reklamuj-sie-2

Sport

Szósty świerznowski Bieg z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W dzień naszego święta narodowego 11 listopada, w Świerznie odbył się już szósty Bieg Niepodległości, w którym uczestniczyło bardzo wielu biegaczy, którzy zawitali w to miejsce z wielu stron. Warto podkreślić, iż organizatorem tej sprawnie przebiegającej biegowej imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świerznowskiej, zaś współorganizatorami: Wójt Gminy Świerzno, Sołectwo Świerzno, OSP Świerzno, Stuchowo oraz Gostyń.Więcej »

Przed tenisistkami czołowego I – ligowego „Chrobrego” dwa bardzo trudne spotkania

Po sześciu kolejkach rozgrywek I ligi kobiet w tenisie stołowym międzyzdrojski zespół UKS „Chrobry” zajmuje czołową lokatę. Co prawda, obecnie nasz zespół jest czwarty ze stratą dwóch punktów do liderów. Jednak ma spotkanie zaległe do rozegrania. Dodajmy, iż dotąd to nasz zespół liderował. I to od samego początku tego sezonu.Więcej »

Zawodnicy KB Kamień Pomorski biegowo uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

W tym roku 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, wielu zawodników Klubu Biegacza Kamień Pomorski postanowiło swoimi startami w imprezach biegowych świętować ową rocznicę w kilku miejscach Polski. W tym w Gnieźnie, Goleniowie, Poznaniu oraz w Świerznie, czyli tam gdzie m.in. odbyły się takie zawody na dystansach 5 km oraz 10 km.Więcej »

FELIETON PIŁKARSKI – Kolejna porażka „Vinety”, kryzys „Gryfa” pogłębia się. „Iskra” nieoczekiwanie gubi punkty. Wygrane naszych A – klasowych drużyn. Tylko „Korona” na plusie w B klasie.

Powoli kończy się runda zasadnicza w piłkarskich niższych klasach rozgrywkowych, gdzie występują drużyny z naszego regionu. W 15. kolejce IV – ligowa wolińska „Vineta” nie sprostała na wyjeździe  „Redze” Trzebiatów. Pogłębia się kryzys „Gryfa” Kamień Pomorski. Nieoczekiwanie „Iskra” Golczewo gubi u siebie punkty. Z kolei „Jantar” gromi, zaś „Fala” wymęczyła wygraną w meczach rozegranych u siebie. W B klasie już tylko „Prawobrzeże” i „Korona” liczą się w walce o awans. Ale po kolei.Więcej »

Ekstraklasowa szczecińska „Pogoń” coraz bardziej zadziwia!

Po fatalnym początku obecnego sezonu, a dodajmy, iż jeszcze w siódmej kolejce szczecińska „Pogoń” była na ostatnim miejscu w naszej ekstraklasie, wielu kibiców zaczynało przypominać sobie podobnie nieudany start w rozgrywki, który miał miejsce w poprzednim sezonie.Więcej »

Mobilna Akademia Młodych Orłów w Międzyzdrojach!

6 listopada 2018 r. w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach gościliśmy przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej w ramach projektu Mobilnej Akademii Młodych Orłów.Więcej »

Turniej Sportowy „Urodziny Niepodległej” w Dziwnowie

Więcej »

Brawo Julia, brawo Michał!

Nasz klub reprezentowała Julia Bartkiewicz i Michał Wandachowicz, którzy rywalizowali z dużo starszymi przeciwnikami.W FINALE po bardzo zaciętym pojedynku Julia przegrała 2: (w ostatnim secie 11:13) i ostatecznie zajęła bardzo wysokie 2 miejsce!!!!Więcej »

Hubert Matynia, były piłkarz wolińskiej „Vinety”, debiutantem w kadrze Jerzego Brzęczka!

Pochodzący z podpoznańskiej Wrześni, lewy obrońca, 23 – letni Hubert Matynia (ur. 4.11.1995 r.), obecnie piłkarz ekstraklasowej „Pogoni” Szczecin, został powołany do kadry Polski trenera Jerzego Brzęczka na listopadowe mecze reprezentacji.Więcej »

Ryszard Szurkowski będzie rehabilitował się w Kamieniu Pomorskim

Znany kolarz, mistrz świata amatorów z 1973 roku i czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju, 10 czerwca 2018 r. uległ bardzo groźnemu wypadkowi podczas wyścigu weteranów w Kolonii. Przeszedł dwie operacje kręgosłupa i rekonstrukcji twarzy. Obecnie przebywa w szpitalu w Konstancinie pod Warszawą, gdzie przechodzi rehabilitację.

Jednak dalej będzie rehabilitował się w ośrodku w Kamieniu Pomorskim, gdzie znajduje się Instytut Badawczy. Jest to jedyny innowacyjny ośrodek pomagający osobom po urazach rdzenia kręgowego.Więcej »