachu siarki i wybraliśmy się Sputnikiem II na zwiedzanie północnych wysp Dodekanezu. Mieliśmy ponad tydzień czasu i doskonałą prognozę pogody, więc bez pośpiechu obraliśmy kurs na fiord, wrzynający się we wschodnie wybrzeże górzystej wyspy Kalimnos, która słynie z połowu naturalnych gąbek. Tradycja podtrzymywana przez sprzedawców pamiątek i aktywność lokalnego muzeum ma się jednak nijak do dzisiejszej rzeczywistości, bo intensywne połowy i choroby sprzed trzydziestu lat prawie całkowicie wyniszczyły znajdujące się w pobliżu kolonie gąbek. Gąbki pospolite pojawiły się na świecie już w kriogenie – środkowym okresie neoproterozoiku, czyli jakieś 720 do 635 mln lat temu, jako jedne z pierwszych zwierząt wielokomórkowych. Przetrwały zlodowacenia, rozpad i wędrówkę kontynentów, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi i upadki meteorytów, ale słabo radzą sobie w konfrontacji z cywilizacją. To co obecnie oferują sklepy pamiątkowe pochodzi prawie w całości z Azji.

Więcej…

Powiat i region

polsatCodziennie o godz. 12:25 na antenie Polsat News 2 można oglądać aktualną pogodę na międzyzdrojskiej plaży. W ramach współpracy Gminy Międzyzdroje z firmą WebCamera  obraz emitowany jest w paśmie  ogólnopolskim z kamery on-line zamontowanej na molo z widokiem na Kawczą Górę.  

Więcej…

Reklama

2015-06-15-autokam Golf Country Club Golf Country Club Prywatny Gabinet Stomatologiczny PGK Kamień Pomorski Glok Usługi pogrzebowe WASYLÓW Alarmy  Raj EwyKsięgarnia KaspioProdukty z Niemiec Zur Bud       Centrum BHP     

  • WAPNICA - nowa propozycja

    WAPNICA - nowa propozycja

    Wapnica (przez wiele, wiele lat nazywała się - Kalkofen) - obecnie jest niewielką zachodniopomorską wsią letniskową. Leży nad jeziorem Wicko Wielkie (zakamarek Zalewu Szczecińskiego), niedaleko Międzyzdrojów (powiat Kamień Pomorski) na wyspie Wolin (53°52'50"N…

    Więcej

  • Wszystkie wiadomości w dziale: Inne
Reklama
Reklama