XVIII Regaty Unity Line zakończone

W dniu wczorajszym zostały zakończone XVIII Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko. Wzięło w nich udział blisko 6o jachtów z Polski i Niemiec, które rywalizowały z sobą w kilku grupach (zależnych m.in. od długości jednostki, powierzchni żagla, ilości załogi).

Regaty były planowane łącznie na trzy dni (piątek jako dzień zapisów, sobota i niedziela wyścigi na akwenie). Finalnie, z uwagi na warunki pogodowe, udało się rozegrać tylko dwa wyścigi (w sobotę) i to one stanowiły podstawę do ustalenia końcowej klasyfikacji.
Uroczystość zakończenia regat miała miejsce w oddanej przez sezonem letnim hali do zimowania jachtów. Wśród obecnych na podsumowaniu zawodów był m.in. burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, byli przedstawiciele władz spółki Unity Line oraz ZOZŻ.

Najlepszymi w swoich grupach:
KWR I – Jacht „ASSO”, sternik Marek Lewenstein
KWR II – Jacht „TRZECI”, sternik Krzysztof Dąbrowski
OLDTIMER – Jacht „SHARKI”, sternik Cezary Wolski
OPEN I – Jacht „DANCING QUEEN”, sternik Jerzy Matuszak
OPEN II – Jacht „BIGGER JONKA”, sternik Konrad Smoleń
OPEN III – Jacht „TROCHUS 4”, sternik Edward Banaszak
ORC – Jacht “TROCHUS 2”, sternik Artur Pomorski
SAMOTNI – Jacht „ABC CARAVELA”, sternik Tomasz Odzioba

Podsumowując zawody, komandor regat p. Piotr Stelmarczyk, dziękował za sportową walkę i sympatyczne towarzystwo. Z dużym uznaniem wypowiadał się także o bazie regat, którą był Port Jachtowy. Kolejne regaty za rok. W jakiej formule (dwu lub trzydniowej), to okaże się niebawem.

Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć z regat (otwarcia zawodów, spotkania integracyjnego i koncertu, zakończenia), znajdują się w poniższym linku:
XVIII REGATY UNITY LINE im. Piotra Waszczenko

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *