23-03-2016 » Powiat i region

Wiosną już pachnie, że hej!

No i sprawdzają się prognozy meteorologów, bowiem od trochę czasu mamy prawdziwe – wiośnie i „pachnie” prawdziwą wiosną. Coraz więcej kwiatów – zwiastunów wiosny mamy w różnych miejscach. Przebiśniegi, śnieżyczki – te już dawno, czy też prymule i krokusy, kwitną w najlepsze, o stokrotkach nie wspomnimy. Te jak nigdy wcześniej bywało, tak nie kwitły dosłownie cały rok. Zielenią się z wolna krzewy.

Tylko patrzeć, jak dla przykładu Plac Wolności w Kamieniu Pomorskim zrobi się niebieski od kolejnych drobnych i ślicznych kwiatków oznaczających także przyjście wiosny. Ostatnie dni są dość ciepłe, choć nie do końca. Ot, „w marcu jak w garncu”. A pogoda na święta będzie całkiem wiosenna.

Wiosenna aura za oknami pobudza nas w wyjątkowy sposób, ale czy aby taki stan rzeczy nie jest anomalią pogodową? Na pewno tak – tak oceniają znawcy tematu. Niedobrze jest kiedy za wcześnie następuje wegetacja, kiedy roślinność budzi się za wcześnie z zimowego „snu”. Rolnicy już z wolna, ale i systematycznie ruszają do wyjścia na swe pola, bo jak sami twierdzą, tam zawsze jest sporo pracy. Narzekają jednak na nie tak dawne przymrozki, które jak się okazuje niestety, zniszczyły w dużej części oziminę.

My ludzie na tej pięknej planecie nie mamy na to wszystko co wokoło, co związane jest z piękną kolorową pogodą, naturą i przyrodą dosłownie żadnego wpływu. Pozostaje nam się teraz tylko cieszyć z tego co mamy, i dziwić się, bo i nie było w zasadzie kłopotów ze śniegiem i siarczystym mrozem, bowiem jak wszem i wobec widać i czuć klimat w naszym regionie (nie tylko), coraz bardziej się ociepla.

Tak jak zapowiadali swego czasu i przestrzegali zarazem klimatolodzy, ten stan ocieplenia niestety będzie się pogłębiał co dla naszej Zielonej (Niebieskiej) Planety nie jest dobrym zwiastunem.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *