reklamuj-sie-2

Sport

Kolejne trzy punkty Jantara Dziwnów

Trwa dobra passa podopiecznych Krzysztofa Wróbla, którzy odnieśli wysokie (wyjazdowe) zwycięstwo w Łożnicy (z miejscowym Orłem). Przez cały mecz zawodnicy z Dziwnowa wyraźnie dominowali na boisku, co uwidaczniało się m.in. przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywala. Na bramkę gospodarzy raz po raz sunęła akcja za akcją, czego efektem był trzy zdobyte bramki. Na listę strzelców wpisali się: R.Smela, M.Ciesielski, D.Sutor.
Orzeł Łożnica – Jantar Dziwnów 0:3
Kolejny mecz zostanie rozegrany w Dziwnowie 24 września o godzinie 13.00. Rywalem będzie Masovia Maszewo.
W ten sam weekend rezerwy pierwszej drużyny Jantara przegrały w Dziwnowie z Orłem Prusinowo 0:1.
Juniorzy w niedzielę udali się na swój mecz do Trzebiatowa, gdzie ulegli Redze 2:4. Bramki dla pokonanych zdobyli: G.Ponichtera, E.Szczuczyński.
Na kolejny turniej, tym razem do Wolina udała się, najmłodsza drużyna Jantara Dziwnów występująca w lidze tzw. Orlika Starszego. Wizyta w Wolinie przyniosła następujace rezultaty: Jantar-Vineta 0:4; Jantar-Bałtyk 2:2; Jantar-Flota 1-0; Jantar-Baltica II 5:2; Jantar-Fala 0:4; Jantar- Baltica I 1:6.

Tekst: Jantar Dziwnów

Więcej »

Felieton piłkarski – Wygrane „Gryfa” i „Vinety”. Klęska golczewskiej „Iskry” w Pniewie!

Za nami kolejna seria spotkań w ligach gdzie występują zespoły z naszego regionu. Na uwagę zasługują pewne i wysokie wygrane czwartoligowców: wolińskiej „Vinety” i „Gryfa” Kamień Pomorskim. Wielkie rozczarowanie po ostatnim pseudo – występie „Iskry” Golczewo.Więcej »

Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO zakończone

W dniu wczorajszym zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W trwających od czwartku regatach wzięło udział 301 zawodników z siedmiu krajów, w tym grupa żeglarzy ze ścisłej czołówki światowego rankingu. Z planowanych (łącznie) 11 wyścigów udało się rozegrać siedem (3 w piątek, 2 w sobotę i 2 w grupie złotej w niedzielę).Więcej »

Sukcesy po wakacjach UKS Gimsport Międzyzdroje

W dniach 16-17.09.2017 w Stargardzie odbyły się trzecie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół podstawowych i gimnazjalnych w zapasach.W zawodach udział wzięło łącznie 330 zawodników z Polski oraz Ukrainy i Niemiec a wśród nich mimo wielu komplikacji i rzucanych kłód zawodnicy międzyzdrojskiego klubu UKS GIMSPORT.Więcej »

„Gryf” rozgromił ostatniego w tabeli myśliborskiego „Osadnika”

Mizeria boiskowa w wykonaniu kamieńskich gryfitów i ostatniego w tabeli, „Osadnika” Myślibórz, ozdobiona została mnogością goli, bo ośmioma bramkami, z czego sześć strzelił nasz zespół. Ostatecznie po bezbarwnym meczu i walce, „Gryf” pewnie wygrał 6:2 prowadząc do przerwy 3:2, choć do przerwy nie było wcale za wesoło.Więcej »

Anna Rejchert w Finale Nestle Cup

Zawodniczka UKS „Chrobry” Międzyzdroje oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, Anna Rejchert wystartowała w dniach 13-14 września w Finale Ogólnopolskim Nestle Cup w Warszawie. Zawody odbywają się w ramach Programu „Lekkoatletyka dla Każdego”, który objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki, a organizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Więcej »

I Zawody z cyklu Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych

Za nami pierwsze zawody IV Edycji cyklu „Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych” oraz „Grand Prix Gimnazjum” pod patronatem Burmistrza Międzyzdrojów, które odbyły się 14 września 2017 r. na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy „Chrobry” Międzyzdroje.Więcej »

Dzisiaj rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO

Rozpoczynające się dzisiaj w Dziwnowie Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w klasie Optimist w Polsce i Europie.

Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym prestiżem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy. Biorąc pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich. Główną bazą regat będzie ponownie Marina Dziwnów.Więcej »

XVIII Turniej Tumbarku

Ruszają zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to ogólnopolski i największy w Europie Turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców do lat 8,10 oraz 12. Nagrodą główną jest wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski. Mecze finałowe zostaną rozegrane na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Więcej »

Kamieński „Gryf” zagra w sobotę… dożynkowo, a inne nasze zespoły?

Przed nami kolejna kolejka spotkań piłkarskich, gdzie w kilku przypadkach mogą być całkiem interesujące spotkania. Także w tych z udziałem zespołów z naszego powiatu.Więcej »