reklamuj-sie-2

Sport

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej to zawody lekkoatletyczne przewidziane dla dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz sąsiednich województw. Termin zawodów przewidziany jest na 09.06.2019 r. na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Więcej »

„WOLIŃSKA BELONA” W MIĘDZYZDROJACH

Tylko w maju w wodach Bałtyku można łowić mało popularną lecz dobrze znaną wędkarzom belonę. Belona  to ryba bardzo niezwykła. Należy do grupy ryb morskich, drapieżnych, żywiących się ciernikami, śledziami, szprotami oraz skorupiakami. Jej wydłużony kształt i wygląd budzi skojarzenia z węgorzem, a charakterystycznie wydłużona część szczękowa, kształtem przypomina dziób ptaka. Ości belony dzięki obecności enzymu – biliwerdyny, są zielone, ryba jest bardzo szybka, zwinna i waleczna.Więcej »

Bardzo emocjonująco było podczas wolińskich Indywidualnych Zawodów Lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W środę 15 maja br. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019.Więcej »

IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego już niebawem. Nie spóźnij się z decyzją, gdyż od 1 czerwca wzrastają opłaty startowe!

Drodzy biegacze, 3 sierpnia coraz bliżej. Organizatorzy czynią wszystko, by uczestnikom zbliżającego się wielkimi krokami IV Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego stworzyć jak najlepsze warunki do pobytu w naszym mieście.Więcej »

Adrian Benedyczak – wychowanek kamieńskiego „Gryfa”, powołany do kadry na majowo – czerwcowe Mistrzostwa Świata U-20!

Już niebawem, bo od 23 maja do 15 czerwca br., na boiskach w Bielsku Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi oraz w Tychach, odbędą się Mistrzostwa Świata U – 20, w których zagra także polska reprezentacja.Więcej »

Finał Mistrzostw Regionu „B” w Piłce Nożnej Dziewcząt i wielki sukces młodych piłkarek z Kołczewa zakończony awansem do półfinału!

W środę 14 maja br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019 odbyły się Mistrzostwa Regionu B w Piłce Nożnej Dziewcząt.Więcej »

XXIII WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE W WAPNICY

W sobotę 11.05.2019r. na terenach położonych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe pod hasłem „ Kto swoje zdrowie szanuje ten w wapnickich biegach startuje”. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Międzyzdrojów Pan Mateusz Bobek który wraz z Sekretarzem Miasta i Gminy Panem Adamem Szczodrym wzięli udział w Biegu Open na dystansie 3000m. Podczas zawodów mogliśmy oglądać 16 biegów klasyfikowanych w różnych kategoriach wiekowych, oraz symboliczny „Bieg dla Ziemi”. Wśród osób biorących udział w zawodach obserwować mogliśmy zarówno 3 letnie dzieci, doświadczonych sportowców oraz początkujących biegaczy. Razem na starcie stanęło około 210 uczestników.Więcej »

Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne – 09.05.2019

Za nami piąte zawody V Edycji cyklu „Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych” oraz „Grand Prix Lekkoatletycznego” pod patronatem Burmistrza Międzyzdrojów, które odbyły się 09 maja 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy „Chrobry” Międzyzdroje oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach. W zawodach rywalizowało 70 uczniów z SP 1 Międzyzdroje, SP Dziwnów, SP Wysoka Kamieńska, SP 2 Wapnica, SP 9 Świnoujście, SP 6 Świnoujście, PSP Kołczewo, SP Wolin, SP 2 Kamień Pomorski oraz ZSS w Dziwnowie. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, a przede wszystkim nauczycielom i wolontariuszom. Kolejne zawody odbędą 23 maja 2019 r. Więcej informacji, zdjęć oraz wyniki można znaleźć na stronie internetowej organizatora w zakładce Czwartki Lekkoatletyczne www.uks.jupe24.pl. Zawody dofinansowane z budżetu Gminy Międzyzdroje.Więcej »

Eliminacje Nestle Cup „Lekkoatletyka dla Każdego”

Zawodnicy UKS Chrobry Międzyzdroje wystartowali z prestiżowych zawodach lekkoatletycznych pn. Eliminacje Wojewódzkie „Nestle Cup” w Szczecinie. Udział w tych zawodach to realizacja programu „Lekkoatletyka dla Każdego”, w którym uczestniczą dzieci w naszej sekcji. W zawodach wystartowało ponad 550 zawodników z całego województwa, a w każdej konkurencji blisko 30-50 zawodników. Przy tak dużej ilości startujących zawodników udało się nam wywalczyć dwa medale. Złoty medal Nela Zygmunt r. 2008 skok wzwyż -120 cm oraz brązowy medal Wojtek Szumlewski r. 2008 skok wzwyż – 105 cm. O włos od medalu była Maja Kucharczyk r. 2008 w biegu na 600m zajmując czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 2:05,87. Pozostali świetnie wystartowali i w większości poprawili własne rekordy życiowe. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.Więcej »

I Liga Kobiet tenisa stołowego

Zawodniczki UKS Chrobry Międzyzdroje grające I Lidze Kobiet tenisa stołowego rozegrały ostatni mecz w sezonie 2018/2019. Rywalkami naszego zespołu była drużyna MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino, która walczyła o utrzymanie w lidze. Mecz w Międzyzdrojach zakończył się wynikiem remisowym 5:5, a punkty dla naszego zespołu zdobywały kolejno: Maja Garbino 1,5 pkt., Julia Bartkiewicz 0,5 pkt., Joanna Kiedrowska 2 pkt., Wioleta Witkowska-Krawczyk 1 pkt. Ostatecznie UKS Chrobry zajął czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 22 pkt. i bilansem 89:91. Rozgrywki I Ligi Kobiet tenisa stołowego dofinansowane z budżetu Gminy Międzyzdroje.Więcej »