14-06-2017 » Powiat i region

Zbliża się Święto Bożego Ciała. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich podczas długiego weekendu.

W związku ze zbliżającym się długim weekendem (15-18.06.2017r.), zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi aby nic nie zakłóciło Państwa wypoczynku.

Zbliża się Święto Bożego Ciała oraz długi weekend, który może stanowić dla Państwa doskonałą okazję do zaplanowania wypoczynku poza miejscem zamieszkania.

Wybierając się w podróż należy pamiętać o przygotowaniu się do drogi. Pojazd, którym będą się Państwo poruszać powinien być w 100% sprawny.

Ponad to pamiętać należy, by wyjeżdżając poza miejsce stałego zamieszkania, właściwie zabezpieczyć swoje mienie (można poprosić sąsiada, aby podczas nieobecności doglądał Państwa posesji).

KIEROWCO! Pamiętaj, że okres przygotowań do wyjazdów, to czas utrudnień wynikających często wzmożonego natężenia ruchu drogowego. Niezwykle istotną pozostaje sprawa warunków pogodowych, należy więc pamiętać aby dostosować prędkość do sytuacji panującej na drodze. Nie zapominajmy o tak istotnych sprawach, jak zachowanie odpowiedniej odległości za poprzedzającym pojazdem, korzystanie z pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z oświetlenia, w jakie wyposażony jest pojazd. Aby dojazd do miejsca docelowego był sprawny i bezpieczny, stosujmy się do zasad ruchu drogowego.

W natłoku wszystkich spraw nie zapominajmy o sprawie priorytetowej, czyli BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI. Prosimy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich urządzeń do przewożenia dzieci w pojazdach i zwracanie uwagi na pociechy w każdym miejscu, w którym się Państwo znajdują.

Ponad to, należy pamiętać aby:

  • nie pozostawiać dzieci samych w pojazdach;
  • nie pozostawiać zwierząt w pojazdach;
  • korzystać TYLKO z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk.

Rzecznik KPP

st.post. Aleksandra Berenda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *