W sobotę wielkie Derby naszego Powiatu czas zacząć!

Wielu kibiców, wręcz już nie może się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego. A tym bardziej, że już na wstępie w IV lidze dojdzie do Wielkich Derbów Powiatu, bowiem kamieński „Gryf” podejmie zdegradowaną z III ligi, „Vinetę” Wolin.

Jak niemal od zawsze, derby rządzą się swoimi niepisanymi prawami. I zapewne tak będzie i tym razem. Znakiem zapytania jest pytanie – w jakim stadium formy znajdują się obie ekipy? W obu zespołach doszło do zmiany trenerów, w obu nastąpiły pewne korekty w składach i trudno na tę chwilkę powiedzieć, który zespół ma większe szanse na to, by przez następne pół roku dumnie mienić się najlepszym zespołem w naszym regionie.

I w kamieńskim klubie, i w tym z Wolina, nastroje są bardzo bojowe. W obu klubach nikt nie myśli o tym, by oddać na boisku inicjatywę rywalowi. Zatem zapowiada się widowiskowe i zarazem interesujące spotkanie. Na pewno przy tym niezwykle zacięte.

„Vineta” to obecnie prawdziwy przekładaniec rutyny z młodością. Ale też są w jej szeregach wręcz niezawodni bracia Adam i Adrian Nagórscy, którzy nawet jak są w słabszej formie, zawsze są groźni dla rywali.

W kamieńskim zespole jest kilka nowych nazwisk. Odeszło niewielu piłkarzy. Zrezygnowano też z usług już bardzo wiekowego bramkarza, Ireneusza Benedyczaka. Teraz tym pierwszym ma być obiecujący Filip Daroszewski, który ma dobre warunki fizyczne. I co ważne, już nie raz pokazał, że stając między słupki bramki potrafi już całkiem sporo.

„Vinetę” od niedawna trenuje nowy szkoleniowiec, Daniel Skok. Pochodzi ze Sławna. Jeszcze nie dawno trenował dzieci i młodzież, a także zespół „Sławy” Sławno występujący w regionalnej okręgówce. Jak sam zapowiada, chce odbudować siłę zespołu z Wolina, a działacze nie ukrywają, że chcieliby, aby „Vineta” jak najszybciej, a jak się uda, to już w przyszłym roku, powróciła do III ligi.

Także w „Gryfie” nastąpiła trenerska roszada. Zdzisław Piątkowskiego, który trenował zespół od stycznia tego roku, zastąpił duet, Szymon Smerdel – grający trener, oraz Paweł Pawlaczyk.

Pierwszy przyszedł z „Iskry” Golczewo, którą dwa lata temu wprowadził do Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Asystent – P. Pawlaczyk, był na podobnym stanowisku trenerskim przez niecałe dwa lata w „Vinecie”, którą do niedawna prowadził Paweł Ozga.

Po ponad dwóch latach mamy zatem kolejne wielkie derby Powiatu Kamieńskiego. I pewnie nie ma takiego mądrego, który by odpowiedział na pytanie, kto będzie w nich lepszy czy kto w nich zwycięży? Zatem, zbliżająca się batalia na najwyższym szczeblu piłki nożnej w naszym powiecie, dosłownie za chwileczkę, za przysłowiowy moment.

A kibice? Oni nie robią nic innego jak ostrzą sobie zęby na ten mecz. Wiadomo, że z Wolina przyjedzie dość liczna ekipa kibiców, która będzie wspierać swój zespół. Podobnie będzie z kamieńskimi kibicami, których w dużej liczbie też na pewno nie zabraknie, gdzie na czoło na pewno wybijać się będzie Fan Club Gryf Kamień Pomorski.

W ostatnich derbach, które odbyły się 11 kwietnia 2015 roku w Kamieniu Pomorskim, „Vineta” pokonała wówczas gryfitów (w 20. kolejce) 1:0. W tamtej chwili wolinianie zajmowali miejsce czwarte, a „Gryf” był dziesiąty.

Jednak w rundzie jesienne w meczu rozegranym w Kołczewie 13 września 2014 r., lepszy był „Gryf”, który wygrał 3:2 po pasjonującym meczu. Było to w piątej kolejce. Wtedy gryfici byli na miejscu drugim, „Vineta” była piąta.

Wtedy za sprawą Daniela Mężydły „Vineta” objęła prowadzenie. Wyrównał Kacper Wittbrodt. Potem dwie bramki dla gryfitów dołożył Przemysław Dąbrowski, a na 2:3 dla wolinian strzelił w końcówce strzelec pierwszego gola dla „Vinety”.

Jutro zapowiada się bardzo ciekawie. Widowisko zapowiada się na przednie, tym bardziej, że obaj trenerzy jak i piłkarze obu ekip, zapowiadają nieustępliwą walkę dosłownie od pierwszego gwizdka.

Wielkie Derby naszego Powiatu zatem czas zacząć. Zapraszamy zatem wszystkich kibiców na sobotę. Początek spotkania o godzinie 17:00.

I jeszcze jedno. Zarząd „Gryfa” przygotował niespodzianki dla kibiców. Wśród nabywców biletów na ten mecz, w przerwie spotkania, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Są to voucher do Pizzerii „Euforia”, bon podarunkowy ze sklepu „Media Electro” oraz niespodzianka z tej samej firmy. Możliwość przejażdżki po wodach zalewu jej wyjątkowym pojazdem wodnym skonstruowanym na wzór VW Garbus.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *