reklamuj-sie-2

Sport

Anna Rejchert wystartowała w Igrzyskach Krajów Nadbałtyckich

14 zawodników z klubów województwa zachodniopomorskiego, jako reprezentacja Polski, w dniach 3-8 lipca 2019 roku przebywała w szwedzkiej miejscowości Karlstad.

Więcej »

Bieg Dnia Olimpijskiego

18 czerwca 2019r. w Dziwnowie odbył się Bieg Dnia Olimpijskiego, którego celem była popularyzacja biegu jako najprostszej formy ruchu, współzawodnictwo sportowe, uczczenie 100 rocznicy powstania PKOL oraz spotkania ze słynnymi Polskimi Olimpijczykami. Wśród nich zobaczyliśmy m.in. Tomasza Kucharskiego, Ryszarda Wolnego, Marka Łbika, Szymona Ziółkowskiego, Janusza Zarenkiewicza, Ryszarda Fornalczyka, Rajmunda Zielińskiego, Monikę Pyrek, Żanetę Papierską i wielu innych.

Więcej »

Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi

W miniony weekend 14-16 czerwca 17-osobowa reprezentacja Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych wystartowała w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA w Łodzi. Zawody te uważa się za nieoficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii Dzieci szkół podstawowych.Więcej »

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Wspaniała lekkoatletyczna impreza sportowa odbyła się w niedzielę, 9 czerwca na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Na 20 dni przed rocznicą śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. Więcej »

Lekkoatleci z dziwnowskich szkół medalistami Mistrzostw Województwa

4 czerwca, w Świnoujściu, odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Więcej »

LEKKOATLECI Z DZIWNOWSKICH SZKÓŁ MEDALISTAMI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA

4 czerwca, w Świnoujściu, odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Znakomicie spisali się uczniowie dziwnowskich szkół. Ania Rejchert, uczennica Szkoły Podstawowej im. 5-go kołobrzeskiego Pułku Piechoty zdobyła złoty medal w biegu na 100 m–12,85 s (rekord życiowy) i brązowy medal na 300 m – 42,85 s. (rekord życiowy). Jakub Galacki zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą- 10,92 m (do medalu zabrakło 2 cm). Artur Udycz reprezentujący Gimnazjum Społeczne w Dziwnowie wywalczył złoty medal w biegu na 300 m – 37,40 s i brązowy medal w skoku w dal – 5,77 m. Należy podkreślić, że uczniowie po raz pierwszy w historii dziwnowskich szkół zdobyli po 2 medale na jednych zawodach rangi mistrzostw województwa. Ponadto medale zdobyte przez Artura są pierwszymi medalami mistrzostw województwa zdobytymi w historii Zespołu Szkół Społecznych. Ania Rejchert otrzymała puchar za drugi wynik, a Artur Udycz za trzeci wynik w przeliczeniu na punkty wg tabel wielobojowych. Ania i Artur na co dzień trenują w UKS Chrobry Międzyzdroje pod kierunkiem p. Rafała Błociana. LUKS „Bałtyk”Więcej »

Odszedł od nas Waldemar Orszulak – Jachtowy Sternik Morski, który za młodu pokochał na zawsze żagle

W wieku 72 lat zmarł 23 maja mieszkający w Kamieniu Pomorskim, Waldemar Orszulak, świetny i znany żeglarz, wieloletni szkoleniowiec na kursach sternika jachtowego, który pokochał wodę, nasz region, region w którym mieszkał, jak i szerokie wody pod żaglami.Więcej »

Po piłkarskiej środzie – Wreszcie wygrana „Gryfa”. Nieoczekiwana porażka „Vinety”

19 maja odbyła się 31 kolejka IV ligi. Po wielu niepowodzeniach, pięciu porażkach z rządu i sobotnim pechowym remisie (na własne życzenie) w Karlinie, kamieńscy gryfici pokonali u siebie sąsiada w tabeli, Hutnika” Szczecin 2:0. Bezbramkowo remisując do przerwy.Więcej »

Adrian Benedyczak z bramką w piłkarskich MŚ U-20!

Wychowanek kamieńskiego „Gryfa”, a obecnie napastnik szczecińskiej ekstraklasowej „Pogoni”, uczestniczy – o czym informowaliśmy dużo wcześniej, w właśnie odbywających się od 23 maja Mistrzostwach Świata U–20, które odbywają się na polskich boiskach.Więcej »

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GOLFA W KAMIEŃ COUNTRY CLUB – 02.06.2019 (NIEDZIELA)

W dniu 2 czerwca w ramach Ogólnopolskiego dnia golfa zapraszamy do Grębowa na pole golfowe Kamień Country Club, Przedstawiamy program Ogólnopolskiego Dnia Golfa.Więcej »