„Korony” Stuchowo pokonała „Sowiankę” Sowno! Hat trick Roberta Żywulskiego.

Na pierwsze trafienie przybyli w minioną sobotę na stadion w Stuchowie sympatycy piłki nożnej czekali do 18. minuty. W polu karnym gości faulowany był jeden z zawodników „Korony”. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a do futbolówki podszedł Robert Żywulski. Nie wykorzystał on jednak rzutu karnego, bowiem jego intencje wyczuł Rafał Raszewski. Golkiper „Sowianki” skapitulował jednak po dobitce Żywulskiego i gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

1. minuta to świetna asysta Dawida Pawłowskiego i kolejne trafienie R. Żywulskiego. „Sowianka” czekała na swoją szansę kontratakując. I nadarzyła się ona w 29. minucie. Wówczas w zamieszaniu w polu karnym, Jabłońskiego pokonał Piotr Ślęzak. Do przerwy było 2:1.

W drugiej połowie gospodarze stwarzali sobie okazje do kolejnych bramek, ale brakowało im szczęścia i zimnej krwi w wykańczaniu akcji. W pewnej chwili piłkę do siatki skierował Mateusz Świderski, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

W 86. minucie wynik meczu ustalił niezawodny w tym ważnym dla obu stron spotkaniu, Robert Żywulski, zapisując na swoje konto trzecie trafienie.

Ostatecznie „Korona” wygrała z „Sowianką” Sowno 3:1 i dzięki temu cennemu zwycięstwu nasz lider A klasy ze Stuchowa ma już sześć punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli, którym jest zespół z Sowna. W następnej kolejce „Korona” uda się do Radowa Małego na pojedynek z tamtejszą „Radowią”.

KORONA”: Jabłoński – Kondras, Pałka B., Wosiakowski P., Górajski (78’ Branecki), Putyrski (C), Pawłowski (84’ Guster), Rocha (60’ Świderski), Żywulski, Majer (75’ Tarnawski), Stangrycki (60’ Jankowski).
SOWIANKA”: Raszewski – Skowyra, Kaczmarek, Ostrowski (Gułajewski), Wiejak (Sydorak), Bzdek, Klimas (Cymkiej), Kubczyk (Szostak), Ślęzak M., Ślęzak P. (C)
Żółte kartki: Pawłowski, Kondras („Korona”)/ Ostrowski, Ślęzak P. („Sowianka”).