reklamuj-sie-2

Sport

Klub Biegacza Kamień Pomorski rozpoczął sezon biegowy 2019

W miniony weekend (16 – 17.03.) zawodnicy z Klubu Biegacza Kamień Pomorski na dobre rozpoczęli sezon biegowy. A wszystko zaczęło się w ostatnią sobotę w pobliskim Dziwnowie, gdzie grupa 16 biegaczy wystartowała w pierwszym biegu w ramach piątej edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Trasa biegu wiodła z Dziwnowa do Dziwnówka. I z powrotem. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania około 9.400 metrów.Więcej »

ZAPRASZAMY DO MDK W MIĘDZYZDROJACH

Artystyczny program MDK w Międzyzdrojach trwa przez cały rok. Jeszcze w marcu a dokładnie 24.03. 2019 wystąpią dla nas twórcy w ramach ,,Karawany Kultury” – Singing Islands Open / Music Islands Open. A 29.03 zapraszamy na występy zespołu taneczno wokalnego ,,Wesołe hity” i ,,Singerella” działających przy MDK, warto posłuchać naszych międzyzdrojskich artystów. Występ o godz.16.00.Więcej »

Eliminacje Gminne XLII. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtującym umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa.
Więcej »

Bieg Dnia Olimpijskiego

Dziwnów – o czym informujemy z ogromną przyjemnością – będzie w tym roku gospodarzem tradycyjnego Biegu Dnia Olimpijskiego. To wielkie, ogólnoświatowe przedsięwzięcie, organizowane pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, odbędzie się w Dziwnowie 18 czerwca 2019 roku. Warto przy tym dodać, że Olimpic Day (jak również jest nazywany ten dzień) rokrocznie odbywa się tylko w jednym miejscu w każdym kraju. Celem tego wydarzenia jest przypomnienie rodowodu światowego ruchu olimpijskiego oraz realizowanie jednego z najistotniejszych, olimpijskich zadań – promowanie zdrowego, sportowego stylu życia, którego bieg jest najprostszą formą realizacji.Więcej »

DZIEWCZĘTA LKS PRZECŁAW WYGRAŁY V MEMORIAŁ TADEUSZA WOLANINA

Sześć najlepszych drużyn siatkarskich LZS uczestniczyło w V Memoriale Tadeusza Wolanina, który rozegrano w sobotę, 9 marca, Dziwnowie. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Kobiet LZS. Turniej otworzyła małżonka Tadeusza Wolanina Pani Halina Wolanin wraz z Wiceprezesem ZZLZS Tomaszem Paciejewskim. Nad prawidłowym przebiegiem Memoriału czuwał Wiceprzewodniczący ZZLZS Ryszard Litwińczuk.Więcej »

„Jako beniaminek powalczymy o pierwszą piątkę w lidze!”

Jako beniaminek powalczymy o pierwszą piątkę w lidze!” – rozmowa z Janem Rączewskim, trenerem piłkarskiej A – klasowej „Fali” Międzyzdroje.Więcej »

Nie tylko dla golfistów

Pole Golfowe Kamień Country Club znajduje się w malowniczej miejscowości Grębowo, oddalonej kilka kilometrów od Kamienia Pomorskiego, wśród przepięknego krajobrazu lasów i łąk.

Na 65 hektarach znajduje się 18-dołkowe pole mistrzowskie, tereny do ćwiczeń – driving range, putting green i chipping green oraz budynek klubowy z restauracją, recepcją i sklepem golfowym. Nocleg na terenie pola golfowego zapewniają 4 bungalowy w stylu skandynawskim. Więcej »

Goleniowska „Ina” grała, a „Gryf” strzelał bramki. Skuteczny rewanż gryfitów za porażkę z pierwszej rundy

Sobotnia inauguracja rundy rewanżowej kamieńskich gryfitów z „Iną” Goleniów rozegrana została w pobliskim Pobierowie na sztucznej nawierzchni. To efekt kary, jaką nałożył ZZPN na nasz klub, za wielkie burdy, odpalanie petard i rac, podczas listopadowych derbów z „Vinetą” Wolin na stadionie przy Wolińskiej.Więcej »

W tę sobotę rusza oczekiwana Piłkarska Regionalna Wiosna 2019!

Po ponad trzymiesięcznej przerwie zimowej, w sobotę (9.03.) wreszcie ruszają regionalne ligi piłkarskie, które do czerwca rozgrywać będą rundę rewanżową.Więcej »

Memoriał Tadeusza Wolanina

Już w najbliższą sobotę, tj. 9 marca 2019 roku, w hali dziwnowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury (ul. Reymonta 10), odbędzie się piąta edycja „Memoriału Tadeusza Wolanina” w siatkówce kobiet. Zawody te, będą równocześnie Mistrzostwami Województwa w Siatkówce Kobiet LZS. Turniej rozpocznie się o godzinie 10.00 rano. Organizatorzy: Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS,  LUKS „Bałtyk” Dziwnów i MOSiK Dziwnów, serdecznie zapraszają pasjonatów tej dyscypliny sportu do kibicowania. Wstęp wolny.Więcej »