30-06-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Witamy rodzinę z Mariupola w Dziwnowie

Dzięki ludziom dobrej woli oraz zaangażowaniu władz lokalnych i wojewódzkich 5-osobowa rodzina polskiego pochodzenia ewakuowana z ukraińskiego Mariupola znajdzie swój dom w gminie Dziwnów. Rodzina zostanie oficjalnie przywitana 1 lipca 2016 r. 

Gmina Dziwnów, przy wsparciu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz lokalnych partnerów, pomoże 5-osobowej rodzinie – małżeństwu z dziećmi w wieku 3, 15 i 17 lat. Dziwnowskie władze zapewnią zaproszonej rodzinie mieszkanie komunalne z wykończeniem „pod klucz”, pracę dla jednego członka rodziny oraz pomoc w podjęciu nauki przez dzieci. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak zwrócił się również o pomoc do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który nie pozostał obojętny na prośbę.  – Każdy zasługuje na wsparcie, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach w życiu. Cieszę się, że Gmina Dziwnów zdecydowała się na taką formę pomocy uchodźcom i mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu lokalnych i regionalnych władz oraz ludzi dobrej woli, rodzina z Ukrainy na Pomorzu Zachodnim rozpocznie nowe życie – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego na wsparcie rodziny z Mariupola przeznaczył 20 tys. zł dotacji celowej. Pomoc ta zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia mieszkania, a tym samym stworzenie warunków niezbędnych do życia i normalnego funkcjonowania rodziny.

Uroczystość przyjęcia rodziny organizowana jest przez Gminę Dziwnów i odbędzie się 1 lipca 2016 r. o godzinie 12 w Dziwnowie przy ul. Marynarki Wojennej 10. W wydarzeniu weźmie udział członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Emilia Wolf
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *