reklamuj-sie-2

Sport

III Bieg 16 Zakrętów Memoriał im. Janusza Domańskiego w Golczewie

W minioną sobotę (19.05.2018) po raz trzeci odbył się w Golczewie Bieg 16 Zakrętów Memoriał im. Janusza Domańskiego. I tym razem w tej sportowej imprezie udział wzięły osoby przedziale wiekowym od przedszkolaka do seniora. Łącznie wystartowało 118 uczestników rywalizujących w 7 kategoriach wiekowych.Więcej »

Felieton piłkarski – Nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem

Słabe wyniki naszych w IV lidze, golczewska „Iskra” już w strefie spadkowej. Znów zaskakująca porażka słabego na wiosnę „Jantara” Dziwnów. Kolejny zwycięski krok „Korony” Stuchowo do awansu. Więcej »

XIX Olimpijska Majówka w Dziwnowie

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk”, serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny i osoby specjalnej troski do udziału w XIX Olimpijskiej Majówce 2018. Zawody odbędą się 28 maja (poniedziałek), w parku w Dziwnowie. Gośćmi XIX Olimpijskiej Majówki będą olimpijczycy: Marek Łbik, Wojciech Matusiak i Krzysztof Pierwieniecki oraz Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć.Więcej »

PÓŁMARATON DLB

Arkadiusz Borysiuk /KB Kamień Pom./ zdecydowanie zwyciężył w półmaratonie IV edycji DLB. Zwycięzca, dystans 21098 m, przebiegł w czasie 1,27,52. Drugie miejsce zajął Tomasz Magalski  /KB Kamień Pom./- 1,33,20; trzecie Przemysław Troszczyński /Bracia Troszczyńscy Łukęcin/ – 1,35,33. Najszybszą kobietą została Dorota Kowalska /KB Kamień Pom./ -1,46,07, druga linię mety minęła Anna Sidorkiewicz /KB Kamień Pom./ – 1,48,45, trzecia: Joanna Paczyńska /Goleniów/-1,49,08.Więcej »

W SETNĄ ROCZNICĘ NIEPODLEGŁEJ

W najbliższą sobotę, 26 maja, Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie i LUKS „Bałtyk” Dziwnów organizują sztafetę „100 kilometrów na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Biegi rozpoczną się od godziny 8.00 przy wejściu na plażę od ulicy Reymonta – przy Zespole Szkół Społecznych. Każda zmiana będzie miała do pokonania pętlę 5 kilometrową. Zakończenie sztafety planujemy między godziną 18.00 a 19.00. Podczas biegu przewidziano również inne atrakcje, między innymi pokaz gier i zabaw naszych rodziców i dziadków.Więcej »

Kamieński „Gryf” nie sprostał mocno osłabionemu „Morzycku”

O raczej niecodziennej godzinie, bo 20:00, kamieńscy gryfici zagrali we wczorajszy piątek (18.05.) z wielce osłabionym wiceliderem, a zarazem beniaminkiem z Morynia. „Morzyckiem”, które rozegrało w minioną środę zaległy mecz w Węgorzynie, pokonując miejscową „Spartę” 3:2. Z kolei dwa dni potem, czyli w miniony piątek, jedenastka „Morzycka” ponownie wyszła na kolejne spotkanie. A do tego goście przyjechali do Kamienia w najskromniejszym z najskromniejszych, składzie – czyli w… jedenastu.Więcej »

Ekstraklasa nie dla tenisowego „Chrobrego” Międzyzdroje

Finiszuje I liga tenisa stołowego, w której mamy naszego ubiegłorocznego spadkowicza z ekstraklasy, „Chrobrego” Międzyzdroje. Nasze panie dzielnie walczyły w tym sezonie, z nadzieją na szybki powrót do krajowej elity. Jednak na dosłownie chwilę przed zakończeniem rozgrywek na czele jest gdański MRKS, który na kolejkę przed zakończeniem sezonu ma cztery punkty przewagi nad LUKS Agro – Sieć Chełmno, z którym nota bene, liderki zmierzą się dziś 15 maja, na wyjeździe. Nasz „Chrobry” zajmuje trzecią lokatę, z tą samą liczbą 27 punktów co obecnie drugi zespół z Chełmna.Więcej »

Sport w PRL – Ogólnopolska Konferencja Prasowa w Międzyzdrojach 23-25. 05.2018 r.

IPN zaprasza na Ogólnopolską  Konferencję  Prasową w Międzyzdrojach w dniach 23-25. 05.2018 r.  W ramach konferencji odbędzie się pokaz filmu „Gwiazdy”, reż. Jan Kidawa-Błoński​Więcej »

Felieton piłkarski – „Gryf” i „Vineta” z wygranymi. „Korona” w drodze po awans. Blamaż „Jantara” i kolejna wysoka porażka „Iskry” Golczewo

Coraz bliżej końca sezonu piłkarskiego, więc na boiskach wiele interesujących spotkań, ale też i całkiem nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Nasi czwartoligowcy z wyjazdowymi wygranymi, a do tego blamaż „Jantara” i kolejna przegrana chylącej się ku spadkowi „Iskry”. To ciekawsze zdarzenia z ostatniej kolejki. Więcej »

V Zawody z cyklu Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych

Za nami piąte zawody IV Edycji cyklu „Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych” oraz „Grand Prix Gimnazjum” pod patronatem Burmistrza Międzyzdrojów, które odbyły się 10 maja 2018 r. na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach. Więcej »

Echo Kamienia