Wyjątkowy wyjazd uczniów OREW i SPdP na spektakl do gryfickiego kina

W piątek 18.05.2018 r., uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy działających w kamieńskim kole PSONI, wybrali się na wycieczkę do kina w Gryficach, gdzie mieli okazję obejrzeć fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie – złośliwego Piotrusia Królika!

Jakże złośliwy, niepokorny i zarazem ciekawski Piotruś Królik, to postać wyjątkowa. I dodajmy, iż na jego przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie.

W komedii „Piotruś Królik”, wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem, przechodzi na zupełnie nowy poziom. Być może najwyższy z możliwych. A walka toczy się oczywiście o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki.

Dla uczniów celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe. Ponadto, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda czy przyjaźń.

Podczas wycieczki łączy dzieci i młodzież wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalające serdeczność i koleżeńskość.

Ponadto, pobyt nie tylko na takiej wycieczce to nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

Niewątpliwie była to bardzo udana wycieczka. I co istotne. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia, a pozytywne emocje związane z filmem pozostaną jeszcze naszym uczniom na bardzo długo w pamięci.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *