Wiadomości Sport Polityka Katalog firm i instytucji Ogłoszenia drobne Kontakt
wspolnota-samorzadowa-info

Wiadomości

Powiat i region

PWlogo_wsplnota_samorzdowawww.wspolnotasamorządowa.info

Komitet, który Pan rekomenduje idzie do wyborów z hasłem "bezpieczny i silny powiat". Jak to należy rozumieć?

Oczywiście nie chodzi tu o bezpieczeństwo w ujęciu militarnym. Dla każdego mieszkańca powiatu oznacza coś innego.

Bezpieczny powiat to sprawnie działająca Policja i Straże Miejskie, bezwzględne dla łamiących prawo, ale życzliwe dla obywateli, dobrze wyposażona i mobilna Straż Pożarna i inne służby kryzysowe, bezpieczne drogi oraz dobrze zorganizowana komunikacja, współpraca ze stowarzyszeniami i innymi organizacjami pozarządowymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa, zapobieganie patologiom w placówkach oświatowych i wychowawczych.

Dla bezrobotnego to szybki i tani kontakt z PUP-em, gdy musi jechać na koniec powiatu by załatwić co miesięczne sprawy w urzędzie. Nie traci pieniędzy na dojazdy, które wewnątrz powiatu są bardzo utrudnione.

No ale PUP od stycznia ma być tylko w Kamieniu Pomorskim.

To właśnie jest zły kierunek. Instytucje powiatowe winny być jak najbliżej mieszkańca. Poza tym są to też miejsca pracy. Likwidacja filii w Wolinie to kolejni bezrobotni. Dodatkowo jeszcze spowoduje znaczne utrudnienia mieszkańcom Międzyzdrojów i Wolina, którzy w naturalny sposób byli już przypisani do filii w Wolinie i po prostu przyzwyczajeni, że tu mogą przyjechać ze swoimi sprawami.

Jak jeszcze rozumie Pan bezpieczeństwo z waszego hasła?

Dla rodziny, która ma problemy to możliwość skutecznego kontaktu z PCPR czy PPP.

Tak ale obie te instytucje działają w Kamieniu Pomorskim a PPP w Wolinie działa z ograniczonym zakresie.

To właśnie generuje duże utrudnienie dla wielu dzieci i rodzin. Może wielu osobom wydawać się, że te instytucje są nie potrzebne. Tak jednak nie jest ciągle istnieje wzrastające zapotrzebowanie na pomoc ze strony poradni czy centrum. I czy się to komuś podoba czy nie to tak właśnie jest a naszym zadaniem jest zapewnienie realizacji tej potrzeby i usługi.

A co się kryje pod terminem "silny powiat"?

Siła powiatu widoczna jest poprzez instytucje działające na jego terenie. Powiat musi mieć opiekę medyczna w tym szpital na swoim terenie. Sąd, Urząd Skarbowy, ZUS, szkoły ponadgimnazjalne, domy dziecka czy domy pomocy społecznej. W poprzednich kadencjach udało się ochronić te instytucje przed wyprowadzeniem z powiatu. Może poza ZUS-em, ale o to możemy jeszcze powalczyć. I też może się wielu ludziom nie podobają te instytucje, ale one są, zajmują się naszymi sprawami i lepiej by było by działały na terenie naszego powiatu. Wyobraźmy sobie że musielibyśmy jeździć do Świnoujścia, Gryfic, Goleniowa lub Szczecina. Drobna sprawa to wyprawa na cały dzień a jakie przy tym koszty? Doświadczają tego osoby, które musiały pojechać do ZUS-u w Świnoujściu.

Dziękuję.

kww_wsKandydaci na listach do Rady Powiatu Kamieńskiego:

   Lista nr 16

Okręg 1 Kamień Pomorski

PK1. Wawrzyniak       Robert

2. Kropiowska       Krystyna

 

Okręg 2 Wolin

PW1. Czapkin            Paweł

2. Kamińska         Elżbieta

 

Okręg 3 Międzyzdroje, Dziwnów

PDz1. Taranowicz    Waldemar Jan

PM2. Kudłaszyk    Joanna

 

Okręg 4 Świerzno, Golczewo

PS1. Jerzy     Gawęcki

PG2. Bartniczuk  Waldemar, Adam

 

 

 

Powiat i region

IMG_8168W czwartek słuchacze UTW spędzili wieczór z Grzegorzem Miecugowem w gościnnych progach biblioteki w Międzyzdrojach.

Więcej…

Powiat i region

IMG_8715Kryzys na rynku owocowym, a zwłaszcza jabłek, trwa od pewnego już czasu w najlepsze. Wszyscy wiedzą doskonale o tym, że Moskwa z niezrozumiałych dla nas i UE powodów nie tak dawno zakazała przez jej rodzime przedsiębiorstwa importu tych owoców z Polski, a zawarte wcześniej kontrakty opiewały przecież na wiele setek milionów złotych.

Więcej…

Powiat i region

10688259_764814830244395_3080197992175228762_oTen odcinek miałem płynąć z załogą. W sobotę rano przyleciał Kuba, a wieczorem miał pojawić się Grzegorz. Gdy zjawił się Kuba – armator dzielnej „Matildy”, uczestnik regat samotników Polonez Cup, a na co dzień nieprzeciętny pracownik BTA Kompas, ruszyliśmy na „dzielnie”, bo nie było pieczywa na Puffinie. Nasza dzielnia to Leca da Palmeira - dość stara dzielnica wciąż portowa. Z atrakcji jest tu tylko plaża znana surferom. Do centrum Porto jest 12km, autobus jedzie ponad pół godziny. Nie jest to wiec miejsce odwiedzane specjalnie przez turystów.

Więcej…

Powiat i region


1401982_803271266392234_97120114692705517_o

W najbliższy weekend 25 - 26.10.2014 zapraszamy do Krakowa na festiwal Travenalia - jedno z większych krakowskich spotkań podróżniczych. W Auditorium Maximum UJ przez dwa dni odbywać się będą prezentacje z wypraw prowadzone przez zaproszonych gości, a wśród nich pojawią się rownież Brożka i Sofi z opowieściami z tegorocznego damskiego rejsu na Islandię.

Więcej…

Powiat i region

20141023_104144Dziś na zajęciach muzycznych w Międzynarodowym Domu Kultury gościliśmy dzieci z przedszkola "Morskie Skarby".

Więcej…

Powiat i region

IMG_8776W dzisiejszą środę (22.10.) mimo niezbyt dobrej pogody, liczni co bardziej rześcy i mający wtedy czas słuchacze kamieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pojawili się z odpowiednim sprzętem na Cmentarzu Komunalnym, a dokładniej na Kwaterze Wojennej Żołnierzy Wojska Polskiego poległych o polskość tych ziem.

Więcej…

Powiat i region

Rozpoczynamy kontynuację niegdysiejszego cyklu zatytułowanego „Nasi dzielnicowi”, który jest odpowiedzią na prośbę wielu mieszkańców naszego powiatu. W kolejnych odcinkach będziemy Państwu przedstawiać kolejnych dzielnicowych KPP, którzy mając swoje dzielnice (okręgi) starają się dopomagać mieszkańcom, pomagać im w rozwiązywaniu przeróżnych problemów.

Więcej…

ogłoszenie

LOKAL DO WYDZIERŻAWIENIA

Wydzierżawię lokal użytkowy o pow. 30 m2 w Międzyzdrojach przy ulicy Zwycięstwa 23 na działalność całoroczną. Lokal znajduje się przy głównej ulicy przelotowej.

Wiadomość tel. 606 445 091

Reklama
Reklama