29-06-2016 » Powiat i region

„Warsztaty polowe” w Barzkowicach

Jak wykorzystać drona do oceny stanu upraw? Czym jest precyzyjne rolnictwo i nawożenie oraz jak wygląda aktualna zasobność gleb w regionie? Jutro, 30 czerwca 2016 r. zachodniopomorscy rolnicy spotkają się w Barzkowicach na „Warsztatach polowych”. Przygotowano także poletka demonstracyjne, w tym z nowymi odmianami ziemniaków.

„Warsztaty polowe” organizowane są od sześciu lat przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. W tym roku rolnicy będą rozmawiać o rolnictwie precyzyjnym i efektywności nawożenia w oparciu o zasobność gleb. Zaplanowano wystąpienia na temat: badań zasobności gleb, tworzenia map zasobności czy precyzyjnego nawożenia makroelementami zbóż, kukurydzy i rzepaku. Uczestnicy konferencji będą mogli także poznać funkcjonowanie systemu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego, które ma na celu dostarczenie rolnikom możliwie pełnej informacji o przydatności zarejestrowanych odmian do uprawy w danym rejonie.

 

Druga cześć „Warsztatów polowych” ma charakter praktyczny. Rolnicy sprawdzą, jak wygląda wegetacja wybranych roślin na przygotowanych poletkach demonstracyjnych. Odbędą się pokazy określania progów zagrożenia przy wykorzystywaniu specjalistycznego sprzętu (binokular). Zostaną także zaprezentowane nowe odmiany ziemniaków z Pomorsko-Mazurskiej Hodowali Ziemniaka ze Strzekęcina.

 

„Na Warsztatach polowych” nie zabraknie nowych technologii wykorzystywanych w rolnictwie. Uczestnicy „Warsztatów” będą mogli zobaczyć, w jaki sposób pobierać próby sprzętem sprzężonym z GPS czy oceniać stan upraw z pomocą drona.

„Warsztaty polowe” odbędą się 30 czerwca 2016 r. w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Początek seminarium o godzinie 10.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *