07-12-2018 » Powiat i region

Zapraszamy do Zamku już jutro i w niedzielę

Jarmark Bożonarodzeniowy

8-9 grudnia 2018

Dziedzińce Zamku

sobota godz. 11-22, niedziela godz. 11-20

Na Jarmark Bożonarodzeniowy Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza już w ten weekend 8 i 9 grudnia. Wystawcy, głównie z Pomorza Zachodniego, oferować będą m. in. ozdoby i upominki świąteczne, zabawki, produkty regionalne i rękodzieło. Mikołaj, prawdziwe renifery, konkursy z nagrodami, koncerty – to tylko niektóre z licznych atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

Na stoiskach na zamkowych dziedzińcach nie zabraknie regionalnych przysmaków – np. miodów, pieczywa, wędlin tradycyjnych, przetworów rybnych, serów, konfitur, słodyczy (m. in. ręcznie dekorowanych pierników). Będą stoiska gastronomiczne (także gorąca czekolada, kawa, grzane wino), również kramy z rękodziełem (pamiątkami, biżuterią czy ceramiką artystyczną i wieloma innymi produktami).

Na każdy dzień Zamek przygotował bogaty program artystyczny, także wiele bezpłatnych atrakcji i zajęć dla dzieci. Prócz Mikołaja i zagrody prawdziwych reniferów na najmłodszych czekać będą m. in. kolorowa karuzela wenecka, autko-bujak. Będzie fotobudka, specjalna bombka dla miłośników selfie. Można wziąć udział w ciekawych warsztatach np. tworzenia ozdób świątecznych czy przygotowywania lizaków. Kino Zamek zapowiada projekcje  bajek o tematyce zimowej i świątecznej. Aktorzy szczecińskich teatrów czytać będą bajki.

W programie są także: wspólne kolędowanie, świąteczne pokazy świetlne i koncerty. Wystąpią m. in. Retro Gitary, Serduszka. Usłyszymy koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie” (szczegółowy program jarmarku na www.zamek.szczecin.pl).

 

W sobotę jarmark czynny będzie w godz. 11-22, w niedzielę w godz. 11-20. Wstęp jest bezpłatny.

Zamek organizuje jarmark przy finansowym wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego. Partnerami wydarzenia są Województwo Zachodniopomorskie i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie. To właśnie leśnicy z RDLP, z Nadleśnictw Trzebież i Kliniska, podarowali 81 drzewek choinkowych, które już zdobią zamkowe dziedzińce.

Już w Mikołajki (6 grudnia) uruchomione zostały kolorowe lampki na ogromnej choince na Dużym Dziedzińcu oraz piękna barwna iluminacja (m. in. Mikołaj z zaprzęgiem reniferów na Wieży Dzwonów i płatki śniegowe na elewacjach wewnątrz Dużego Dziedzińca). Będą rozświetlać zamek od zmroku do świtu  nie tylko w trakcie jarmarku, ale przez cały okres świąteczno-noworoczny.

Mamy nadzieję, że jak co roku, zabytkowa sceneria w pięknej świątecznej oprawie, bogaty program artystyczny i ciekawa oferta wystawców przyciągną na zamkowy Jarmark Bożonarodzeniowy tysiące szczecinian i turystów.

Zapraszamy!

 

Monika Adamowska,

rzecznik prasowy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

www.zamek.szczecin.pl

 

W załączeniu fot. z Jarmarku 2017 oraz szczegółowy program

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *