27-07-2017 » Powiat i region

Wojewoda Krzysztof Kozłowski na święcie Policji

Tegoroczne uroczystości z okazji 98 rocznicy powstania Polskiej Policji rozpoczęły się w garnizonie zachodniopomorskim od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą policjantom, którzy „wierni Rzeczypospolitej, stojąc na straży bezpieczeństwa, honoru i prawa pozostali w wiecznej służbie”.

Wojewoda Krzysztof Kozłowski uczestniczył Gali Policji, która odbyła się w Operze na Zamku – tam w towarzystwie komendanta wojewódzkiego policji mł. insp. Jacka Cegieły wręczył funkcjonariuszom medale, odznaczenia resortowe i awanse. Medalem za zasługi dla Policji odznaczony został m.in. śp. wojewoda Piotr Jania. Odznaczenie zostało przekazane małżonce, w towarzystwie wnuka śp. Piotra Jani.

Wojewoda Krzysztof Kozłowski odczytał także w imieniu ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka list skierowany do policjantów:

„Ze służbą w Policji wiąże się odpowiedzialność, o której zawsze musicie pamiętać. Funkcjonariusze muszą przestrzegać przepisów oraz standardów, a także być wzorem dla społeczeństwa. Pamiętajcie i zawsze miejcie na uwadze misję Waszej formacji, jaką jest służba społeczeństwu. Dla policjantów etos służby powinien być najważniejszy.”

Minister Błaszczak w swoim liście wspomniał także o Programie Modernizacji Służb Mundurowych, w ramach którego Policja w latach 2017-202 otrzyma 6 miliardów zł – pieniądze te przeznaczone zostaną na modernizację sprzętu, inwestycje budowlane oraz wzrost wynagrodzeń. Do roku 2019 funkcjonariusze otrzymają w sumie 609 zł, a pracownicy cywilni 597 zł więcej.

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *